vai drīkst mainīt psihoterapeitu

Jautājums pieredzes bagātajai publikai.Vai ir vērts un vai drīkst mainīt psihoterapeitu?
Savējo sen neesmu satikusi , nav pat vēlēšanās satikt, jo nez kapēc uzskatu ka viņš nes neveiksmi.Vispār visu laiku domāju ka cilvēki man apkārt nes neveiksmi, kas tā par apsēstību? :)

jadore  Tā ir lielummānija. Vai tiešām šķiet, ka esi apkārtējo cilvēku dzīves centrs un viņi tik par Tevi domā?

Par terapeitu, jā ja iepriekšējais kāda iemesla dēļ nederēja ir jāmaina, kamēr atrodi savu. Nav svarīgi ar kādu metodi terapeits strādā, bet personību saderībai jābūt, lai rezultāts būtu labs.

Ja man būtu jāmeklē es viennozīmīgi izvēlētos labāko, kuru katru savā galvā nelaistu.

vilks28  Parvēlu!

shining  [20:30] Tas ir kad "nekas/neviens nav pietiekami labs, man, tādai izcili baltai un pūkainai"

riks086  OHO PA psihoterapeiti - paši labākie un vienmēr nes veiksmi !!! :)))))))))

StacyQ  Par veiksmi un neveiksmi grūti komentēt, bet ārstu var mainīt kad vien tīk, arī ģimenes ārstu. Psihoterapeits nav nekāda panaceja un nekāds svētais, ka ja viens izvēlēts, pie viņa tik būs iet. Šodien pie Annas, rīt jau pie Pētera un ja Pēteris patīk, tad kam vēl to Annu.

coldlands  Uzliek brilli, panem blocinju ar karandasu, iesedina kristini klubkresla...njus stasti, ka juties, mes ohujiesi Tevi dakteresim.

furnitura  Izvēlies tādu, kas patiks no pirmās reizes. Visi pārējie - fufelisti. Rezultātam kaut kādam pozitīvam jābūt jau no pirmās reizes. Vari izstaigāt kaut visus.
Kā cilvēki vispār var nest nelaimi? kā izpaudas tā nelaime?

andrisz  Kad man veģetatīvās distonijas un hipohondrijas fāzes bija pāri, tad no savas psihoterapeites sāku gaidīt insight, kaut kādus atklājumus par sevi un attiecībām ar citiem. Diemžēl neko jaunu viņa tā arī nevarēja pateikt. Esmu secinājis, ka daudz interesantākas ir labas grāmatas, vislabāk tās, kas tieši paredzētas profesionāliem psihoterapeitiem un psihoanalītiķiem (nevis Kārnegi vai tml. psihologu grāmatiņas). Tādas lasot, protams, ir iespējam uzzināt daudz kā liekas, kas neattiecas uz mani, bet tajā pašā laikā atklājumu ir daudz, daudz vairāk kā psihoterapijā.

Psihoterapeitam ir aktīvi jādarbojas zinātnē, pašam jāmācās, jābūt ieieinteresētam katru pacientu uzskatīti par jaunatklājumu, nevis tikai atrunāt 40-45 minūtes un tad aizmirst. Bet tādu psihoterapeitu neesmu saticis un ja būtu, tad droši vien cena būtu pārāk augsta.

JurisK  Protams, ka var! Bet jeega? Te jau bez psihologa skaidrs - tu esi iestreegusi ikdienaa! Varu dereet, ka no visaam savaam intereseem tu tikai skaties filmas un lasi par shkjiiviishiem - t.i. astraalo pasauli! Atceries jauniibu un uzrauj voleju, varbuut tad atbriivosies arii no citas savas probleemas.

coldlands  Cilveki! Jūs mani biedejiet ar šādam temam. Man, hipohondrikim, sāk šķist, ka mani jau pārklāj šī slimiba. Gribiet sava saita vēl vienu, tēmu drukātāju?

fargo  "kas tā par apsēstību? :)"

tā ir māņticība.

Deisa  Ja uzdod šādu jautājumu, tātad to vajag darīt! Nav vairs labi, ja ar savu psihoterapeitu nevari būt atklāta un viņam šo pajautāt. Kāpēc Tev pašai šķiet, ka nevarētu vai nedrīkstētu psihoterapeitu mainīt?

mellene_x  ĀRSTI un visi citi dažādu pakalpojumu sniedzēji strādā pakalpojuma pircēja labā, nevis otrādāk..ja mani kāds pakalpojums nepamierina, es obligāti to mainu... tas ir mans laiks, mana nauda..mana labsajūta, mana veselība, galu galā.

dzintars45v  Mans psihoterapeits ir konjaks un labu draugu kompānija,reti gan sanāk,bet mani pilnībā apmierina un nedomāju tur ko mainīt...D;D;D!

fargo  pati pozīcija, ka ir cilvēki, kas tev nes laimi vai nelaimi, tevi ne tikai ierobežo, noņem atbildību par neveiksmēm, bet arī traucē novērtēt un arī saprast savu iespējamo panākumu iemeslus.
pasaule nav determinēta. bet notikumi tajā arī nav pilnīgi nejauši. mēs eksistējam sistēmā, kurā līdzās noteiktībai līdzpastāv nenoteiktība. no vienas puses ir dabas un morālie likumi, no otras puses pastāv iespēja realizēt savu gribu, līdz zināmai robežai, protams. robežu nosaka nemainīgie likumi.
bet ja cilvēks sevi pakļauj māņticībai, viņš pēc būtības traucē savai spējai uz sevis realizāciju esības nenoteiktības daļā. bet bez tā nevar. tas ir cilvēka pienākums realizēt savu izvēli.

kas attiecas uz psihologiem. personai pašai vajadzētu veidot savu uzskatu sistēmu. ņemot vērā psihologu ietekmi pār personu, man liekas, ir grūti vai pat neiespējami saglabāt spriedumu autonomiju. bet tā ir nepieciešama.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu