Vai būt veģetārietim ir svarīgi ?

No ieprieksseejaas tēmas - ja cilvēks rūpējās par sevi, tad ir veggetaarietis. Neskan smieklīgi , a? :) Attiecibaas, ja viens ir veggetaarietis. Paarleicinaats, protams. Un dzīvē satiek visādi citādi lloti normālu cilvēku, iemiil viens otru , bet izrādās , ka tas/tā ir. .. normāls, ēd arī protams gallas produktus , pats lloti garssiigi gatavo utt. Kas notiks ar siim atieciibaam nākotnē ?

krasotaajs      jaa ļoooti svarīgi!!

Tessa      vegjetara eshana nenoziime,ka vegjetarietis rupejas par sevi,driizak vinjam putni galva vairak,neka galjedajam.
nu,ka hromosomas.
:DD
aiz ta mans viedoklis ir,ka galjedajam ir jadziivo ar galjedaju un kompostu parstradatajiem arii ar liidziigiem. ta kaut ka.

valis      Ēd tik fišas D

spradzite1984      Ar vegāniem ir vēl trakāk

Deisa      Nekas nav neiespējams, bet papildus apgrūtinājums tas ir, ja viens ēd ierobežoti, otrs, krietni plašāku vērienu, gaļu ieskaitot. Lai cik dīvaini nebūtu, no dzirdētajiem stāstiem, šādi pāri pašķiras ne tādēļ, ka tīri praktiski būtu neērtības, bet tādēļ, ka tas veģetārietis par visām varītēm grib iestāstīt gaļēdājam, cik tas ir nepareizs, negarīgs un primitīvs, jo ēd gaļu. Ka vajagot taču atbrīvot garu utt. utjp., lai gan tam gaļēdājam par garīgo attīstību visai skeptiska attieksme un, kamēr viņš gaļu ēd, tā nemainīsies, jo ir taču primitīvs un tādus garīgos augstumus nesaprot.

Torpedo      Nu, tieši tā - esmu tik foršs tieši tāpēc, ka nekad dzīvē neesmu uzņēmis līķu indes un ēdis miroņus. Un vēl teicis, ka tie ir garšīgi :D Un nekad nesaslimšu ar nekādām briesmīgām slimībām, jo mani zemapziņā nemoca sirdsapziņa, ka esmu darījis kko riebīgu pret mūsu brāļiem mazākajiem un mana karma ir tīra. Arī visas manas meitenes, ar ko esmu kopā dzīvojis, arī kko organiski kļuva par veģetārietēm, jo pēc gaļas nav nekāda vajadzība, viņas bija spiestas ēst tikai ģimenes iespaidā, tāpēc, ka tas skaitījās normāli un pareizi

gaisma35      Nekas slikts nenotiks.Netaisiet no tā traģēdiju, jo cits pārdzerās un kuņģis tikai putras panes...Cilvēki ātri pielāgojās, pats var nonest svaru, gatavojot vieglāku ēdienu, kurš ir ļoti sātīgs.Zinu ģimeni, kur sieva izgāja ajūrvēdas virtuves kursus, jo vīrs riteņbraucējs un ēd vairāk veģetārus ēdienus, protams arī gaļu un zivis.Man arī ģimenē ir veģetārieši, kad gaidu viņus ciemos, gatavoju sautējumus, sēņu mērci, zivis, vai foreli nopērku utt.

iga      Viss jau atkarīgs no tā, vai cilvēks ( vienalga-gaļēdājs, veģetārietis,vegāns, atturībnieks u.t.t.) vēlas uzspiest savu dzīvesveidu otram vai nē.Ja dzīvo pēc principa- katram savs, tad problēmu nav.

Deisa      Torpēd - bet Tu taču minēji, ka veselības apsvērumu dēļ Tev tagad esot tā līķinde jāuzņem. Redz, ka kaut ko tomēr organismam no tās gaļiņas vajag.
Un līķindes, ne līķindes, bet ar pārtiku un ūdeni ne tādas vien indes uzņemam. Un labi, ka tā, jo tikai saskaroties ar nelādzībām var izstrādāties dabiska aizsargreakcija, kas nereti ir tā saucamā - imunitāte.
Principā visi dārzeņi, kas ir nogriezti, noplūkti, izrauti, ne atdalījušies paši (no koka, vārpas utt.), arī iespējams satur indes, tik tas nav izpētīts. Taču ir bijis pētījums, ka augs, kuru norauj, izdala infraskaņu - cilvēka ausij tā ir nesadzirdama, bet augs kliedz. Vienkārši cilvēkam nav dots to dzirdēt, citādi viņš domājot par nabaga augiem, dzīvniekiem, paliks badā un nosprādzīs.

Samila      Gaļu neeēdu jau vairāk kā 20 gadus, tā ir manas dzīves sastāvdaļa. Nevienam nekādas problēmas tas nav radījis - ne draugiem, ne radiem, ne paziņām. Kādreiz kāds par to painteresējas līdzīgi kā par profesijas izvēli. Nekā daudz jau nav ko stāstīt ne vienā, ne otrā gadījumā... Ja kāds grib pretenciozi uzkasīties, neielaižos, līdzīgi, ja kāds sāk mācīt - dzert un p** ir kaitīgi ;)

Man ir vienalga, mani līdzcilvēki ēd vai neēd gaļu. Atstāju to viņu ziņā. Izvēle ir viena no brīvības izpausmēm. Kopā būšanai ir nepieciešama zināma tolerance... nesaprotu, priekš kam jāuzņemas draudzību ar kādu ģeniālu "smadzeņu skalotāju"?

mieru_tikai_mieru      man katru gadu uznāk veģetārie periodi, pa 2-3 mēnešiem līdz pat gadam, un tad ģimenei nākas ēst to, ko es gribu. Nekas, viņiem garšo. Reizēm gan uzcepu šiem pa kādam līķa gabalam, bet neviens nav iebildis pret brokoļiem, sakņu sautējumiem vai veģetārām zupām, ja vien tās ir gana garšīgas. Ja attiecībās esošie cilvēki viens otru ciena/mīl, tad ēšanas paradumi nevar būt traucēklis. Tikai vēl viens iemesls iekrāsot savu ierasto dzīvi citās krāsās.

Ideja      Ja veģetārietis "neuzspiež" vegānam savu filozofiju un otrādi, tad domāju, ka problēmu saprasties nav...Mīlestība ir pieņemšana-es pieņemu otru cilvēku tādu, kāds viņš ir un nevēlos viņu "pārtaisīt"...:)

selnija_      Kam svarīgi, kam ne, katram atsbilstoši. Domāju, ka attiecībās tāds tādu arī satiek. Katrā ziņā manā ģimenē tuvajiem cilvēkiem tā arī sanāca.
Cits bez gaļas ne dienu nevar iztikt, citam tā nepieciešama varbūt vienreiz mēnesī. Nez, kāpēc tas tā?..

sneiks      Jebkura joma fanatisms ir kaitigs.Es dazreiz saku runat par vegetarismu utml,citreiz man lasa lekcijas par galas vajadzigumu raciona vai izsmej,ka es zali edu utml.Abos gadijumos kludaina riciba.
Ar otru jaruna par sadam temam tikai tad kad ir sekojis jautajums.Visa cita veida ierunasanas,it ka labu gribot ir zinama veida agresija(ka no vienas puses,tano otras) Un tasnoder visa veida attiecibas ar draugiem,radiem utt.

Atbildot uz jautajumu vai tadam attiecibam ir nakototne
Manuprat tas,nav atkarigs no esanas paradumiem.Jo skirsanas notiek vai nu tadel ka jau sakuma nav bijusi saderiba.Otrs variants ir bijusi saderiba,bet parmeriga ieciklesanas uz sevi(partnera kontrole,parmetumi utml),jo attiecibas zinama mera jakalpo otram.Viegli pateikt grutak izdarit.

Mans subjektivais viedoklis.

Nausikaja      Dīvana dalīšana "normālos" un "nenormālos". Ir vietas pasaulē, kur ir normāli ēst kukaiņus, aitas acis, pūdētas zivis... ēd, ka aiz ausīm pīkst un neviens nesauc īslandiešus vai zviedrus par nenormāliem. Asins pudiņš - smeķīgs , vai ne? Vismaz angļiem un jau minētajiem zviedriem tāpat. Man piemēram, austeres garšo.
Ja tev kāds nešķiet normāls, ja viņa ēšanas paradumi atšķiras - viennozīmīgi, nekas jums nesanāks. un, ja atšķiras dzīves pozīcija un filosofija, tad absolūti skaidrs, ka nav vērts pat mēģināt.

Rashela      Man nav problēmu, ka citi cilvēki man apkārt ēd gaļu...vai zivis... Tiešām. Tā ir viņu izvēle. Es pat varu pagatavot gaļas un zivju ēdienus, ja nepieciešams...bet pārsvarā gatavoju veģetārus ēdienus un neviens patiesībā tā īpaši nepamana, ka gaļas nav, jo viss ir ļoti garšīgi un innteresanti. Un galu galā - gaļu ēd pusdienās, ja vēlas...jo zina, ka mājās gaļas nebūs :p

Mana izvēle ir nenogalināt un neēst līķus.

Stulbaa_stulbene      Man gaļēdāji netraucē, nekad nav traucējuši un man arī nesagādā problēmas pagatavot gaļu. Taču savā dzīvē esmu sastapusi pietiekami daudz gaļēdāju, kuriem traucē tas, ka es gaļu neēdu.

Bet par tēmu - mani ēšanas paradumi nekad nav traucējuši manām attiecībām ;)

Rashela      Haha...atcerējos kā tētis mani vienreiz uz zoba pavilka, kad kārtējo reizi nevarēju īsti ēst viņa pagatavotās vakariņas :D Teica - o kā reiz zāli pagalmā nav nopļāvis...varu doties vakariņās :p

violinn      problēmas rodas jau tad, kad nāks ciemos kāds veģetārietis. kaut kas viņam speciāli jādomā.
Par attiecībām. Droši vien, ka ir, kas sadzīvo labi, ir, kas mēģina otru iebīdīt ""pareizajās sliedēs"".

eveliniite      atkarigs no gaļēdāja pacietības mēra.Cik ilgi var izturēt gatavot uz 4 riņķiem pilnigi dažādus ēdienus!Varu kādu laiku neēst gaļu, bet ne jau visu mūžu un tad vēl no zivīm, olām, sieriem atteikties, nu nē!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu