Lomu spēles netā! Ko biežāk novēro: tauta konsekventi turās vienā tēlā vai mana lomas?

Psihoterapijā viena no metodēm ir lomu spēles. Var izspēlēt karaļus, karalienes, mīlniekus, upurus un bendes utt. Vai gadījumā internets savā ziņā nav kaut kas uz to pusi? Katrs spēlē kādu lomu. Daži pat vairākas. Vai tas nav viens no iemesliem, kāpēc uzturas iekš PA? Viruālie aktieri? Personības dalīšanās? Nu izklaide, protams, pats par sevi saprotams.

Alison      Jebkura psihoterapija ir labs mēģinājums pašam sevi saprast un iepazīt.
Un arī šeit rakstot - uzrakstu savu viedokli - pārlasu un pabrīnos :D
Protams, esam dažādi, tāpēc arī motivācijas atšķirsies. Bet katram zināma "psihoterapija" tā arī te ir, Tev taisnība, nenoliedzami.
Īsak sakot, grupa, ārstējamies :)

Deisa      Pēc PA vai IG vien spriest ir muļķīgi. Tur esošie personāži pārsvarā pie viena tēla pieturās. Ja ir vairāki, tad to acīgie sāk pieminēt teju katrā tēmā, kur "trollis" parādās. Cik nu trāpīgi, cik netrāpīgi, tas nosacīti. :)
Par tiem daudzajiem, kas tomēr publiskajās diskusijās neiesaistās, spriest nevaru, gan jau ir gana tādu, kas dažādas lomas izmēģina, lai dabūtu kāroto, bet noteikti daudzi arī pieturās pie viena tēla, ja mērķis nav īslaicīga pa-zīšanās.

Lucy      Visa dzīve ir viena spēle teāteris.
Nu ne visiem PA ir visa dzīve un lai es ietu iesprigt ko,kad kur esmu pateikusi.
Man nav nekādas lomas,ienāku,izlasu ko pasaku,aiztaisu logu un pazūdu uz pāris st,citreiz uz dienu,vai vairākām.
Personu dalīšanās te ir visnotaļ ierasta lieta,pats/ti uzdod jautājumu,pats komentē,pats salavē un pucē sev spalvas,līdz izsmieklam reizēm,bet dabā arī tādi vajadzīgi,lai jau izpaužās visā savā godībālai:DDDDD

marselis      Lomu speles psihter...?
?-ka tad tas tiek veidotas un sastaditas?...ja zinat,tad var spriedelet par salidzinasanu!
Nav svarigi nets,kosmos,kaimina vannasistaba,vai otrpasaule......
visur tiek izmantota lomu spele-,maskas,katrai situacijai, vietai sava,-darba stingrais prieksniem,majas milosais tetis,futbola labakais vartsars,gulta virtuozs seks gigants utt.-,
maskas maina ego struktura,lai iegutu sev velamo apstiprinajumu,refleksiju....

visas sis masku speles notiek uz pamatbazes,-ti.,ka masinas tjunigs-,zigula apkilesana,vai vecas tantes ikdieniska garderobes maina,uz pamat psi.strukturas bazi tiek uzvilkta maska (loma),neka savadak!
Ne velti ir tehnikas,programmatura,lingvinistika,kriptografijka utt.,kur pec teikta veido stastitaja portretu(inentifice personas neta-kriminalogija )!
Mes esam tadi kadi esam,gan neta gan dzive...ar nelielam korekcijam -,patvala,brivuma sajuta,ka nezinamais!
Bet ja esam mait...dzive,tad neta esam ari tads,ja esam tas, kurs linoleju pipe neta,tad dzive ari tads utt.,

runajot par psih., veleties virtualo atdalit no reala-,...????????????
personibas struktura tada ir-,taja ietilps sapni,fantazijas,nepiepilditas velmes,aizvainojumi,lepnums,sevis cildinasana utt.,tas nav atdalamas,ne sapni,ne neta,ne reala,ne astro pasaules-,...ta ir pesoniba ar vinas bagazu.
Ja sud..gazas seit ara-,..tad tie pasi sud... pie noteiktiem apstakliem gazisies ar dzive !
Nesaubigi var dzive atskirt,atpazit jebkuru oho iemitnieku,reala sadursme veidojot komunikaciju,paradisies oho lietotaja portrets!

Tessa      nav nekadu telu. ja nezinatu savejos IRLa, varbut pashaubiitos-cilveki ka cilveki,ka ir,ta arii raksta.

teli gn te ir dazhiem, kuri sakuma cep temas par triim berniem un sievu,kura slikti tiem gatavo,pec tam partop par sievieti ar bardu, kura apsaukajas un fantaze :DD

Deisa      Taču man patīk šeit piedāvātā iespēja caur attiecību jautājumiem - iejusties cita ādā. Protams, nesajutīšos kā viņš, lai cik arī precīzi situācija nebūtu atstāstīta, taču varu iztēloties, kā būtu, ja pati šādā situācijā būtu nonākusi vai kāds man labi pazīstams cilvēks, ko darītu, kur meklētu risinājumu. Tāda iejušanās citās ādās jau no bērnības ir vilinājusi, un tā arī nav pagaisusi. Laikam tāpēc arī teātri vajag un skatoties filmas izraudāties, komēdijās nereti sajūtoies neērti pašu varoņu vietā.

annija005      Psihoterapija....izdomāta nodarbošanās slinķiem.Pseido zinātne !!

Oonka      Viruālie aktieri?(c) :)

Vikentijs20      Annija005,psihoterapija nav nodarbošanās sliņķiem.
Tā ir zinātne, kur speciālists ar tevi komunicē, kurš māk uzklausīt otru, nevis māca kā otram dzīvot.
TU nēsi pirmā kas tā domā, tā tas nav, cilvēkam ir jāmāk ieklausīties otrā cilvēkā un ja labi apdomā cik tur ir daudz labu padomu.

SamotrakesNiike      Lomu spelēs mēs jau spēlējam nepārtraukti: mājas viena loma, darbā -cita, veikalā iejūtamies pircēja lomā.....uz ielas autovadītāja vai kājām gājēja loma. Teātri spēlējam nepārtraukti.... Ja nu vienīgi ciešā miegā atlaižam bremzes..., jo tad jau mēs nezinām, kas mēs esam..... kādu lomu spēlējam...

Aigars53      Tukshi bla, bla, bla. Runäshanas caureja.

Freja4      Domāju, ka lomu spēles mums tomēr nav, arī teātris, ir tikai katram sava izpratne un saprašana, un vēl pielāgošanās, atkarīgi no situācijas un cilvēkiem blakus. Lai taptu aktieris, daudz jāmācās un talantam jābūt! Dzīvē izrādīšanās ātri atkožas...

Bellatrixa      Ja vēro uzmanīgi, tad tieši tie lielākie aktieri nodemonstrē sevi kā uz delnas, proti, jo vairāk eksponējies, jo labāk esi atšifrējams, bet apziņa par savu maskēšanos, nu ... tas tāds muļķu mierinājums :))
Tāpēc vien jau nenāktu ne prātā piekopt tādu pieeju.

limonija      Kā kuram, mīlīši, kā kuram. Daži traģikomiski personāži te patiešām ir;) Bet lomu spēles patiesībā ilgst visas dzīves garumā, jo no sociālajām lomām neviens nevar izvairīties -SamotrakesNiike (2014-07-18 10:38) viedoklis - jau daudzas nosauca. Vai tad paši to nezinām - kā mainās kaut vai balss tonis, kad runājam pa telefonu ar savējiem vai darbā pa dienesta telefonu;) Te vairāk tāda zīmēšanās notiek(literāri laikam jāsaka - izrādīšanās, sevis prezentēšana), nu tad jau reizēm visi līdzekļi šķiet labi(man ne, bet vienam otram)...
P.S. Lomu spēle - lieliska metode pedagoģijā, bieži darbā pielietoju, un pieaugušajiem dažādos kursos arī patīk, tā ka nav ko te šimpēties:D

adamsone      Nevar uzrakstīt to, ko nevar izdomāt, bet var uzrakstīt to, ko nekad nevarēs izdarīt. Daži varbūt varēs. Neskaidra tā robeža.
Secināju, ka tēls mainās, mainoties dzīvei. Kopš nav pārmērīgu stresu, kaut ka nemanot esmu atteikusies no melnā humora dzīvē, tas vnk nenāk ārā, arī šeit negribas provocēt, kaitināt un aizskart. Tīšām kaut ko spēlēt jau sen kā nav interesanti, īsu brīdi pamēģināju, tas bija sen, secināju, ka nepatīk.
Komentārus rakstu no pieredzes un dzīves, paldies diestēsam, piedzīvojumu ir daudz un visādi, bet pieeju brīvi, kombinējot, mainot vietas, laikus utt. Tā ir interesantāk.

Viirietis_V      Jā,jā-nez uz ko cer tāda 50-gadīga zoss,kura savā profilā raksta-*naiva,bērnišķīga,inteliģenta....*?
Šķiet Pajoliņš būtu šai,kā kulaks uz acs un aces zilas...!D

Vivochka      Var jau šeit uzturēties arī tāpēc, ka ir tik vienkārši iziet no saita, izslēgt datoru, ja paliek garlaicīgi, vai kāds nokaitina. Dzīvē tā nesanāk, un ja vēl esi neredzams vai zem citas bildes, tad vispār nav problēmas. Es mājās un darbā arī tā reizēm gribētu...piegriezāties...izslēgšu, un, ja vēl varētu uzrasties kā cita persona, būtu super.

VECA_PIEPE      Skaidri saprotami uzrakstīts viedoklis (2014-07-18 11:53) un patiess izklāsts, pilnīgi atbalstāms,...ja visi PA dalībnieki tā rīkotos, tad šī sadaļa pārvērstos idillē, kur visi laipni un vēlīgi viens otru saprastu, uzklausītu un sadzirdētu rakstos,...viedokļu apmaiņa strīdos notiktu pieklājīgi intelektuālā manierē.
Nebūtu vajadzības piesaukt ķēzīšanos un ķēzītāju mistiskās atbalsta grupas, neatrastos vieta sadalījumam VCP, cits citu nesūtītu galvu dakterēt vai āliņģa dziļumu mērīt, izpaliktu striķa savilkšana mezglos un karātavas dīkā stāvētu, neviens pret stenderi neatsistos un nevienu pret stenderi nedauzītu. Sievietes vairs nebūtu tantuki un babuļi, bet onkuliņus pēkšņi sāktu uztvert par vīriešiem,...pasažieri cits citu dēvētu par oponentiem.
Jā gan,...ilgi gaidītā un apcerētā laime būtu klāt!

Tā gan!,...bet vai Jums un Mums kopīgi visiem to patiešām vajag?

Gaisma22      Tēma te šķiet bija cita :).
Niks netā it kā uzspiež savu tēlu.Tātad -ar to niku tēli nemainās,vai mainās minimāli.
Gadās pasūtījuma rakstītāji,tad var atrast izteiktu līdzību starp to cilvēku dažādu Niku tekstiem.
Es te vairāk par novērojumiem jaunāko ziņu komentētāju vidē....šo lapu es nepazīstu...gāju garām...:).Inbox.lv kādreiz bija laba JAUTĀJUMU-ATBILŽU lapa ar izdienas bonusiem :)

Birdwatcher      Es varu būt arī dārza stradnieks,un laistīt puķes ,bez krekla...
Arī santehniķis,kurš parbaudīs izlietni,jā nu atkal tek...

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010