Kāpēc ārsti vairs neiet mājas vizītēs pie slimiekiem?

Atceros, padomju laikos, kad kādam bija temp., tad bija jāzvana uz poliklīniku, un tajā pašā dienā pie tevis uz mājām atnāca vizītē ārsts. Kāpēc tā vairs nav? Vai tiešām ar 38 vai 39 temp jāiet uz poliklīniku?
Jautājums radās pēc šovakara sižeta TV Panorāmā, kā tiek ārstēti ar kovidu saslimušie mājās. Lietuvas ģimenes ārsts teica, ka viņš noteiktas stundas pieņem kovida slimniekus pie sevis poliklīnikā klātienē. Latvijas ģimenes ārsts teica, ka lai no dieva puses neviens ar kovidu nenāk pie viņa un pieņemšanu klātienē, arī mājās viņš neiet. Vienīgais, ko var izdarīt cilvēka labā, ir izsaukt ātro palīdzību ..

bumpastiks  1 27 Tur jau ir tas āķis,kaut vai par to pašu kovid izplatību!Ja cilvēks jūt ka viņam nav labi,tak staidzami būtu pie viņa jāatsūta kāds mediķis lai notestē ir tas kovids vai nav.Bet nē!!!!Cilvēkam pašam ir jādodas nodot analīzes pa ceļam vēl iznēsājot kovidu!Toties vecus tantukus un onkas fiksi vien skrien pat uz mājām nožļurgāt!KUR LOĢIKA?
A loģikas nav!Ja daudzus jau pašā sākumā apsekotu un sāktu ārstēt,nevis liktu gaidīt ka paliek tik sūdīgi ka ātrie jāsauc-daudzus smagus un pat letālus gadijumus varētu izbēgt!
2021-11-06 22:05

JOHAIDI21  10 1 Tāpēc,ka tiklīdz slimniece atver durvis ,tā dakters vaicā,tā klusināti- " Vai vīīrs mājās?" ;-)))) 2021-11-06 22:09

fargo  5 5 ja negribi kadā dienā pēkšņi atskārst visa notiekošā absurdumu, tad labāk dzīvo dzīvi, kurā pats sev neuzdod jautājumus. citādi vēl dies´ pas´ atslēgsies no sapņu matriksa un ko tad darīsi? konfrontēt varu tev zarnas nav un visdrīzāk nekad nebūs. būsi nožēlojamā morālā stavoklī, zinot to, kas ir pareizi un kas ne, bet dūšas kaut ko darīt nebūs. 2021-11-06 22:11

siikaa16  9 7 Katram ir ģimenes ārsts pie kura var pieteikt mājas vizīti. Ja ir ļoti slikti un temp. 40 grādi var saukt ātro palīdzību.
Saistībā ar covidu, tur ir savādāk. Konsultācijas notiek telefoniski. Ārsti vajadzīgi arī citiem pacientiem, piem. tie kuri slimi ar gripu, problēmas ar asinsspiedienu, sirdi utt.
2021-11-06 22:19

ketija64  2 9 Tāpēc jābūt draugos ar kādu mediķi, vismaz feldšeri! 2021-11-06 22:20

Marita  3 3 Ģimenes ārsti visi neiet mājas vizītēs. Un viņus neviens nevar piespiest. 2021-11-06 22:21

fargo  2 7 "Katram ir ģimenes ārsts pie kura var pieteikt mājas vizīti."

var tikai pabrīnīties, kādā dimensijā cilvēks dzīvo...
tikai ātros var saukt. ģimenes ārsti mājas vizītēs nenāk jau gadu gadiem. laikam nav vecu un slimu cilvēku tuvumā. kas neliedz izteikt ļauni vērstus mājienus uz tiem, kam apkārt šādi cilvēki arī reāli ir un kuri tos dien dienā reālajā dzīvē arī aprūpē, va ne?
2021-11-06 22:23

jozolsen  8 2 Vēl viens no aizspogulijas..vāvuļo..
Latvijā ir Ārkārtas stāvoklis un Pandēmija un visi dakteri rīkojas atbilstoši ministrijas priekšrakstiem un situācijai.
2021-11-06 22:34

siikaa16  5 9 22:23
Nenāk vai nāk, tas atkarīgs no ģimenes ārsta. Mans nāk mājas vizītēs.
Vairāk kā desmit gadus gulošs cilvēks aprūpēts. Tādēļ turi ciet muti. Man nav problēmas kādu pabarot un kādam dibenu noslaucīt.
2021-11-06 22:38

nemelosev    9 Ģimenes ārsti seko vadlīnijām un rekomendācijām! Tomēr ir arī labi izņēmumi. 2021-11-06 22:42

Epifanija      Droši vien visas uzskati pa vecām! 2021-11-06 22:44

Labrador  7 8 Tie biznesmeņi peļņai dod priekšroku drošām un vieglām metodēm. Vēl vieglāk TV norunāt iestudētu tekstu , saņemot honorāru. Personīgi man termins - Panorāma izraisa sarkasmu. 2021-11-06 22:46

elsa  6 14 Nja , man aizrādīja, ka es esot rupja...nekas nav mainījies.
Ja pacientam ir paaugstināta temperatūra, jebkādi saaukstēšanās simptomi, vispirms sākotnēji jānodod Covid analīze. Kāpēc tādiem nav pieejas pieņemšanā vai mājas vizītē? Tāpēc, ka ārstam ir tūkstošiem pacientu un viena saslimušā pēc, kam divas-trīs dienas ( labākie gadījumi ir kad histēriju atļaujas rīkot tie, kam paaugstināta temperatūra ir pāris stundas) neviens netaisās sēdēt karantīnā. Krisītim to nesaprast. Bet situācija ir tāda pati, kā vienmēr - nav jāskrien pie ārsta, ja ir paaugstināta T, iesnas, sāp kakls vai nenozīmīgs klepus. Iesnas neklaušina, kā dažiem labiem liekas. Ja 5 dienu laikā pacients netiek uz labo pusi ar ārsta ieteiktajiem līdzekļiem, tad pacients par sevi informē un tiek nolemts tālākais ārstēšanās plāns. Arī pozitīva covid -19 gadījumā ārstēšana karantīnas laikā notiek attālināti pa telefonu. Nekad nevajag vazāt līdzi padomju laikus, tad covid nebija. Vispār besī , ka tie, kam nav nekādas jēgas no medicīnas šobrīdējās situācijas, atļaujas kaut ko dirst netā. (biju cerējusi, ka iztikšu bez tā, soriki)
2021-11-06 22:59

Kaskaade    3 Šeit būs visnotaļ interesantas atbildes par tēmu un aprūpes sistēmu kā tādu

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/zinu-analize/izmisuma-zona-slimnicas-pilnas-ar-nedziedinami-slimiem-
ari-gimenes-arsts-nevar-palidzet.a428759/
2021-11-06 23:04

rebeka  3 9 Visiem Latvijas iedzīvotājiem vajadzētu izdalīt bezmakasas siekalu testus, uztaisītu testu, ja slikti jūtas vai ir cov pazīmes, un nevazātos apkārt.
Citu slimību jau nav. Nez kur sīkā16 gripu ķēra.
2021-11-06 23:06

jozolsen  6 3 Labāk pastāsti, kā tur ir aizspogulijā gasterbaiteriem ar medicīnas pakalpojumiem..Lai ir ar ko salīdzināt..
Tev ir tur ir ģmenes ārsts, nāk Pandēmijā uz mājām, cik dārgi pakalpojumi ,vai ir naudas tos izmantot.. Zobus tur salaboji, cik maksā, vai brauc uz noniecināto Latviju stādīt zobu, vai vēl vispār ir..un utt. kā vietējie pret tevi izturas ,esi pielidzināms krāsainiem..Sadzīve.. Esmu bijis tikai ,kā tūrists.
Nu nebaidies un uzraksti kā ir..
2021-11-06 23:12

elsa  4 4 Krisīt, jūsu pilsētā? Ja ir simptomi, piesakies ģimenes ārstam, kas dos nosūtījumu, zvani uz 8003 ,tad sēdies auto un brauc jebkur, kur var tik ātrāk(saprotams, ja ir pašam savs auto). Nenodot testu neviens nenomirs, jo ja ir veselībai bīstami simptomi, tad ir iespēja izsaukt NMPD , kas izvērtēs, vai nepieciešama hospitalizācija.
Hipokrāta zvērests? Pamuļķi, tas ir tīri teatrāls žests, nevis parakstīts spriedums.
Acīmredzot tu no manis iepriekšējā raksta neko neuztvēri, kā liela daļa sabiedrības, kas neko nelasa , tikai bauro.
2021-11-07 00:11

dzilums  4 8 nu viss jau forši, tikai nevaru iedomāties, pa kuru laiku ģimenes ārsts paralēli slimnieku pieņemšanām vēl skraidīs apkārt ar tiem covid testiem. ja te kāds jel kad ir strādājis ar klientiem, tad sapratīs, cik apmēram var ilgt viena vizīte pie pensijas vecuma cilvēka. tas nabaga ģimenes ārsts varētu uzreiz striķi meklēt.
A ja par tiem senajiem laikiem, tad nemaz tik ātri tas ārsts mājas vizītē neieradās. un vilkāmies tāpat slimi uz poliklīniku. Un vismaz rīgas centrā poliklīnikā gaidīju rindā. Toreiz arī slimības lapas nebija tik viegli dabūt kā tagad, kad pietiek piezvanīt.
visa pamatā ir cilvēku veselais saprāts un apzinīgums. ja mēs tāpat kā zviedri sēdētu mājās jau pie pirmajiem simptomiem, tad arī slimo būtu mazāk un viss notiktu citādi. Nav te vainīgi ne mediķi, ne valdība. Pašu stulbums ir problēmas sakne.
2021-11-07 00:55

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu