Sievietes statuss

No seniem laikiem ir bijis ka meitenes ir tēva aizsardzībā un arī paklausībā, kas nodrošināja tikumību (mūsdienās visas meitenes kopā ar RSP), laulāšanās brīdī tēvs meitu nodod jaunā vīra aizsardzībā un paklausībā kalpošanai šai dzimtai, (saglabājies nodošanas fenomens bet no likumdošanas sieviete rullē un ja viņas haķelkas nepilda, uzreiz šķirās, pie kam atņemot bērnus), vīra nāves gadījumā senos laikos sieviete nonāca vecākā dēla aizsardzībā un paklausībā.
Ko tas nozīmē? tas nozīmē divas lietas: 1) sieviete vienmēr ir aizsargāta; 2) sievietes statuss ir zemāks par jebkura vīrieša statusu ģimenē, arī sava dēla.
Un kā ir realitātē????:))))))))

neko    28 Un kā lai mēs zinām vai tava māte tevi klausa?:) 2020-02-27 22:53

Chris1986  2 14 Es nekad neesmu varējis saprast - kas tā par mistisku aizsardzību un sienu, aiz kuras patverties? Kurš viņām uzbrūk? Daudz biežāk tak tieši vīriešiem uz ielas kāds uzbrūk! Gadījumi, kad sievietei kāds uzbrūk, ir vēl retāki, kā lielu meteriorītu nokrišana Latvijā. Vai tiešām nav īstu problēmu, par ko cepties, ka jācejās par sadomātām problēmām? 2020-02-27 22:59

mairita1971  2 12 Jums, ko,smadzenes savādākas.Tie laiki,kad ar kulakiem norādīja sievietei vietu lēnām iet uz galu. 2020-02-27 23:00

kjirsis_X  2 15 Aizsardzība pazemojot. Līdzīgi aitai aplokā- ēdiens un drošība. laikam metode drusku novecojusi.. 2020-02-27 23:07

fargo  5 10 nekad neļauju meitai izturēties frivoli, pat ja nav svešinieku apkārt. seko, lai vienmēr ir ģerbusies labi. nekādu krāšļu, miņiku un citu popkultūras deģeneratrīvo ietekmju, kā uzlīmējamie tetovējumi. bērnam gribas, vienaudžiem ir, tad arī viņai vajag. nē!
cik varu skaidroju. kāpēc ir tādi vai citi noteikumi, kāpēc es kaut ko saku, iesaku vai nolieku par noteikumu.
šo to saprot, kaut ko nesaprot. bet klausa vienmēr. tas ir kaut kas instinku līmenī. un sākumā mani tas pārsteidza, kā maza meitene klausa, pat ja ne īsti patīk. bet kaut kas viņā darbojas, kas laikam liek saprast, ka teiktajam ir jāklausa.
jo... es zinu čaļus. es zinu vīriesus. un es zinu uz ko mēs skatāmies, ka un kad esam netikumīgi. un es labi zinu, ka tur ārā ir pietiekami frīku un galvā sapi*tu personāžu. no visa pasargāt nevar, bet! uzvedība pasargā no daudzām lietām.
par senāku laiku likumiem.
saproti, tā ir pilnīgi cita ekonomiskā sistēma. nevar izraut no vienas tās notiekumus un iebāzt citā. kā ar pulksteņa detaļām. tobrīd tā vajadzēja un tā bija pareizi, ka atraitne kļūst par sava vīra brāļa nama piederīgo. un viņas manta pāriet vīra brāļa ziņā. bet! kad viņas dēli ir pieauguši, tad vīra brālim ir jādod atpakaļ viņiem viņu tēva zeme un manta un viņš paturēt nedrīkst, izņemot cik izdevumos. un feodālā sistēmā, tas ir pareiz likums. bet brīvajā tirgu tas nebūtu pareiz likums.
nevar kaut ko ņemt un kaut kur iebāzt tā pat, jo varbūt derēs.
ir absolūtie likumi un ir relatīvie likumi. vieni attiecas uz mūžību, otri uz laicīgo dzīvi.
2020-02-27 23:24

Magda555  3 8 Atkal jau par tikumību........:):):) Varbūt vairāk sevi jāanalizē,kāds esi pats?Tikumība nenozīmē pakļaušanos ! Var tikumīgi eksistēt bez vergtura! 2020-02-27 23:40

Pilskungs  2 15 Un ko tu ar to gribēji teikt ? Tukša pļāpāšana. 2020-02-27 23:50

Meriseta  5 9 Mūsdienās katra meita no savas sievas, tālab nav laika meitas sargāt, pie kam no bijušajām sievām jāprot izvairīties, lai alimenti nav jāmaksā, nu no tām, kuras neprot piedzīt caur tiesu. Ar dēliem nemaz nevar tikt galā, tie aplaupa mātes un māsas, naudu nodzer un notērē putanām. Vot tev sultanāta parodija dzīvē!;) 2020-02-27 23:53

rabarbere  2 16 Kas liedz autoram pārvākties uz islāma valstīm un valdīt tur pār sievietēm, ja vien ir spējīgs? Latvijai bijis cits attīstības ceļš un ļoti labi, ka tā. 2020-02-27 23:56

Mailija  3 12 Ja,ja..te jau neiet runa par aizsardzību, bet par nostādīšanu zemāk-tipa ja mužik,kak skazal tak i budet!(nu tā tu vari bļaut no pagultes slēpjoties no kādas "padotās"ar mīklas rulli rokās.)
Kas vainīgs ka pat sieviete tevi var padzīt pagultē!:D
2020-02-28 00:09

Chris1986  4 12 _To Chris 1986
Vai nekad kāzās neesi redzējis kā tēvs ved meitu pie rokas un nodod vīram?
Un kā tu domā no kurienes tas izcēlies???_
________________
Zinu gan, no kurienes tas nāk - no Holivudas melodrāmām! Līdzīgi, kā visi tūda valantīni un helovīni. Mums, latviešiem, tādas tradīcijas nav!
2020-02-28 00:10

Class  3 5 rietumpuslodes brends-skaisti puiši un stipras meitas
bet tēma gan tev kaut kādi kaķa murdziņi:)
Izdomā citu provokāciju
2020-02-28 00:13

AivarsN  6 5 Sievietes pazemošana sākās tikai ar kristietības ieviešanu. Svētie tēvi ļoti ilgi nevarēja izlemt, vai sievietei vispār ir dvēsele un vai viņa maz uzskatāma par cilvēku. Vēdiskajā kultūrā, kad sabiedrība bija izglītota un ar augstu morāli, sieviete nakad nav tikusi uzskatīta zemāka par vīrieti. Vienkārši, sievietes atļāva vīriešiem uzņemties atbildību par ģimenes aizsardzību un apgādāšanu. Arī bērnu audzināšanu no saprātīgā vecuma, pilnībā uzticēja tēviem. Savukārt sievietes, radīja mājīgumu, harmoniju ģimenē, rūpējās lai visi būtu labi paēduši, veseli. Jā, toreiz par tādu medicīnu neviens nebija dzirdējis un nebija arī nekādas vajadzības. Pilnvērtīgs, veselīgs ēdiens, zāļu tējas garantēja visiem labu veselību visa mūža garumā.
Katram ģimenes loceklim bija savi uzdevumi, par kuriem viņš jutās atbildīgs. Nekādu strīdu un darbu dalīšanas.
2020-02-28 01:06

fargo  7 5 meli. 01:06

pāvils, kristus apustulis. vēstule draudzei. par sievām. un vīriem. un dzīvi.

"Sekojiet Dievam kā viņa mīļie bērni un dzīvojiet mīlestībā, kā Kristus jūs mīlējis un mūsu labā Sevi nodevis Dievam par upura dāvanu, par jauku smaržu.
Bet netiklība, visāda veida netīra dzīve vai mantkārība lai pat vārda pēc jums ir sveša, kā tas svētiem piederas, tāpat bezkaunība, tukšas runas, jo tādas lietas neklājas, bet gan jo vairāk pateicība.
Jo to iegaumējiet: nevienam netiklim, netīram vai mantrausim, tas ir, elku kalpam, nav vietas Kristus un Dieva valstībā!
Neviens lai jūs nepieviļ tukšām runām, jo šādu lietu dēļ Dieva dusmas nāk pār nepaklausības bērniem.
Nebiedrojieties ar viņiem.
Jo reiz jūs bijāt tumsa, bet tagad esat gaisma savā Kungā! Dzīvojiet kā gaismas bērni. Gaismas auglis viscaur ir labprātība, taisnība, patiesība un pārbaudiet, kas Tam Kungam patīkams.
Nepiedalaities neauglīgajos tumsības darbos, bet labāk celiet tos gaismā. Protams, ko viņi slepenībā dara, par to pat kauns runāt. Bet visu, kas tiek gaismā celts, apspīd gaisma, un viss, ko apspīd gaisma, ir gaisma.
Tāpēc ir sacīts: uzmosties, kas guli, un celies augšā no miroņiem, tad atspīdēs tev Kristus. Tad nu raugaities nopietni uz to, kā dzīvojat: nevis kā negudri, bet kā gudri - izmantojiet laiku, jo šīs dienas ir ļaunas!
Tāpēc nepadodieties neprātam, bet centieties saprast, kāds ir jūsu Kunga prāts. Un neapreibinaities ar vīnu, no kā ceļas izlaidīga dzīve, bet topiet Gara pilni,
runādami cits uz citu psalmos, himnās un garīgās dziesmās, dziedādami un slavēdami To Kungu savās sirdīs.
Pateicieties vienumēr un par visu Dievam Tēvam mūsu Kunga Jēzus Kristus Vārdā.
Un esiet paklausīgi cits citam Kristus bijībā. Sievas, esiet paklausīgas saviem vīriem kā Tam Kungam. Jo vīrs ir sievas galva, tāpat kā Kristus ir draudzes galva, būdams Savas miesas Pestītājs.
Bet, kā draudze ir paklausīga Kristum, tāpat arī sievas saviem vīriem visās liet
2020-02-28 02:17

fargo  6 4 Pateicieties vienumēr un par visu Dievam Tēvam mūsu Kunga Jēzus Kristus Vārdā.
Un esiet paklausīgi cits citam Kristus bijībā. Sievas, esiet paklausīgas saviem vīriem kā Tam Kungam. Jo vīrs ir sievas galva, tāpat kā Kristus ir draudzes galva, būdams Savas miesas Pestītājs.
Bet, kā draudze ir paklausīga Kristum, tāpat arī sievas saviem vīriem visās lietās.
Vīri, mīliet savas sievas, tāpat kā Kristus ir mīlējis Savu draudzi, pats nododamies viņas labā,
lai to darītu svētu, šķīstot ar mazgāšanu ūdenī caur vārdu, Sev Savu draudzi sagatavodams cienīgu, bez traipa, bez krunkas vai cita tamlīdzīga trūkuma, lai tā būtu svēta un bez vainas.
Tā arī vīriem pienākas savas sievas mīlēt kā savu miesu. Kas mīl savu sievu, tas mīl sevi pašu.
Jo neviens nekad vēl nav ienīdis pats savu miesu, bet katrs to kopj un glabā, tāpat kā Kristus draudzi, jo mēs esam Viņa miesas locekļi.
"Tādēļ cilvēks atstās tēvu un māti un pieķersies savai sievai un abi kļūs par vienu miesu."
Šis noslēpums ir liels: es to attiecinu uz Kristu un draudzi. Bet arī katram no jums būs savu sievu mīlēt kā sevi pašu, bet sieva lai jūt bijību pret savu vīru.

1 gadsmits. bībele. pāvils. vēstule efesiešiem, piektā nodaļa.
2020-02-28 02:17

av2  2 6 tie laiki sen pagaajussi.Un jau sen , ka pagaajussi. Pierodi, vai dziivo viens.
Un , ja kas , sievietes nemaz nav tik ...kaa te maalee peedejaa laikaa daudzi. Aciimredzot no savas sliktaas pieredzes te izsakaas .
2020-02-28 02:56

Avatars30  1 2 Tu it kā gudrs cilvēks,saprātīgi spried,kas sieviete pameta,tikai tad vr saprātīgus murgus rakstīt,a kā citādi?No tik gudras galvas citādi tādas lietas nerakstītu,jā pārzinu visu ko teici! 2020-02-28 02:57

fargo  2 9 kādi vēl laiki, av, neviens morālais kritērijs nekur nav pazudis.
ja tevi aplaupa - viss tas pats;
ja tavu sievu izvaro - tas pats;
ja tu negodā vecākus - tas pats;
ja zodz - tas pats;
ja skaud - tas pats;
kādi tieši laiki ir "pagājuši"? mums reliģiskie kari ir tieši deguna priekšā, cik dienas atpakaļ uzspridzināja vai kas tur notika ar vāciešiem? tie nav reliģiskie kari? tad kas tie ir? varbūt beigt būt snaudā? morāle un tikumība nemainas, tikai attieksme pret to. reds te rakstīja, ka tas ir labi, ja ir prostitūcija un tā ir kaut kāda izeja. ot lai viņš ieliek savu meitu par prostitūtu, es viņu jāšu un sitīšu ar pātagu, viņš sēdēs un skatīsies un turpinās teikt, ka viss ir ok. nekas vairs nebūs ok. viss ir "ok" ar porno, kamēr kāda cita meitas izģērbjas un mauko. kad savējā... vairs pavisam nekas nav ok. un ir psc.
2020-02-28 03:27

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu