vai ilgstoša kopdzīve ir strupceļš?

Vai varam uzskatīt, ka attiecības var augt un attīstīties bezgalīgi esot kopā ar vienu un to pašu cilvēku? Jeb neizbēgami pienāk brīdis, kad izaugsme kļūst neiespējama un vai nu jāpieņem stagnāciju/rutīnu jeb jālauž esošās un jāuzsāk jaunas? Vai esam spējīgi ar katrām nākamajām attiecībām celt to kvalitāti, dziļumu un saturisko piepildījumu, jeb tomēr augstāk par savu pakaļu neuzlekt?
Ir viedokļi? Paldies jau iepriekš:)

riebekle  2 2 Ja grib, tad var visu ko. No katras bezizejas esot vismaz viena izeja, tāpēc neredzu nekādus šķēršļus, lai esot kopā ar vienu cilvēku, neturpinātu attīstību. Pat ja nākas tamdēļ iesaistīt kādu vēl. Risinājumi ir, vajag tikai tos saskatīt. 2018-08-03

av2    11 izejas nav tikai, kad smiltis ber uz vaaka.
A taaa, man jau sskkiet, ka ar laiku kopaa dizivojot laimiigi cilveki var arii piesliipeeties viens otram taa, ka viens otram netraucee izugsmei. Jo nekad taas izaugsmes viirziens nebuus abiem absaluuti vienaados virzienos. Vienam otru ir jaarespektee !
2018-08-03

nazis  1 17 Es īsti nesapratu, kas domāts ar "attiecības var augt un attīstīties bezgalīgi", kur tām ir jāizaug? Ar vienu cilvēku ir vieglāk, katrās jaunās attiecībās ir jāmaina sevi, jāpiemērojas partnerim, jāgaida, kad partneris piemērosies tev, un kad tas viss beidzot ir noticis, tad iestājas stagnācija un rutīna, jāmaina atkal partneris un jāsāk viss no jauna. Par kādu attīstību un izaugsmi tad var runāt? Tāds vāveres ritenis vien būs. 2018-08-03

EsparTevi  1 2 Var vienmer! Piemeram, ka riebekle atradusi attistiibas celu oho PA gudribu barstisana ta vieta lai majas darbotos :)) 2018-08-03

coldlands    2 Ja token, varēja piecelties laicīgi, un vīram kafiju gulta, kārtīgu butjiku ar bekoninu... 2018-08-03

riebekle  2 8 Espartevi, 09.29

Es gan mājās, gan darbā darbojos. Māja kārtībā, gurķi samarinēti, pusdienas jau uz plīts (pareizāk - cepeškrāsnī), dārzs izravēts, darbā arī, neskatoties uz atvaļinājumu, viss pa lielam apdarīts, lai neiekrājas. :) Ja grib, visu var paspēt, vajag tikai laiku pārdomāti samenedžēt. ;)
2018-08-03

rihtigais  1 6 Ja bērnu nav, vai tie ir jau savā dzīvē un abpusēji šķiet, ka attiecības ir neizbēgamā strupceļā, TAD - katram uz savu pusi!
Vispār attiecības ir jāsaudzē, jo nodzīvotie gadi ir mūsu pieredze un ieguvums, lai kādi tie bijuši. Gudrība ir tā, kas palīdzēs restaurēt arī apdzisušas attiecības, iemīlēties no jauna, iemīlēties savādāk.
2018-08-03

adamsone    6 Kas tās par mistiskām attiecībām, kas aug vai neaug pašas par sevi??? Kopdzīves modeļi ir ļoti dažādi, ja cilvēks dzīvo savā nodabā nevis vienā laidā skraida pa kursiem, brauc ceļojumos un neliek mierā teātri, tad tas nebūt nenozīmē, ka viņš ir "apstājies "attīstībā. Īstenībā attīstība notiek visu laiku. Ja nu klaji degradē, pieņem nejēdzīgus lēmumus, pamet darbu, nemazgājas utt., tad var teikt, ka ir ziepes, tad jādomā par cēloni un par to vai jāturpina.
Rutīna ir vnk ekonomisks dzīves veids, kad svarīgas lietas noteik noteiktā kārtībā, par to daudz negudrojot un neprātojot.
2018-08-03

jadore    3 Kopdzīve kļūst neiespējamo, kad totāli nesaproti partneri un nespēj viņu vairs pieņemt. Cilvēki dzīves gaitā mainās. Ja ir abpusēja spēja runāt par kopdīvi, par pašsajūtu tajās, tad attiecību ilgums nāk tikai par labu, jo tu labāk otru iepazīsti, zini, kas to iepriecina, kas skumdina. Abiem personības izaugsme ir nepeiciešama, vai arī abiem personības degradācija, tad pāris ir saskanīgs. 2018-08-03

EIZHENIJA_FINKA    13 Visilgstošākā kopdzīve cilvēkam tomēr ir ar sevi. Tie, kas mums blakus, ir mūsu personiskās izvēles rezultāts. Un te nu atkal atgriezamies pie sevis - cik pareizi izvēlamies un kā cienām savas izvēles.

— Роза Марковна, а сколько у вас было мужей?

— Своих?
2018-08-03

burleska  2 2 Es domāju, ka katram cilvēkam ir savs dzīves ceļš un sava dzīves skola, kas jāiziet. Vienam izaugsme būs atrast jaunus un jaunus variantus, kā būt laimīgam ar esošo partneri, citam izaugsme būs apgūt jaunas un jaunas emocijas ar dažādiem partneriem. 2018-08-03

Sara7      Gan jau, ka kadam strupceljsh,kur mirst ceriba. Tachu attiecibaas ir ari vieta, kur var piedzimt jaunas un kopigas ceribas.Man gan gruti spriest par citiem, cik ljauzhu, tik attiecibu. Noverots, ka nemaz ta nelauzh savas attiecibas un noteiki ari nepiestrada pie tam,jo mekle jaunas kaislei.
Ta augshana un attistiba attkariga kas shos cilvekus saista/ saistijis.
2018-08-03

av2  1 7 man jau sskkiet, ka rutiina ir katru gadu "oblegaati" braukt uz karstajaam zemeem. Vienreiz biju, zinu, ka savu muuzzu vairs negribu.
Ideaals atballinaajums ir...guleet juuras krasta , kur nav cilveku, klusums....Vot taa ir .....nekaada rutiina.
Dziive taapat, rutiina ir nepaartruakti nesties kur, ko maaciities, ko leekt, celt, skriet utt, vo taa ir rutiina. Pat veel sliktak, taa ir kriize smadzenes cilvekam .
Ja veel nopietnaak, katram cilveekam ir savas izaugsmes iespeejas, un katrs to dara savaadaak. Nevajag otram uzspiest saveejaas "stuulbiibas" , un dziivosiet kopaa laimigaak daudz.
2018-08-03

Laurencia  2 3 Domāju, ka otrs jāmeklē tāds ar kuru gribās attīstīties un tiekties uz pašizaugsmi...
Sū*i sākas tad, kad viens iebremzē - kāds mācās, attīstās, kāpj pa karjeras kāpnēm, bet otrs stagnē.., tad pirmais apsteidz attīstībā otru un domājams, ka sākas attiecību beigas...

Svarīgi lolot un attīstīt attiecības.. Tas ir smags darbs, taču nav neizdarāms...
Ja kopā esot gribas attīstīties un iet ceļu kopā - tad viss ir ideāli... Sajūtas kopā esot..Sapratne, cieņa un mīlestība. :)
2018-08-03

riebekle  3 6 Laurencia, nav nemaz tik traki, ja arī otrs iestrēgst tajā savā attīstībā un pievēršas mīļajai rutīnai. Galvenais - lai tas "iestrēgušais" neapspiež un nebremzē otru. Jebšu atkal atkārtošu to savu mīļāko no teicieniem - noturēt var tikai, palaižot vaļā. 2018-08-03

Luusila  2 9 Man tā kā gribētos zināt, ko autors ir domājis ar to bezgalīgo attiecību augšanu. Attiecības pašas kā tādas, manuprāt, var attīstīties no iepazīšanās laika līdz kopdzīvei, laulībām, kopīgu bērnu audzināšanai, rūpēm par viņu nākotni, vēlāk kopīgai novecošanai un mākai visos šajos posmos vienam otru saprast un atbalstīt, abiem būt ieinteresētiem otram dzīvi nevis sarežģīt, bet atvieglot. Tas šausmīgais bubulis rutīna, pa manam, ir katras ģimenes pieņemtā un par labu atzītā dzīves kārtība, kas dod stabilitātes un drošuma sajūtu.

Ja cilvēks lēkā no vienām attiecībām otrās, tad gan ik reizi viņam jāatgriežas sākumpunktā, un kur te vieta tam pieminētajam saturiskajam piepildījumam (?!), dziļumam (nav tak laika iedziļināties,- aiz stūra jau rindā nākamās attiecības), un vēl jo mazāk kvalitātei.
2018-08-03

nazis    5 Laurencija. Attiecību veidošana nedrīkst būt smags darbs - agri vai vēlu "piegriezīsies" un rokas nolaidīsies. Ja viens mācās, attīstās, veido karjeru, tad otram nekas cits neatliks, kā palikt uz vietas, vai arī jāmeklē trešais (vecmāmiņa), kas vakariņas pagatavos un bērniem dupšus nomazgās. Ja abi uz sacensībām veidos karjeru, tad varu tikai novēlēt veiksmi, 99% tas abiem neizdosies. 2018-08-03

burleska    3 It kā attīstība varētu būt tikai karjeras un darba panākumu virzienā... 2018-08-03

Bazhix    5 Laurencia viedoklis0 0 Domāju, ka otrs jāmeklē tāds ar kuru gribās attīstīties un tiekties uz pašizaugsmi...
----------------
Kāpēc man attīstīties, ja mani viss apmierina? :) Ja kaut kas nav ok (pavisam triviāls piemērs - gribu pankūkas, bet nav neviena, kas tās uzcep, tad ir jāiemācās tās cept pašam), tad savādāk, bet attīstīšanos nedrīkst uzstādīt par kaut kādu pašmērķi - ir jābūt vietai, kur šīs attīstītās prasmes izmantot.
Manuprāt, labām attiecībām daudz nozīmīgāk ir vismaz pāris kopējas intereses ārpus gultas (teātri, ceļojumi, grāmatas, galda spēles utmldz), savstarpējā cieņa un draudzība. Un sīka vēlme, lai arī otram būtu labi un patīkami :)
2018-08-03

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu