Uzturlīdzekļu parādnieki Latvijā - ekonomiska vai psiholoģiska problēma?

Uzturlīdzekļu parādnieki Latvijā - ekonomiska vai psiholoģiska problēma?

lietuviete1  Vispirms psiholoģiska, tad ekonomiska. Jo tie vairāk kā 30 tūkstoši (ja nemaldos) paši taču ir gan dzīvi, gan paēduši.

AivarsN  Bija tādi laiki,kad alimentos neatvilka vairāk par 50% no algas. Šodien ja cilvēks nopelna tikai minimālo algu,bet alimenti trim bērniem paņem to visu un cilvēks pats paliek bez iztikas līdzekļiem. Cik vēl tādu,kuri spiesti iztikt ar sezonas vai gadījuma darbiem. Kāda gan tur vairs psiholoģija? Un tikai nevajag fleitēt,ka var nopelnīt vairāk. Ja varētu,tad nebūtu tik daudz maznodrošināto un pašnāvnieku. Cik nav tādu,kuri vergodami necilvēcīgā darbā jau jauni būdami sabeiguši savu veselību.

lasminaxxl  Jā, Jā , Aivar !!!!
Bet tie 3 bērni arī grib ēst !!!

Chris1986  Nu, tas viss novedīs tikai pie tā, ka dzims vēl mazāk bērnu un tauta izmirs straujāk. Vīrietis baidīsies laist iekšā, jo, ja nu manai bērnu mātei pēkšņi "uzkrīt uz kājas kāda cita Lielā Mīla", tad nāksies visu mūžu pavadīt mazturīgā statusā

lietuviete1  Tā arī ir psiholoģija - bērni ir, bet nedošu neko, jo man pašam maz sanāk. Atdod vismaz pusi bērniem un tad runā!
Bet tūkstoši rāda pigas bērniem, kaut dažkārt nemaz nav trūcīgi. Atrunājas ar ieriebšanu bērnu mātei. Kur te nevarēšana?!

Duce  AvarN,nu gan te uztaisiji to vīrieti par galīgu nabagu un to sievu ar trīs berniem par pēdējiem briesmoņiem kas grib to nabagu kapā iedzīt.Tad nevajag vairoties ja pēc tam jāvergo un kārties jāiet.Kā mani tas tracina,ka tie veči tādi nabagi.Un tās sievietes tādas maitas vienas ar bērniem palikušas kā var uzdrosināties bērniem ko prasīt,lai tad iet uz paneļa ja pašas pavilkt nevar,bet tam nabagam lai neko neprasa,jo tam tak vairak vajag kā tiem bērniem.Tā noteikti ir nenobriedušu tēviņu psiholoģiska problēma,kas jāties jēdz,bet uzturēt nejēdz.

Tinte  Intresanti, kā gan tā sieviete ar 3 bērniem izdzīvo, ja nesaņem pat uzturlīdzekļus?!
Vecis nu tiiik maz saņem, ka pašam, nabadziņam, nepietiek, bet sieviete laikam miljonāre, ne?
Tfu, riebjas šitie vaislinieki.

spaarnu_meitene  vispār tā interesanti - kad dzīvo kopā, tad viss ir kārtībā, gādājam par bērniem, kā izšķiramies, tā - viss, sieviete, tiec pati galā, man minimālā alga utt.

Ivaiva  nepārprast - es ar abām rokām atbalstu alimentu maksāšanu, bet cik ir tādas, kurām ir uznācis pizdings galvā, aiziet no vīra pie jaunās mīlas, pieprasa alimentus un tai pašā laikā neļauj bērniem tikties ar tēvu? Sakot, "kamēr dzīvo pie manis, būs tā, kā es gribēšu un Tev viņus neredzēt.."

neko  Kā variants - uzturlīdzekļus saņem "aploksnē", bet valstij stāstam, ka neko nesaņem.

Tinte  20.16
Lai nokļūtu uzturlīdzekļu parādnieku sarakstā, garš ceļš ejams. Vispirms tiesa, tad tiesu izpildītājs, un tikai finālā, ja pat neko piedzīt nevar, var iekļūt tajā sarakstā (un arī tikai pie nosacījuma, ja tā bērnu māte tam piekrīt).
Parādiet man kaut vienu tādu parādnieku, kurš vēl piedevām maksā alimentus aploksnĕ bijušajai.
Nevajag te demogoğiju dzīt.

trussardi  ...Ir dala ,kam uzsplaut ...apzinati,neapzinati.pofik un viss.! Atteikties,pazust...nosvist. No sava berna...no pectecibas,no dalas sevis? Psihologiski smagi... Man ari varbut butu desmit berni,ja uz astoniem varetu uzsplaut .Dala censas,atceras...kaut ko megina,bet ta rosiba ...cik nu vina lauj. Lielaka dala...man gribas ticet,salust ekonomiski vispirms,tad morali...sodien darbs,rit bezdarbs un ko saknibini atvelk valsts. Rinka dancis...kadam nepietiks,kadu apdalis. Dodiet tiesas spriedumu,lemumu uz probacijas dienestu...piespiedu darbs un ieturejums,lai doma valsts institucija. Visai likumdosanai uzsplaut.

joens  Psiholoģiska, no 2 daļām - 1) aizgājusī sieviete ir kļuvusi par ienaidnieku (mīlestība un naids ir viena psiholoģiskā stāvokļa 2 izpausmes), 2) bērnu vairs nav tuvumā (nav ģimenes) un tāpēc it kā vairs neeksistē.

Ekonomiskā - tomēr šajā valstī ir daudztūkstošiem cilvēku, kas dzīvo no rokas mutē. Ja dzīvo kopā, tas kaut kā nogludinās (ģimenes budžets), ja atsevišķi, rodas neizpratne, kāpēc gan būtu jāsāk šņakarēt pa kolektīvajām miskastēm.

derevnja10  Man viens paziņa reiz teica. Tev gan interesanti, bērni patstāvīgi zvana, man gan ne. Kaut gan abi esam sen šķīrusies. Kad apjautājos, vai viņš viņiem alimentus maksāja, vai kā citādi stutēja, atbildes nebija. Bērnu pamešanu saprot stipri par vēlu, diemžēl......

trussardi  ...Pedeja bridi.Tiek gatavots likumprojekts ...autovaditajs-CSDD-alimentu nemaksatajs. ...

verso  Vīrieši nereti vienkārši pasaka, ka naudas nav. Sieviete nevar pateikt bērnam, zini bērniņ, man naudiņas nav, šodien neēdīsim. Apbrīnoju mūsu Latvijas sievietes, kurām vīri "nabadzībā" dzīvo un pašām jāuzņemas 100% atbildība par bērniem. Sieviete paspēj naudu nopelnīt, vēl ar bērnu padarboties un kur vēl visas mājas lietas, kas arī kaut kad jāpadara...
Arī tai sievietei nauda kokos neaug, tāpēc tomēr sliecos domāt, ka problēma ir attieksmē, tas pat nav psiholoģiski, tā vienkārši ir BEZKAUNĪBA!

majorite  Labi zinu šo situāciju...esmu pati saņēmusi 20 rbļ. alimentus padomju laikā par pirmo dēlu.Vai tādēļ viņš neciena savu tēvu...kaut gan viņa uzturēšana nu nebūt nemaksāja 20+20 rbļ. Laulību šķīrām abpusēji vienojoties.Otrajā laulībā divi dēli...un viens no viņiem maksā uzturlīdzekļus 4 bērniem. Un kāpēc? Tāpēc, ka nevienam neinteresē, kāpēc viņš nedzīvo ar abu pirmo bērnu mātēm kopā, kurš pie tā vainīgs.Bet tie 2 bērniņi, kuri radās jau tagad arī grib ēst, un arī tas nevienu neinteresēja,ko tie ēdīs, tad nu tiem arī tika pieprasīti uzturlīdzekļi no valsts, citas izejas neredzējām.Viņš strādāja darbā, kur saņēma 600-800 Ls,viņam atstāja 100 Ls., jo redziet viņam parāds uzturlīdzekļu garantiju fondam, bet maksā cik gribi, viņš nesamazinās, jo jāuztur vēl divas tiesu izpildītājas...Gribot negribot , lai izdzīvotu meklēja darbu, kur var kaut ko saņemt aploksnē...Nu kur te ir veselais saprāts?

lasminaxxl  Šodien un 4 bērni !!!
Pirms dot dzīvību 4 bērniem ir stingri jāpadomā, vai spēsi arī izaudzināt. Māksla nav radīt, tur lielu prātu nevajag..
Daudz sievu, katrai pa bērnam .. Negribu nosodīt , bet ar galvu arī jādomā.

AivarsN  Vai tad cilvēki uzsāk kopdzīvi ar domu šķirties? Dzīvojot kopā, sevišķi laukos,bērnus var uzturēt ar mazāku naudas summu,bet kad vesela minimālā alga katru mēnesi jānoliek alimentos,tad tēvam vairs nav nekādu izredžu sev jaunu ģimeni izveidot,ja vien neatrod līdzīgu daudzbērnu māmiņu,kura pārtiek no sava bijušā vīra alimentiem. Kura strādājoša sieviete gan gribēs dzīvot kopā ar vīrieti,kuram lielākā daļa ienākumu aiziet bijušajai sievai? Un vai tad iztiek tikai ar alimentiem? Vai es neapsveikšu savus bērnus svētkos,jubilejās,vai atteikšu jeb kādu palīdzību,ko kāds no dēliem palūgs? Protams nē. Tāpēc dzīvoju viens pats savā nodabā un Oho ienāku tikai pastrīdēties PA.😀

Chris1986  Nu ja, tā alimentu maksāšana ir kā tāds kārtīgs cietumsods uz kādiem 15 gadiem. Ja izdodas izdzīvot līdz atbrīvošanai, tad toč otrreiz tādas muļķības strādāt prāts vairs nenesās. Vīrietis ir absolūti neaizsargāts, jo jebkura sieviete var paziņot, ka kkādu iemeslu pēc vairs nevēlas ar viņu dzīvot un gatavs i - jāsēžas cietumā uz ielgiem gadiem. Dabīgi, ka par tādu alimentu maksātāju nevienai daudz maz normālai (nu, kas savukārt izšķīrusies no sava vīra un kuram tagad pati ieriebj ar bērniem un alimentiem - un to sievietes pieprot izcili) nebūsi vajadzīgs. Jo - ko tad tu vari tāds pliks un nabags dot? Bet buržuju, kas neskaita naudu ir ui cik maz

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu