Vecvecaaku gudriiba.

"Zirneklis ir Dievinja radiiba, nenievaa un nepacel roku pret dziiviibu!"

Un kaa tad ir ar mushu, taarpu vai odu, insektiem un siikajiem grauzeejiem- slimiibu izplatiitaajiem? Kaa izprotamas vecvecaaku gudriibas muusdienu skatiijumaa un kursh ir tiesiigs novilkt sho robezju starp dziiviibu un naavi?
Arii taarps reiz var kljuut par skaistu taureni. Vai cilveeks nav uznjeemies paaraak lielu gribeeshanu, lemt un sodiit dziivo radiibu ap sevi?
Cilveeks tacju arii ir Dieva radiiba, taada pat dziiviiba uz Zemes, kaa zirneklis.

Adamsone      Feini ir zirnekļus izlikt ārā, kad mīnus 6 grādi pēc Celsija. I´ humāni, i´ zirnekļi beiKti. Visi apmierināti.
Infantīls topiks, tā jāspriež apm. 5 gadu vecumā.

fargo      ja kādam ir ērti dzīvot pašizdomatā, morāli komfortablā pseidorealitatē, tad tā vienmēr ir personiska izvēle, kurai nav sakara ar reālo un tik bieži šiem cilvēkiem skarbo un nepieņemamo realitāti. bet tādām personām nedrīkst ļaut uzspiest savus sapņus, izdomājumus kā realitāti, to tā tāda nav.
dzīviba nav sakrāla, ja tā tāda būtu, mēs nemirtu, nenestu savu vecāku zārkus uz kapiem un neko nedzirdētu par dabas stihijām.
kādas tante tā mīl savu klēpjsuni, ka restorānā tam pieprasa vietu un šķivi un abi paēduši paied vīzdegunīgi garām visai nabadzībai, kura ir to ceļā līdz mājai. bet savā pseidorealitātē, pilnā ar sagrozītām vērtībam, jūtas sikaloģiski kā labi cilvēki.
kāds "ziedo" vecas drānas un jūtas labdaris. cits izmanto dzīvnieku dzīvibu katru dienu, bet redzēt neredz, apzinaties negrib un norobežojas no nekomfortabliem/diskutabliem jautājumiem un jūtas labi un ir pietiekami drosmīgs mācīt muļķības, kurās pats dzīvo.
tas viss ir par psiholoģisko komfortu.
nekas nedrīkst šo sevis "laba" esošo ainu bojāt. jo es taču esmu labs.

JurisK      Bieži vien dabas mīlestība un zaļā domāšana ir galīgi kreizī. Un tai pat laikā pilnīgi piekrītu tam, ka cilvēki savu ļoti savtīgo mērķu dēļ var Zemes t.s. biosfēru novest līdz galīgam sabrukumam. Dabā uzvar spēcīgākais un izveicīgākais, pateicoties savam prātam, cilvēks vienmēr var uzvarēt, bet vai vajaga? Par to zinātnieki strīdās un tuvākajos gados cerams, ka izlems, kā dzīvot tālāk. Bez sirdsapziņas pārmetumiem darīt pāri vājākajiem, lai tik pašiem labi, vai mēģināt sadzīvot. Pagaidām ir grūti sadzīvot, bet var pienākt tas brīdis, kad vairs nevarēs izdzīvot. Varbūt arī tāpēc, ka zirnekļi sasūkti putekļsūcējā. Jāizlemjot esot līdz 2030.gadam, laikam, pēc tam būšot par vēlu.

kodums      zirneklis man īpaši svēts, mušas cenšos tomēr nesist un mājās arī nelaist. Ar lapsenēm vienkārši, visu var sarunāt un pašas aiztinas, ja ne, priekš tam ir glāze un papīra lapa...

psychobitch      un kas tev zirneklis ēst prasa, ka tas jāsit ir nost, nost jāsit ir tikai tie, kuri prasa ēst un vēl kā citādāk uzmācas...:))

Bibine      laukos "Agate" risina šīs problēmas. Neko nedrīkst nogalināt. Pavasarī varēsi papriecāties, kā mazie odi nogalina lielus dzīvniekus !

Leda      Nu, kā var aizdomāties līdz tādam absurdam, ka nevienu radību nedrīkst nogalināt?? Gribētu redzēt kā viņa sēž starp mošķiem, kukaiņiem, indīgiem zirnekļiem un nepaceļ ne pirkstiņu, kad tie bariem rāpjas virsū! Un kā ar kotletēm, kas uz šķīvja?

fargo ir vienīgajam izpratne par lietu kārtību.

fargo_pa      "...vai cilveeks taadaa veidaa, kaa to apraksti Tu, neuznjemas paaraak daudz un vai vinjam nesaak likties, ka vinjsh driikst pildiit Dieva taa kunga uzdevumus?"
tas ir labs jautājums, patiesībā. dabisks diskusijas rakursā.
Dievs, Tas Kungs ir to uzlicis cilvēkam par pienākumu, nevis šaubīšanos.
cilvēki paši nav labi un viņu darbi ir tik biezi slikti, ka tie nav saprātīgi saimnieki, bet augļotāji, kuriem ir viena alga par cilvekiem piešķirto ekosistēmu un nākotni, kuru tie atstās. savas darbības postaža ir nenozīmīga, ja ieguvums ir liels, personisks un tūlītējs. tas nav saimnieks. tas ir personiska labuma guvējs. es jau tur rakstīju - tās ir kroplas dvēseles, kam patīk nodarīt postu apkārtnei, pār kuru ir dota vara. tā vietā lai saimniekotu saprātīgi, rīkojas otrādi. tāpēc es stāstu par to, kāds ir likums. pēc likuma - drīkst, daba ir tava un mana un visu cilvēku. kā ar šo atļauju "izpildās"? slikti. paslabums prevalē pāri visam. bet tas neatceļ likumu. ferštein?

fargo_pa      http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=ejorQVy3m8E&feature=endscreen
laba dziesma un labs ansablis bija, ekoloģisti. sapratīgi, nevis absurdi.

JurisK      Raugi - Leda. Viena zirnekļu māte palaiž pasaulē ap 100 vai vairāk mazo zirneklīšu. Jā, ir tāds brīdis, kad viņu kaut kur salasās ļoti daudz, bet vienmēr tie izklīst un savas dzīves laikā iznīcina lērumu mušu un odu. Tu nobendēji tos zirneklīšus, vasarā kāvies ar odiem un knišļiem, smidzinot un kūpinot nobendēji lērumu sīkaļu, arī varbūt izdzīvojušos zirnekļus. Un nākošgad jau tev vajadzēs vēl vairāk indes, un tavu govi nokodīs knišļi. Un tā aizvien tālāk! Jo esi lietojusi pārlieku spēcīgu līdzekli, lai turētu savu māju tīru, būtu pieticis ar slotu.

Leda      Raugi - Juri! Es tiešām neesmu nositusi nevienu zirnekli, jo, pirmkārt, man no viņiem bail, es tos izslauku ar slotu, pat mušu īsti nav izdevies, jo tās ir ļoti izveicīgas, bet odus un dundurus gan ir izdevies nosist. Un, zini, nenožēloju un neskumstu par to.
Runa jau bija par ko citu īstenībā. Par to, ka, autoresprāt, nedrīkst nogalināt nevienu dzīvo radībiņu, kas ir pilnīgs absurds!

BeeBee      Nu jau nonāci galīgās pretrunās! :D
žurkas un peles drīkst, zirnekļus nedrīkst..ko vēl nedrīkst?
protams, ka zirnekļus nevajag sist, tie tevi neaiztiek! bet kāpēc tad peles vajag? tās ar tev nekož! :D

Bet cilvēks NAV tāda pat radībiņa kā zirneklis!

Jezga      "Zirneklis ir Dievinja radiiba, nenievaa un nepacel roku pret dziiviibu!" Te runa nav tieši par zirnekli, bet vispār par BEZJĒDZĪGU sāpju nodarīšanu vai nonāvēšanu.

peksene1      Tārps par taureni nekļūs nekad! Par taureņiem pārvēršas kāpuri! :)
Dabā visur darbojas dabiskā atlase un barošanās ķēde. Izdzīvo stiprākais un tādus pēcnācējus arī rada... Nevienam nav tiesību to izjaukt. Žurkām un pelēm jādzīvo savvaļā, nevis kūtī vai pieliekamajā kambarī, kur apstākļos, kad nav jācīnās par pārtiku un izdzīvošanu, atliek tikai vairoties... Ja saprāta robežās tas netiks ierobežots, pasaule drīz vien tiks apsēsta no šiem radījumiem. Civēkam derētu ievērot principu - liec mierā to, kas Tevi netraucē!

Tessa      nelasiiju komentarus.zirnekliiti neaiztieku,ja tas mieriigi snauzh uzpiita tiikla-parasti ziema.bizojoshus panjemu rokas un izlieku aiz loga-vasara,rudenii.bail nav ne no zirnekljiem,ne pelem,ne vardem.nemauroju un rokam nemahajos.
citi lopi nav majas ieklidushi.
a,ne,siksparnji.vasaras nedriikst logu turet valja.tad uzmetu kaut ko galva,sasledzu gaismas un ar taurinjkjeraju izvilinu ara,lauka.ij viss.bez histerijam un vardarbiibas.

nakc      Neciešu zirnekļus! Paceļu pret viņiem visu, kas gadās pie rokas. Un profilakses nolūkos visos stūros un spraugās indi iepūšu.

_es_esmu_      Absaluti noteikti zirnekli un musas nav Dieva radibas, bet gan satana radijumi!
Bibele musas nosauktas par satana meitam un zirnekli satana radibas! Atskiriba radikala, ta ka, ludzu nejauciet lietas!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010