Vai ir izgudrots kas labāks par vardarbību?

Ko domā OHO viedie prāti par psihoterapeita Rudzīša uzdoto jautājumu? Jautajums, faktiski, ir par lomu un pienakumu sadali ģimenē, pēc izlasītā galīgi nesaprotu, par ko atkal šūmējās Latvijas tauta un kapēc Rudzīts izslēgts no psihoterapeitu biedrības itkā vardarbības popularizēšanas dēļ. Man, tas protams, piedodams, jo pagaidam vēl neesmu Latvija.

Deisa      Lielākai daļai ar vārdu vardarbība saistās vāju ļaužu fiziskā spēka pielietošana savas varas nostiprināšanai, ne sava garīgā spēka likšana lietā, lai savaldītu garā nabago un nepielaistu to pie neadekvāti lielas varas. Tāpēc arī radās pārpratums. Ja būtu Rudzītis ieviesis jaunu terminu un slavinājis ne var-darbību (darboties ar varu), bet var-ņemšanu (noņemt varu), tad tāds šūmis radies nebūtu.

neko      Redzi tika pielietots vārds kuram uzliktas tabu - "vardarbība"; tālāk vairums tekstā nemaz ar netika, jo skrēja meklēt sirds drapes, krita ģībonī vai svētā sašutumā saka lauzt mēbeles, lai iegultu malku sārtam uz kura dedzināt VR:)

laukroze      manuprāt, ideāla ģimene ir līdztiesīga(tāpat arī attiecības!!), tas nozīmē abi partneri vienojas, kā labāk un izdevīgāk konkrētai ģim. - sieviete nestrādā, auklē sīko, vai ņem aukli, vai tēvs nestradā .. (cik cilvēku tik variantu) .. tomēr jautājums ir cits Rudzītis nemaz ar nevar pats npformulēt precīzi savu domu, un pēdējā intervijā kļuvis par "mēnešreižu pētnieku"... arī es šoreiz, protams, izrāvu no kontksta vārdus, bet man šis tips nesimpatizē, ne arī viņa domu graudi, kas aizkavējušies iepriekšējos gs, tas, protams, tik mans subjektīvais viedoklis.

kokote      Ja to rakstu būtu sarakstījis sociālantropologs, viņam aplaudētu. Vienkārsī, nevajadzēja akcentēt to "psihologs", jo cilvēki (arī es) to uztver kā pamacību, kā dzīves vērtību un modeļa analīzi un ietekumu. Kā ieteikums man tas nepatika, tāpat kā vasarā lasītais, ka sievietei, lai būtu apmierināta un dzīvotu plnvērtīgu dzīvi nevis par karjeru jādomā, bet visu laiku jābūt grūtai un jādzemdē.

neko      Juri: pilnīgi visos laikos cilvēki ar citādiem uzskatiem uzskatiem tieša vai pārnestā nozīme ir "dedzināti uz sārta". Ari mūsdienas nav nekāds izņēmums - protam nedrīkst domāt citādi; tu vari domāt ko vien vēlies kamēr domā pareizi un mūsdienīgi:) Rliktus ar pagājušo gadsimtu domāšanu izšuj lai nemaisās pa kājām moderni domājošajiem:)

princesemelna      ...rudzītis nebija lasāms jau pāris gadus ,viņa raksti psihopātiski,..varbūt cilvēks cieta neveiksmes personīgajā dzīvē kā vairums psihologu un psihoterapeitu,nespēja samierināties...domāju viņam jāietur pauze....

Deisa      JuriK - savu uzskatu sistēmu jau veido katrs, bet ne katrs par to nepārdomāti un tautai saprotamā veidā nenoformulēti mauro medijos radot pārpratumus, kas var izraisīt gana noziedzīgas sekas. Manuprāt es Rudzīša domu sapratu, pat savā ziņā atbalstu, bet nevaru atbalstīt viņa tupumu nespējot noformulēt savu domu un radot tik elementāru pārpratumu. Tā jau laikam ir - lai iegūtu grādu, nevajag ne domrakstus mācēt sakarīgi uzrakstīt, ne interpunkciju diži ievērot. Tas jau tikai filologiem un učukiem svarīgi. /nosmej/

Polus      Mazai atkāpei. Šī visa epopeja bija izcila ilustrācija mūsu sabiedrības diskusiju līmenim.
Ieraksts blogā --> "vētra" 140 zīmju pasaulē (soc. tīklos) ---> mediju ziņa ar no konteksta izrautu tekstu, pat bez mazākā mēģinājuma to interpretēt ---> fokuss lielākā mērā pāriet uz ieraksta autoru, ne saturu --> autors tiek publiski "pakārts", t.i., asociācija atņem sertifikātu ---> vētra norimst [---> nepacietīgi tiek gaidīta nākošā sensācija]

Skatoties šo ķēdīti, iztrūkst viens fundamentāls posms, kas virza domas attīstību, proti, diskusija/debate par bloga būtību. Vai esat medijos redzējuši kaut vienu vienīgu rakstītā interpretāciju/skaidrojumu? Vai esat redzējuši kaut vienu eseju par to, kāpēc VR ir kļūdījies? Kaut vienu vienīgu raksta gabalu, kas jautājumu apskatītu pēc būtības, nevis emocionālā histērijā? Ja esat, tad padalieties, jo man nav izdevies atrast. Lai gan domājošā sabiedrībā ar to būtu jāsāk.

neko      ne;iela piebilde "blogs" jebšu latviski dienasgrāmata ir tāda literatūra ko autori parasti raksta ne gluži svešiem cilvēkiem un mēdz neizplūst garos skaidrojumos. Cits jautājums vai dienasgrāmatas vispār vajag publiskot. Stāsta morāle - virināšanās pie laba gala nenoved... :)

Vucis      Jau šai jautājumā vien ir 2 pretrunas. Pretrunas starp vārdiem "labs"un "vardarbība". Vispār šis jautājums bija izdiskutēts krustu-šķērsu. Es saprotu, ko viņš grib šausmīgi gudri pateikt, tik gudri, ka izklausās pretrunīgi, stulbi un daudziem nepieņemami.

Palasot citas viņa pērles, es viņu uzskatu vienkārši par psihopātu. Mans prāts viņa ūberkrutās tēzes atsakās pieņemt.

Ir 100 un 1 cilvēks, kuros ieklausīties ir vairāk vērts nekā vienā idiotā, kurš savu gudro domu pasniedz caur vardarbību, sišanu, grupveida izvarošanu, pakļaušanu, piespiešanu.

fargo      JurisK (2014-12-10 15:19) jautājuma autora komentārs

juri, tu dzīvo valstī, kurā šie politkorektuma tabu pagaidām ir pus-viegli uzspiest. pamēģini nostāties pretī politkorektuma tirānijai piemēram kanādā, austrālijā, zviedrijā... tur ne tikai licenci atņems. tiesas darbi būs neizbēgami. cilvēki pat nav pamanījuši, kā brīvā - domas un apziņas brīvību par savu stūrakmeni turējusī pasaules daļa - rietumi, ir kļuvuši par domas un apziņas brīvības aktīviem cenzoriem. nav, neeksistē tādas rietumu valsts, kurā šī sērga nebūtu sevi instalējusi, arī ar starptautiskās birokrātijas palīdzību un citiem līdzekļiem.
kā sabiedrības diskusiju pamat, pats runas brīvības princips neeksiste vairs nevienā rietumu valstī. tiesības un patiesību ir uzurpētas un greizsirdīgi tiek aizstāvētas. viedokļu plurālisms vairs nav iespējams, ja kāds no sabiedriskās diskusijas dalībniekiem savos uzskatos iziet šos politkorektuma uzspiestos standartus. zibenīgi tiek vilktas laukā nomelnošanas klišejas - rasis, seksists... vesele rinda ar -ismiem, kuru piekāršana cilvēkam ar sabiedrisko statusu ir šim statusam letāla - tas tiek izstumts no informācijas aprites loka, sākumā nomelots, vēlāk ignorēts.
šis totalitariānisms tagad ir katrā valstī. un ir savu vietu ieņēmis ļoti pamazām, kā tāds resns dibens, kurš pamazām, pamazām blakus sēdētāju grūž prom, līdz otram vairs vietas nav.

marselis      ta psihokologeja nolema
rezonanse dara savu

Samila      aristotelis teica - cilvēks ir sabiedrisks dzīvnieks.
dzīvnieku pasaulē katra vietu noteic viņa spēka samērs. kādēļ mēs tik ļoti no šīs domas vēlamies attālināties?
cilvēks ir vardarbīgs savā būtībā un pamatinstinktos. to apliecina rasisms, genocīds, otrais pasaules karš, mao dzeduns, ect.
mēs katrs esam vardarbīgs, ik mirkli... paskatiet savu ēdienkarti, garderobi, ierakstiet ikdienas sarunas...
agresija te oho ir ikdiena, vai noliegsiet?

karalis ir kails, tikai neviens to neuzdrošinās pateikt ;)

jadore      Vārda vardarbība skaidrojums Vikipēdija:
Vardarbība ir fiziska vai garīga cilvēka aizskaršana. Tās rezultātā cilvēks var iegūt gan fiziskas, gan garīgas traumas. Vardarbība var izpausties dažādi – gan fiziski, gan garīgi, vardarbībai ir dažādi veidi: vardarbība ģimenē, vardarbība vienaudžu starpā, emocionāla vardarbība, seksuāla vardarbība utt.

Ārsts, kura darba instruments ir vārds tomēr varētu izvēlties piemērotākus un ētiskus izteicienus. Zobus taču mums nelabo ar celtniecības urbi. Viņš vēlējās provokāciju, viņam izdevās izprovocēt. Sekas viņu skāra.

adamsone      Nevajadzēja lietot vārdu "vardarbība", tad viss būtu puslīdz.
Ļautiņiem provokācijas rezultātā būtu jākļūst aktīviem, jāiedziļinās problēmā un jāsaprot, bet izskatās, ka viņi negrib. Mērķis nav sasniegts.
Iemesls manuprāt ir līdz stulbumam vienkāršs - pārāk daudz cilvēku ir piedzīvojuši reālu vardarbību un viņiem vnk širmis aizbrauc, ieraugot to vārdu pat tikai rakstītā veidā vien...
Es nepavisam nebrīnītos, ja izrādītos, ka VR pēc būtības nesaprot, ko nozīmē vardarbība un vairumu savu klientu stāstu uzskatītu par izdomājumiem.

Cafe_Noir      cilvēki kopīgi veido uzskatu un vērtību sistēmu. un ja lielākai daļai sabiedrības vardarbība (jebkāda) šķiet ārpus morāles un ētikas normām, tad tas tomēr ir sabiedrības viedoklis, ar kuru jārēķinās.
būtu citādi, ja Rudzītis būtu vienkāršs skribents, vai rakstnieks, vai jelkāda rakstītā vārda nesējs. bet viņš sevi dēvēja par ārstu. un ārsta, un rakstnieka viedoklis var būt vienāds, bet viņš nedrīkst atšķirties no ārsta kodeksa

Evora1      Kādreiz bija iespēja aiziet uz konsultāciju, bija kaut kāds tur piedāvājums ģimenēm, aizgāju, teikšu tā, ne visai patika, vairāk arī negāju pie šī kunga...bet tas jau bija pirms gadiem 10

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu