Laulības līgums! Jūs par vai pret...?
Kāda ir Jūsu attieksme par Laulības līgumu slēgšanu...? Varbūt kāds tādu jau ir noslēdzīs..? Varbūt kāda tāds jau ir noderējis...? :)glasts Skaidrs,ka precēties bez laulības līguma nevar,ja nu man paceļas bizness un varu iegādāties personisko lidmašīnu,dažādas mājas,izkaisitas pa pasaules skaistākām vietām,bet vīram tik labi tomēr neiet,tad es noteiktu savas mājas un lidmašinu šķiršanās gadījumā gribētu paturēt sev.Noteikti jāatrunā,kurš būs trauku mazgājamā mašīna,dārza uzkopējs,apagšbiksu pircējs un vēl daudz citu sadzīves sīkumu,kur svarīgi atrunāt pirms kopdzīves uzsākšanas,lai būtu drošība un skaidrība,kas ir kas.
kokote Nav pieredzes, tikai viedoklis. Uzskatu, ja cilvji dodas 2.X laulībā un katram jau ir savi "tiešie mantinieki" (neatkarīgi no tā, ir tur ko diži dalīt vai nav) tā sirdsmieram un skaidrībai tas līgums būtu obligāts.
p_p Mīlestība, uzticība + viss pārējais, tas ir brīnišķīgi un vajadzīgi, bet laulība pati par sevi ir sauss, juridisks pasākums, kur atbildīgi noslēgts līgums palīdz izvairīties no iespējamām nevēlamām blakusparādībām.
aroganis
noteikti jāslēdz, paredzot mantas atšķirtību, bet tiaki kopā ar testamentu, kurā visu savu mantu novēli labdarībai.
inače vsjakoje bivajet:)))
MisPantera visstulbāk ir noslēgt šādu līgumu, kad laulībā esi nodzīvojis jau kādu krietnu laiku, tad tas šķiet pavisam aizdomīgi!zinu konkretus gadījumus, kad pēc kāda laika izšķiras un iespējams, viena puse paliek ar trīs pirkstu kombināciju!
VecmeitaARrunci Ja abi pliki kaa bazniicas zurkas un saakat visu kraat no nulles-tas nav vajadziigs.bet ja ir kaada manta,tad lai to nepazaudeetu otra deel-vai nu lauliibas skirsanaas vai bizness,lauliibas liigums ne tikai ieteicams,bet gan vajadziigs.Speeles noteikumiem jaabuut skaidriem.
Vucis
Teorētiski viss ir skaidrs un saprotams. Bet....!
Man ir vecmodīgi uzskati par laulību. Laulība nozīmē 100% (vai vismaz tuvu tam) uzticēšanos. Nu kā var precēties ar cilvēku, kuram tu neuzticies? Kā var pretendēt uz mantu, kura nepieder tev? Jaunībā uzskatīju, ka precēties var tikai 1x, no sērijas "līdz nāve mūs šķirs". Un vēl joprojām tā uzskatu, jo tā kādam uzticēties, kā esmu uzticējusies, diez vai kādreiz vēl spēšu. Bet, ja manī nav tās uzticēšanās, tad es arī nekad ar to cilvēku neprecēšos. Izlēgts! Un, ja es neprecos, tad kam man līgums?
Vai precēties vienalga ar ko un nodrošināties ar līgumu, a priori pieņemot, ka esmu potenciāls krāpniecības upuris? Kapēc?
fifene Tāds 21 gadsimts,neparko vairs nav jābrīnās...tikai par līgumu...jo uzticība tīrā man liekas sen krāmu bodē notirgota...varbūt vēl kur eksistē kāds godīgs,patiess,tīrs cilvēks,bet tad tam noteikti ir grūti atrast sev tieši tādu pašu sev blakus...(pati jau arī tai izmirstošai sugai pieskaitāma)...
erucanob
Tie kuriem ir vai bija,nav dzirdēts ka nožēlotu.
Tie,kuriem nav,bieži atjēdzas pie sasistas siles.
Ja kāds domā,ka laulību līgums ir domāts kāda apkrāpšanai,tad maldās.To parasti sastāda 2,pie pilna prata esoši.
Laulība ir normāla parādība Dieva priekšā.AteJistiem,protams vienalga.
Negaiditsparsteigums
Piekrītu Vucim par visiem 100%.
Un skatos, ka lielākajai daļai komentētāju ir nepareizs priekšstats par laulības līgumu un pie kādie apstākļiem tādi tiek slēgti. Un, ne jau lai atņemtu otram kaut ko, bet gan - lai pasargātu no piedziņas, atsavināšanas u.tml. maksātnespējas vai citu *ūdu gadījumā.
Palasījos statistiku par šo jautājumu. Pēc Lursoft datiem vislielākais noslēgto līgumu skaits beidzamajos gados ir bijis 2009.gadā - krīzes laikā virs 1400, savukārt, 2013.gadā ir noslēgti tikai nedaudz virs 500 šādi līgumi.
Šādus līgumus parasti slēdz gadījumos, kad (visbiežāk) vīrs ir iesaistīts lielā biznesā, kur pastāv risks ko zaudēt, ir vairāki īpašumi utt. un tad arī tiek slēgts laulības līgums, pirms tam pārreģistrējot īpašumus uz sievas vārda.
Rebeka77 Nav vajadzīgs, vairāk testaments
wolands
Par.
Vucim, protams, ir taisnība par uzticēšanaos, taču situācijas dzīvē mēdz būt dažādas. Kas, ja Tavs laulātais kļūst par krāpšanas upuri? Vai neveiksme biznesā, kā jau pārsteigums te norādīja? Un banka sāks piedzit personisku galvojumu, ko viņs neapdomīgi treknos gados parakstījis? Tādēl būsi ar mieru atteikties no savas dzimtas mājas un kopā ar berniem sākt dzīvi no jauna? Vai vismaz staigāt gadus 15 gadus pa tiesām?
^esse^
Jau otrais cilvēks te apgalvo ka Vucim taisnība/nevajag līgumu/ un tālāk turpina ka vajag.Vajag tomēr ieturēt konsekvenci.
Nezinu kā pie biezajiem,bet nabagiem to nevajag.Jo dala tikai kopdzīvē iegūto un tik viegli atņemt otra daļu nemaz nevar.
Minhauzens1980 Tas ir tikai normāli.Ja gadījumā pajucis bizness, arī parādi nebūs jāmaksā laulātajam. Dzīvē visādi var gadīties,labāk tomēr nodrošināties.
wolands Vucim ir taisnība par uzticēšanās svarīgumu, bet līgumu vajag, jo bieži ir arī ārēji apstākļi. Un par to, ka nabagajiem to nevajag - ko Tu teksi (laikam reāls gadījums), ja Tavs laulenis strādājot bankā par kasieri būs kļūdījies un kasē izdevis klientam par 5k vairāk nekā pienācās? Maksāsi pusi no savas pensijas atlikušo mūžu, lai nebūtu dzīvoklītis jāatdod?
disneja Man bija laulības līgums. Laba lieta, jo pēc krietna laika šķiroties viss tika vienkārši sakārtots pie notāra. Daudzas lietas atviegloja nokārtot arī laulības laikā.
NARINJA
..apsmaidaas par krutajiem it kaa no "resnaa gala"..pluutiitaaji un mazpierishi, lai par ko diskuteetu vismaz te dazhiem vajadzeetu uzzinaat kas tajaa tiek atrunaats un kaapeec tas vajadziigs!
.. esmu tikai par laulibas liigumu un shim ligumam ar uzticiibu, miilestiibu un mantiniekiem, ja to neatrunaa ipashi, naff nekaada sakara!
meklejumos Nebija man laulības līgums,jo sākam no nulles. Ja prāta aptumsuma dēļ, sadomāšu otrreiz pie altāra iet, bez tā neiztikt. Manu sastrādāto mantos bērni, neviens cits un man cita mantas nevajag.
Postremo par !
Annija_6 Piekrītu tiem, kas saka , ka laba lieta, man arī tāds ir, noslēdzot bija tā jocīgi, bet tā kā mums manta bija abiem, tad nekādu problēmu arī juridiski vieglāk kārtot to pašu pārdošanu, nav jāprasa otra atļauja...psiholoģiski grūtāk tiem pāriem kad vienam ir, otram nav, vai kad īpašums ir iegādāts lauiībā kopējiem spēkiem..., bet manuprāt ar mīlestību te nav nekāda sakara, tā, ka labāk, ja tāds līgums ir...
labriit Esmu redzējusi kā bagātie dala bērnus šķiroties.Un tad nu man ienāca doma prāta,ja būtu jauna un precētos tagad, tad laulības līgumā būtu jāieraksta, ka bērni... nākamās atbildes
| << iepriekšējās | Atbildes 21 līdz 40 (kopā 61) | nākamās >> |
