Kas jūs esat?

Ef_sansara savā dienasgrāmatā apraksta četras cilvēku kastas pēc to iedzimtajām īpašībām. 1.mācītāji, skolotāji, juristi, tiesneši; 2.vadītāji; 3.tirgotāji; 4.strādnieki, mākslinieki un citi, kas neietilpst pirmajās trīs. Iedzimtās īpašības, ne profesija vai amats, bet iekšējs aicinājums. Es it-kā 4., lai gan tīri sekmīgi darbojos kādu laiku arī 1-jā:)

daisy777      Ho-ho, atkal kluso telefonu fenomens :)))

Taču arī cilvēx mazliet iebrauca auzās, sajaukdams vienās putrā šūdras ar nepieskaramajiem (nepieskaitāmie ir tikai psihiatrijā :))). Šūdras (zemnieki, strādnieki un amatnieki) lepojās ar savām dinastijām, jo dzimuši no Manu kājām - tātad vistuvāk Gangai.

Tā kā šūdrām dzīves mērķis ir jutekļu sniegtās baudas, tad šeit lielākā daļa ir šūdras :P

Nepieskaitāmie, savukārt, bija tie "puscilvēki" jeb pareizāk - svešu cilšu vergi, kas darīja netīros darbus un nepiederēja ne pie vienas no varnām.

cilvex      thx par labojumu. :)

intucis23      mediķis, kas neiederas nevienā "kastē"

iterators      ļesņik Kuzmič jeb Ziemeļbriežu pusvadītāju virsaitis

fifidrilla      strādnieki un mākslinieki vienā kaudzē!!! fļāāāā! Šito pasakiet kādam arhitektam. :D
Labi, ka cilvex izskaidroja, ka tas tā Indijā.

M_P_2      1ais un 4ais. Bet arī no pārējiem variantiem manī kaut kas ir. :D

orange      Jā fifidrilla, mākslinieki ir strādnieki pie kam melnstrādnieki. Paskaties uz tēlnieka vai gleznotāja rokām, gudriniece. Arhitekts nebūt nesēž tikai smukajā birojā. Dejotājs vai operdziedātāja zaudē koncerta laikā līdz 2 kg svara. Madonna, piemēram, lēkā pa skatuvi kā aptaurēta: tas tavuprāt kas? Un aktieri? Vai ne smaga fiziska darba darītāji? Tas ir viens reāls mīts, ka mākslinieki ir bezmazvai ēteriskas pārpasaulīgas būtnes. Parasta izklaides "gaļa" tautai.

Dr_koshka      Ņa, Kali-Jugas laikmetā labi ja 1% iedzīvotāju pēc būtības var piederēt bramaņu kastai, 2% kšatrijiem, kādi 3-4% vaišnām, a pārējie visi pēc būtības - šūdras.
Kas attiecas uz Indijas fašismu, tad tas ir tiešām traki. Viņi gan apgalvo, ka ar to cīnās, bet... Piem., kāds induss Maskavā tur tūrisma firmu. Riebjās cilvēkam dzīvot aukstumā, neinteresē militārisms, bet par cik viņš pēc izcelsmes pieder pie kšatrijiem, tātad jamam jābūt vai nu karavīram vai policistam. Tad nu viņš pa laikam fotpgrafējas formā pie kara tehnikas, tipa - sākumā mācījās kara skolā, nu jau akadēmijā...:(

Bet racionāls grauds tajā visā ir. Tikai jāprot saskatīt iekš kuras nodarbes Tu būsi laimīgs un veiksmīgs. Tā jau laimes izjūta un veiksme nav viens un tas pats - cik veiksmīgu juristu nedēļas beigās pilokas kā mārki, jo lai arī ir topā, nejūtas profesijā laimīgi.

orange      Juri, tās varnas nosaka pēc Birth Rashi. Sīkāk privāti, ja tas tevi interesē.

Dr_koshka      Nu, cik noprotu māxlinieki var piederēt pie dažādām kastām. Ir tādi, kas ietekmē civilizācijas un pasaules uzskatu, viņiem gan ir arī zinātnieku iezīmes. Nu, piemēram, Leonardo, ir pēc dabas vadītāji, piemēram, Mihalkovs (a varbūt pat viņš pieder vairāk pie komersantiem), ir mākslinieki, kas realizē veiksmīgus art-prodžektus, ir mākslinieki, kam vienkārši patīk zīmēt.
Šeit būtiski ir saprast ko kurš cilvēks uzskata par galveno dzīves vērtību - vai patiesību vai kārtību un taisnīgumu vai materiālo labklājību vai mierīgu dzīvi.

selnija_      Es sevi pieskaitu pie amatniekiem ar daiļamatniecības noslieci, tendenci radīt ko skaistu un mājīgu. Bet pēdējos desmit gadus maizīte jāpelna grozot ciparus , tirgojoties.

Lieldienuzakis      V.Zatlera cienīgs jautājums!:)
Es - dzīves baudītāja ar augstu atbildības sajūtu!:)

KAMENE_ES      pēc aicinājuma rakstniece, tikai pārāk duma, lai to realizētu...

Ingaxx      2 un 3

riks      1-2-4.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010