Kas ir puritānisms?

Kāds to var pastāstīt? Zinu tikai to,ka tas vēl turpina ietekmēt mūsdienu sabiedrību. Arī seksa dēvēšana par mīlestību esot puritānisma sekas.

solveiga23      Jebkurš puritānisms ir aprobežotība un dubultās morāles piekopšana. Izlaidība ir dvēseles puritānisma sekas, un arī tikumībai var būt pretīgi cēloņi.
Tas nav mans viedoklis tā stāsta mamma google.....piekrist viedoklim,katra paša ziņā.
2014-06-06

Deisa      Laikam jau maz kuru interesē vēsture, ka puritānisms bijusi angļu protestantu kustība.
Mūsdienās drīzāk tā ir baudas noliegšana, uzskatot baudu kā ko neķītru, apkaunojošu, pazemojošu. Vispār jau puritāņiiespējams arī panāca mūsdienu vispārinātos uzskatus par kristietību - ka tā saistīta ar baudas noliegšanu. Kārdināšana, kas tik daudz minēta kristietībā, daudziem saistās tikai ar seksuālām izdarībām un baudas gūšanu no tām, līdz ar to daudz ļaužu visus kristiešus uzskata par puritāņiem un sevi pie tādiem noteikti nepieskaita, jo patīk baudīt. Atliek vien izdarīt secinājumus, kādas sekas ir neelastīgiem principiem.
2014-06-06

Drole      Kas, googlee bans?

http://en.wikipedia.org/wiki/Puritan
2014-06-06

GenaCom      Vairāk jau izlaidība ietekmē mūsu tagatni. 2014-06-06

marselis      ja no vesturiska
tad seit jau guglotaji-,izrakstus devusi
ja no laikmetigi jedzieniska-,tad ar goog.wiki bus pamaz
2014-06-06

Samila      Nevarēju neiekopēt:
"Puritāniskā mentalitāte
Mūsu cilvēciskā miesiskuma pārdzīvošanā nāvīgs Dieva likumu ienaidnieks ir mūsdienās plaši izplatītā puritāniskā mentalitāte. Puritānis jau sākotnēji pieņem – un pieņem to kā neaizskaramu dogmu – ka viņš ir godīgs un pieklājīgs cilvēks. Viņa mentalitātei sveša ir ne tikai grēka izjūta, bet arī vajadzība atgriezties. Puritāniskā mentalitāte visus savus pūliņus virza uz to, lai ļaunumam, kāds ir cilvēka dvēselē un darbos, piešķirtu šķietamu pieklājību.

Puritānis ar riebumu novērsīsies no ļaundara, kas apzog svešus pagrabus, bet neko nepieklājīgu neredz tajā, ka kāds kļūst bagāts, tirgojot ieročus. Būtībā viņš peļ izvirtību, tāpēc arī savas erotiskās dēkas gribēs legalizēt, šķiroties un nodibinot jaunu laulību. Tāpēc ka viņš necenšas atvērt savu seksualitāti gara spēkam, savu slieksmi onanēt uzskatīs par tādu fizioloģisku parādību, kurai šķietami nav nekā kopīga ar morāli, bet pirmslaulības un ārpus laulības sakaros saskatīs pozitīvus vai pat garīgus aspektus. Puritānis, protams, zina labāk par Dievu, kas ir patiesi labs un kas ļauns."
/Kurzemes bīskapijas portāls/

PC! Nebeidzu sajūsmināties, cik tomēr lieliska lieta ir internets! Drīz sākšu domāt kā mans kainiņu pusaugu jaunietis - priekš kam man draudzene? Ir taču internets! :))
2014-06-06

Dancewithme      Tas ir tad, kad šis grib un šī nevar. 2014-06-06

selnija_      Paldies samilai! Interesants apraksts. Tā teikt:mūžu dzīvo, ´mūžu mācies!
Puritānis manuprāt kaut kāds tāds kā iesūnojis, kā divoksīgs, un arī liekulīs kaut kādā mērā.
2014-06-06

Freja4      Tas ir, kad ļoti ļoti gribas saldējumu, skaties skaties uz to, iztēlojies un sapņo rātnās un nerātnās domas, bet neēd, jo tā rīkoties nav pareizi, un pēc tam dusmojies uz citiem, ka viņi tomēr apēd un sniedzas pēc nākamā... :) 2014-06-06

Drole      Kurzemes biiskapijas portaalaa atrastais citaats pieder Jacekam Salijam un vinja uzbrukums puritaanjiem ir lieliski saprotams, zinot, ka ir daudzi iemesli, kaapeec puritaanji katoljus neciesh...

"Highly anti-Catholic, the Puritans believed that the Church of England required further reform. Additionally, they opposed the idea that the king should be the supreme ruler over the church; instead, they believed that only Christ could rule the church--be it in heaven or on earth. Puritans believed in a minimum of ritual (no use of candles or artistic images) and decried excessive preaching; like the Calvinists, Puritans also supported a strict regulation of worship and were anti-traditionalist. Puritans did not support or celebrate traditional religious holidays."
2014-06-06

fargo      nē, puritāņi neuzskatīja baudu ne par neķītru, ne apkaunojošu vai pazemojošu.
intīmās attiecības ģimenē tika uzskatītas par Dieva dāvanu un labu un nepieciešamu lietu. seksuālās attiecības ārpus ģimenes bija nepieļaujamas. ģimene bija puritāņu sabiedrības centrā un tika uzskatīta par savienību, kura veicina cilvēku tuvošanos Dievam.
sabiedrības, kurās dominēja puritāņi, bija savā laikā visizglītotākās cilvēku kopienas uz planētas zeme. puritāņi padarīja par obligātu bērnu lasītprasmes apgūšanu abiem dzimumiem... jau 1670. gadā.
kaut ko izsaka tādi nosaukumi kā hārvarda, jēla, prinstona? varu piedāvāt minēt, kas ir šo izglītības iestāžu dibinātāji? mhm, puritāņi vai puritāņu sekotāji.
vai viņi spēja izveidot nevainojamu sabiedrību? nē, tas nav iespējams. vai no viņiem ir ko mācīties? tieksim tā - mēs visi no viņiem mācāmies katru dienu. viņu ieteikme līdz pat šodienai uz ikviena rietumu cilvēka dzīvi ir liela.
vai noviņiem būtu ko mācīties kā nedarīt? protams.
2014-06-06

Samila      Man, piemēram, agrāko laiku puritānisms šķiet racionāls un atbalstāms.

DNS analīzes ir tikai XX gadsimta otrās puses izgudrojums!
2014-06-06

tool      Puritānisms ir nebeidzami tusēt Vakara Plāna zem lozunga Nodarboties Ar Seksu un, pie mēģinājuma sabīdīt štelles, sākt filozofēt par dvēseli un pārlieku ātro notikumu attīstību. 2014-06-06

JurisK      http://www.gotquestions.org/Puritans-Puritanism.html
Jaateic, ka esmu sirdī puritānis, jo daudz kas viņu uzskatos ir ideāls, manā skatījumā. Cilvēks pa tiešo, bez baznīcas, saistīts ar Dievu - ļoti pareizs virziens! Un, ko esi izdarījis, par to arī atbildēsi pa tiešo.
2014-06-06

solveiga23      Mēs katrs sevī varam pamanīt puritānismu,gan tad ,kad šausmināmies un nosodām atklātas sarunas par lubrikantiem, masturbāciju un sex bez attiecībām,gan tad,kad cenšamies vainot tikai sievieti laulības izjukšanā.
Kāpēc tik daudz cilvēku daudzās valstīs noliedza filmu par Nimfomāni,jo viņa, redz ,drāzās ar visiem, jo viņa ir Sieviete.Ja filma būtu par Žigolo,ok, viss kārtībā. Mēģināt saskatīt drāmu šīs sievietes dzīvē, diemžēl, nevēlējās neviens,protams, arī ne katoļu baznīca,kaut gan katru dienu uzpeld stāsti par katoļu mācītāju piedzīvojumiem ar altārzēniem. Liekulība un puritānisms ....
2014-06-06

wiw      Puritānisms ir tad, kad tu negribi zināt, kas ir puritānisms. 2014-06-06

_es_esmu_      Paldies Fargo, perfekti! Pareizi! un Precīzi! 2014-06-06

v_s_o_p      Ir zināma koncepcija.. 2014-06-06

v_s_o_p      Metropolēs - paradigma, kura nedarbojas. Lauku teritorijā. Pajautā Fargo par Mormonu draudzi.. 2014-06-06

Baaarbija      oho vidē puritānisms nozīmē šausmināšanos par to, kā var piedāvāt seksu svešam cilvēkam! 2014-06-07

Lost      Mandomāt, puri-tānisms no vārda "purināt". Resp, nav būtiski pats tā daru vai ne, bet pirkstu citam degungalā purinu itin braši. Kkāda nelāga pieskaņa tam vārdam. Pats tā nedaru, nevanam netraucēju, citus nekritizēju, tas jau izklausās labāk. Par askēzi sauc. 2014-06-07

Piparkuka      Labāk, lai ietekmē, nekā visatļautība un izlaidība un atklāti visādi zilie!..... 2014-06-10

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu