Vecpuiši un vecmeitas.

Vai jūsu apkārtnē ir kaut 1 īsts(n e v a i n ī g s) eksemplārs? Imants Ziedonis savulaik teica: "Man patīk vecmeitas, jo viņās visu mūži ir kaut kas ziedošs" Tad kas tur tā zied vai ir vareni sakuplojis, ka tā arī palikuši vieni? Mūsējie(oho vecpuiši un vecmeitas) tādi(nevainīgi) tomēr nav. Viņi vairāk velk uz kolekcionāriem... Tomēr kaut kas viņos arī noteikti zied!
Jautājums ģenerēts, lai mēs varētu papļāpāt, jo šejienieši visu laiku vieni un tie paši un kļuvuši dikti mīļi(šī piezīme speciāli rikam86):DDD

leopardine      Sieviete 39 gadi, pa iistam nevainiiga. Tic Dievam un atziist dzimumattieciibas tikai peec kaazaam. Dzivo Rigas centraa. Nav ne igna, ne ljauna. Vienkarshi moraali stiprs cilveeks, kas nepakljaujas sabiedriibas spiedienam. Dziivo viena ar kakji. Tas ir reals cilveks, ko pazistu.

leopardine      Starp citu, esmu noverojusi, ka arii oho tiem vecpuishiem un vecmeitaam pie intereseem noteikti ir kakjis. Tas mani vienmer dara uzmaniigu, ja interesees ir kakjis. :)

dogville      Taa,tagad veelreiz un leenaam,kur oho ir aile,ka persona ir vecmeita un vecpuisis?!?
leopardiines noveerojumi par ticiibu Dievam un kakjiem uzjautrina...
manupraat rakstiit"skjiirusies"ir nest liidz kaut kaadu pagaatnes ziimogu,es un veel zinu sheit daudzus raksta"nepreceejusies"vai "nepreceejies",kas arii atspoguljo manu pashreizeejo statusu un nebuut nenoziimee,ka neesmu bijusi preceejusies...patiesi diivaini cilveeki oho ganaas:D
ieveeroju,ka naids pret kakjiem ir peleekiem,neinteresantiem un garlaiciigiem cilveekiem(laikam shis dziivnieks nokauj ar savu personiibu)

maigonis_niknais      Domaaju,ka vecmeitu un vecpuishu kakjiem ( vai citiem maajdziivniekiem ) stipri paveicies

rabinovics      man skiet ka vecpuisi ir dazaadi....man ir draudzenes kuras pameginajusas ar vecpuisi man teikusas , ka ar vecpuisi nekad vairs....vecmeitaam gan nav ne vainas

MaryClaire      kas attiecas uz ohostatusu, tak kaut vai raksta poda vāciņš. ohostatuss ir tikai cilvēka zināšanai.
neprecējies, manā izpratnē, ir tāds, kas nekad nav bijis laulāts. un nekad tāds nevar būt šķirts. šķirts ir šķirts - kas kaut reizi ir precējies, tas var būt vai nu precējies, vai šķirts. bet nekad ne neprecējies - ne tagad, ne agrāk.
tāpēc man liekas gluži dabiski, ka vecpuisi/vecmeitu labskanīguma tomēr labāk dēvēt par neprecējušos. jo pašas loģiskas apzīmējumā "vecmeita" nav. veca-meita, vecs-puisis. kaut kā arhaiski. kaut diezgan latviski. krieviski gan laikaim ir tikai staraja ģeva, no vārda ģevica, skaistule, īsti neatceros, vai vispār krievu valodā ir apzīmējums vecpuisis. angļu valodā, starp citu vecpuisis ir "bakalaurs" [bachelor], gan jau vēsturiski izveidojies saistībā ar "bakalauru" uzcītību zinātnēm

tā ka būs tiešām labāk, ja terminus izvēlamies precīzus, tai skaitā, šķirts/šķīries, ja tāds savā būtībā ir

Deisa      pievienojoties diskusijai par statusu - pēc tā var saprast, ka te lielākajai daļai nav ne draugu, ne draudzeņu, ir absolūti vientuļnieki. Es par sevi gan tā jau no sākuma nevarēju teikt, tik apmulsu, ka statusos nav parametrs - ir draugi un draudzenes, bet tikai vienskaitlī. :D Un tad tie teksti - ko tad Tu šeit dari, ja ir draugs? Nu a ko? Ja galīgi neviena drauga nav, tad tik var virtuāli tusēt??? :D
Mūsu valoda ir diezgan nabadzīga, lai precīzi statusus definētu. Jo būtībā tas, kas ir šķīries taču arī ir neprecējies, jo dotajā brīdī ir neprecēts. Un ko nu vēl par civillaulībām? Nu nav bijuši tie papīri, bet onkuls ar tanti jau 30 gadus kā kopā. Draugs un draudzene? /iezviedzas/ Nu nē, tas manuprāt ir novecojis, drīzāk statusos būtu jāatzīmē līdzīgi kā ar bērniem - dzīvo kopā ar: (māti, bērniem, civilvīru/sievu, draugiem), vai vientuļš. Jo kāda gan nozīme - šķīrusies vai varbūt 10 gadus tāpat kopā nodzīvojusi, bet skaitās neprecēta?

sorrell      kaut kad pirms 100 gadiem, kā studente piedalījos tautas skaitīšanā, viens no jautājumiem, bija par precēšanos, tikai 2 gadījumos tantiņas, tadas ap 80 atbildēja, ka nav precējušās, viena pat tādā vecumā bija fifīga, es nodomāju, gan jau puišus jaunībā kaitinājusi:), otra man tā vaļsirdīgi atbildēja- laikam jau nevienam es tā nepatiku, to tantiņu, man pat palika žēl, lai gan kas to zin- patiesībā varbūt tad nebūtu tik ilgu mūžu nodzīvojusi!:)

raima      Par skolotājām. Mana 1.mūzikas skolotāja (dzimusi ap 1895.g., agrāk kordirigente) bija Sieviete cienījamā vecumā, bez bērniem, neprecējusies, par vidusskolas latviešu valodas skolotāju (dzimusi ap 1920...1930 gadu ) varu teikt to pašu, BET- nekad nedzirdēju, ka kāds šīs izcilās Sievietes būtu nosaucis par vecmeitām vai izteicies par viņu attiecībām ar vīriešiem. Abas sirsnīgas, atsaucīgas, inteligentas kundzes.

Pelle      Kauns jau tām neprecētajām prasīt, vai ir nevainīgas. Bet novērojot ilgākā laika posmā, secinu, ka koptajām parasti tomēr ir kāds slepenais draugs vai pat vairāki. Kāda īpaša ziedēšana vai vīšana gan nav novērota.

brute      Kāda indivīda vārdu krājuma ierobežotība neliecina par pašas valodas nabadzību. Latviešiem ir pat ļoti skaists vārds - dzīvesbiedre(-s).

Deisa      brute - taisnība, vārds labs, tik nez kāpēc pie statusa netiek izmantots? Laikam pārāk plašs, jo nez - ja ir tuvas attiecības, bet kopā tomēr nedzīvo, vai skaitās dzīvesbiedrs?
angļiem skaidri un gaiši -girlfriend, boyfriend un jautājumi izpaliek (nepiesienoties jēdzienu pareizumam vai nepareizumam, teiksim, meiteņu un zēnu ziņā). Tiesa, ar to negribu teikt, ka mūsu valoda nabadzīgāka kā angļu, tāpēc par nepilnībām tiešām norakstīšu uz savām subjektīvajām.

riks086      Paldies Tev par specveltījumu.... :)))) Tad nu arī šim notikumam par godu atbildēšu pēc būtības - vienu tādu zinu, puisis drusku zem 40.

labriit      Man pazīstamās vecmeitas nav ne nesmukas, ne stulbas, ne niknas.Vienkārši nav paveicies satikt to īsto, bet kuru katru negribas.

brute      Nū, vispār jau nu angļi večiņas nesauc par "girlfiend". Tas vispār tāds novecojis, pagājušā gadsimta vārds. Ir daudz universālāks vārds, arī tīri oficiāli - "partner", kas ekstrapolējas arī latviešu valodā.

piparbecinja      Skiet, ka ir páris. Droshi apgalvot gan nevaru...:)
Neko, putnu fermas ir arí lielam lérumam "vainígo".:)

piparbecinja      iga, droshi varu teikt, ka tádas ir arí precétas, tacu lieki piebilst, ka víri sézh zem tupeles.
Ananda, tádus cilvékus nevajag dzít uz randinju, tádus var savest nepiespiestá gaisotne - sak, it ká vnk pazinja un tá un kopígi ejat kaut kur izklaidéties, gar júru paslát, taurinjus kjert, fotografet tárpinjus vai tamlídzígi. Ar laiku jau spriedze mazinásies...

gariks77      Nezvai vēlētos sastapt īstu vecpuisi!

miglainaa_plava      Pazīstu daudzas vecmeitas un vecpuišus, un daudzi no viņiem ir arī nevainīgi.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010