Tiem, kas dzīvo vieni, un jūtas vientuļi... Un ko darīt Ziemassvētkos?

Man tā ir jauna pieredze. Sākumā bija eiforija, neviens nezāģē, nepiesienās pie sīkumiem, guli cik gribi, skaties, ko gribi... Kādu laiku palīdz tas, ka daudz jāstrādā, un vakarā vienkārši atslēdzies ar mobilo internetu rokās. Saproti, ka nemanot esi pārtērējis limitu, jo mobilais ir aizstājis līdzcilvēkus. Pēc tam jāpalīdz mammai dārzā, taču sezonas darbi beidzas. Bet pēc tam iestājas besis, nav neviena ar ko parunāt par to kā dienā gājis, aprunāt kādu filmu vai politikas aktualitātes. Nav ar ko kalt plānus, kur aizbraukt, ko paskatīt. Finālā - es paliku slima un tad vispār saproti, ka ir auzas, jo nevienam tas nerūp, ka gluži vai mirsti, guli bezspēkā, nevari līdz ārstam aiziet. Pie kaimiņiem zvanīties neērti - viņi taču tā nedara, nebāžas virsū ar savām problēmām.
Jautājums, tātad, - kā jūs risināt ikdienas tukšumu un bezspēcību slimības gadījumā? Vai esat pieraduši, vai esat tik stipri, ka ar 40 grādu temperatūru spējat sevi aprūpēt? Varbūt ir kāds dienests?
Ko darat Ziemassvētkos, kas ir tipiski mājas svētki? Vai pērkat sev egli, vai jēga?
Uz tiem, kam ir bērni, mazbērni, radi, mīļakie vienmēr feisbukā - neskaitās. Šis jautājums īsteni vientuļajiem.

Tejas_roze    9 Ļoti labi saprotu. Tikšanu pie ārsta esmu atrisinājusi ar taksometra palīdzību. Daudzus medikamentus un pārtiku var pasūtīt internetā (vismaz Rīgā). Joprojām neatrisināta problēma ir atkritumu maisa iznešana... Bet mēģinu slimošanas laikā ar tiem būt uzmanīga. Kaut kā tā. ZS egli sev agrāk pirku, bet šobrīd uzvarējusi zaļā domāšana un praktiskums - nepatīk vākt skujas, tādēļ vai nu zars, vai kaut kas dekoratīvs. Mājas rotāju svētkiem sev par prieku, tad arī noskaņojums spodrāks. 2018-11-30 21:48

fargo  2 15 es atceros sevi klīstot tad vēl pa ļeņina ielu, tā jau bija pardēvēta, bet visi sauca par ļeņina. nakts. divi, četri varbūt. mans laks paiet krogos, kad ir spēle vakarā ok. kad nekā nav. tukšums. staigā pa tukšu pilsētu, var ieklīst kaut kur, kabatā. tur troksnis. nē, prom. gar krastmalu. auksts, auksts. baisa vientulības sajūta. vienu šādu reizi izdomāju iet uz jūrmalu. tāpat. ziemā. a ko darīt? kur iet? tā arī sāku soļot. jau vairāk rīta pusē jurmalā. pasēdeju bulduros pie jūras, kur tā no akmeņiem celtā pāreja ir.
ir kaut kādas sievietes. kaut kur, kaut kad. ne es viņām, ne viņas man nenozīmē neko. draugi? nu, jā. jā, bet tam, kas man tuvs ir sava čiksa. ko es tur līdīšu kā veca nekam nederīga plekste? da nu...
tā tas turpinājās vairākus gadus.
tagad. sīcis mācas pantiņus. drīz tiks piekarinata liela, liela sarkana zeķe. tajā katru rītu būs atkal no jauna "kaut kas". sīkums. bet ir jāredz tā interese, kad sīcis, pamostoties sāk tirināt acis un atceras, ka derētu ieskatīes lielajā zeķē pie sienas.

vai varētu dzīvot vientulībā? ja dzīve piespiestu, laikam jau. a ko vēl? bet es arī zinu, ka daudzus pats izstūmu ārā no savas vides. priekš kam? vai, miljons variantu, kāpēc. tagad man neviens neliekas nekā vēŗts. tad bija.

es nezinu, tā mēs vibrējam esībā. varbūt arī šim periodam ir jābūt. varbūt lai saprastu otra cilvēka klātbūtnes vērtību?

cita lieta vēl ir draudze. ticīgo draudze. no tās raksta, tu saņem vēstules, zvanus. uzaicinājumus - būs tas un tas, mes to un to apspriedīsim. lūdzu, esi ar mums, nāc.
tā arī ir lieta. laba.
2018-11-30 22:01

typhoo  4 4 Brauc sleepot vai snovot uz Karpatiem... ;)
www.slepotgribu.lv
2018-11-30 22:04

abols23    4 Miglainā Pļava,kad ir vajadzība parunāt droši raksti,uzklausīšu! 2018-11-30 22:05

Asenizators  2 1 Neizlasiju visu, bet liekas intriģējoši. 2018-11-30 22:09

cinnija  7 1 negribu iepļūtīt sērīgajā noskaņā, bet ar rudzu bisi nevar alni nošaut.
kam vēl nepieleca-emocionālajam vampīram jābūt jaunam, skaistam, brīvam, jādod mājieni, ka ir dabūjams, tad "tumsa no viņa vārdiem tuvinās nāvi".
bet ja kaut ko perdeļo apbērnots onka ar mutācijām pilnu genomu, tad...nu izsmiet cilvēku gluži nebūtu glīti, bet raudāt līdzi nav iespējams
A par tēmu-decembrī ir labs laiks, lai mazliet nopelnītu, sevišķi ja nekas nav darīts novembrī, un varianti uz darbu tā neko. Viena darba vieta sola 375 prēmiju komplektā ar Ziemassvētku paciņu.-Sčastye u každogo svojo!
Lai izdodas svētki!
2018-11-30 22:14

av2    5 nu...tas ir reaali tuudiigi, kaa staasti. Hmm, kaa ciiniities ar to, ka..nevienam neesi vajadziiga? pat nezinu. Varbuut jaameeggina izfunktiereed, kaapeec nevienam citam...neesi Tu vajadziiga?
Ko dariit? Esmu taados briizzos vienkaarssi pa nakti, pa lielcelliem braukaajis, kur acis raaa...liidz riitam....Eh... ssito jau navar taa reaali iestaastiit citam, ka tas paliidzees.
2018-11-30 22:29

ne_meklejumos  3 5 Grūti iedomāties, ka nav neviena rada drauga vai paziņas, pilnīgi viens uz šīs planētas. 2018-11-30 22:32

jauns_vards    6 cilvēku - radu, paziņu, "draugu", mīļako klātesamība vēl nav garants tam, ka esi pasargāts no vientulības. reti kurš patiešām ir viens. nu, tak kāds vecāks, kolēģis, paziņas - jautājums vai gribi, māki uzturēt attiecības.
Šoruden paziņu vidū drūma statistika. Divas pašnāvības. Viens jauns puisis 20 +, otrs - 40gadnieks. Vienam vecāki, draugi palika uz lielas pauzes, otram ģimene, bērni. Domāju, cik vientuļi un bezcerīgi jājūta,s lai izdarītu tādu izvēli.. :(

A Ziemassvētki - pati tak pieminēji māti, kurai dobes jāpalīdz rakt vasarā. Nu, var tak svinēt tos svētkus ar viņu, ar citiem radiem.. Vienmēr ir kāds, ko var ielūgt ciemos.. Nu, ja gribās svinēt un veidot vientulības profilaksi :)

Un vēl var oho pieteikt sezonālo antivientulības kampaņu. Kā tur bija, - i aklai vistai tas grauds kaut kd nebūt trāpās :) Šampanieti dzindzina drosmīgie! :)
2018-11-30 22:38

cinnija  6 1 nesaprot, kāpēc Ziemassvētkos ķizina tos neprecētos, vienatnē dzīvojošos, vientuļos utml. Ziemassvētki nav draudzēšanās svētki! Tie ir ziemas saulgrieži ar pīrāgiem, cūkas šņukuri un dančiem līdz rītam! Decembra nogalē vai visi klubi piedāvā atraktīvas atpūtas iespējas, un-atklāšu noslēpumu-klubiņos dejo nevis tie, kam visvairāk t.s. draugu, bet tie, kas nu vispār prot dejot(. 2018-11-30 22:38

merlina200  5 2 Ja nav radu, māsu ,brāļu, tad ir draugi. par to , lai tādi būtu, kam slimības gadījumā piezvanīt jārūpējas laicīgi, jāatjauno bērnības, jaunības draudzības, jāiedraudzējas ar kolēģiem,lai nebūtu vientuļi un būtu ar ko parunāt, kad ir vientuļi. Visu var atrisināt. 2018-11-30 22:55

Liepa53  1 8 Tieši Ziemassvētkos daudzi jūtas vientuļi, jo nav piepildīti sapņi par ģimeni. Varbūt var iesaistīties kādā draudzē. Zinu cilvēkus, kas pēc tuvinieku zaudējuma un citām likstām atrod sirdsmieru baznīcas dzīvē. 2018-11-30 23:12

typhoo  3 9 Sleepojot vai snovojot nevajag nevienu blakaam. Esi tikai Tu, Kalns un Tavas prasmes. :) 2018-11-30 23:12

Smaila    4 Ļoti labi saprotu. Draudzenes svētkos ir ar savām ģimenēm. Labi, ka vēl vismaz ir mamma, pie kā aizbraukt Ziemassvētkos. Egli sen vairs nepērku, tikai kādu adventes vainagu ar svecēm kā dekoru. Pagaidām nav nācies tā slimot, ka netiktu galā. 2018-11-30 23:25

rokons    3 Vientulība ir nopietna lieta. Arī ģimenes esamība nav pilnīgs glābiņš uz mūžu. Visādi gadās.
Risinājums ir viens - nenorakties. Nav jau pa krogiem apkārt jāvazājas. Ir pietiekami daudz pasākumu kā radīt sev patīkamas emocijas - kino, teātri, šovi. vai arī braucieni tūristu grupās. Tie labi veicina jaunu paziņu atrašanu.
Ir arī iespēja iegūt sarakstes draugus, kas ir populārs komunikaciju veids kopš paseniem laikiem.
2018-12-01 00:18

DanaL  1 30 Ziemassvētkos būšu ar mammu. Nezinu, cik daudz laika mums atvēlēts vēl pabūt kopā, tāpēc tas noteikti ir jāizmanto. Pašas bērns 24.strādās, tāpēc nebūs kopā ar mums. Un viņam ir meitene, tāpēc vīņš arī neiespringst.

Pavadi arī tu Ziemassvētkus ar mammu. Parunā ar mammu, kamēr tas vēl iespējams, pajautā un uzklausi viņas jaunības stāstus, to, ko nekad neesi viņai pajautājusi.
Nenožēlosi. Nožēlosi, ja neuzspēsi to izdarīt.
2018-12-01 02:35

Zemgale  1 16 Jebkura dzīves situācija var būt gan bēdīga, gan jautra. Skatoties kā uz to paskatās. Arī dzīvojot vienai. Galvenais ir veselība, sirdsmiers, ja var darīt to kas patīk. Cilvēki dzīvo ģimenēs arī ellē, ir kuriem ir lielas veselības problēmas un priecājas par katru nodzīvoto dienu, ir kuri iekūlušies lielās finansiālās problēmās, kautkur ārzemēs vergo, ilgojas pēc Latvijas u. tt. Es domāju ir jāpriecājas par to, kas ir, nevis jābēdājas par to kas nav. Nav jau visiem jāskrien pa klubiem lēkāt un nav visiem jāčupojas ar draugiem. Ja jau tāda velme ir būt barā, socializēties, var iet dziedāt korī, dejot, teātri spēlēt, kādā amatu mājā adīt, aust, apmeklēt jogas nodarbības vai vel kautko. Nu ja galīgi ir traki, 40 grādi, tad jādzer zāles pret temperatūru, kurām ir jābūt mājas aptieciņā, jādzer daudz tējas, jāguļ un jāsauc ģimenes ārsts vai ātrā med. palīdzība. Vienam dzīvojot vajag par savu veselību rūpēties, ēst pilnvērtīgu uzturu,vitamīnus, kustēties svaigā gaisā, izgulēties, ģērbties silti, piemēroti laika apstākļiem, neuztraukties, necepties par lietām, kuras nevar mainīt, iegādāties kaķi vai divus kaķus. Noteikti vajag kādu nodarbošanos-var adīt, tamborēt, šūt, izšūt, grāmatas lasīt vai grāmatu rakstīt. Ir tik daudz visa ko var darīt, ka pat nav laika domāt-ak vai vientuļi. Nu un kaa ir svētki. Citi svin, citi nesvin. Vienkārši ir jāpieņem situāciju par labu esam, kāda tā ir,bet ja galīgi liekas, ka vajag vīrieti blakus, tad visas iespējas ir dabūt, kautvai no šejienes ar visiem iespējamiem riskiem, kas beigās liek domāt-cik labi tomēr ir vienai. 2018-12-01 05:36

coldlands    12 Krūzi kakao, vakara panorāmu, un gulēt, un vsjo nākamajā diena svētku vairs nebūs. 2018-12-01 08:07

Tessa  8 7 neticu, ka ir cilveki, kuri pilniigi vieni, bez draugiem, kolegjiem. ja vecaki vairs nav un berni nav piedzimuši vai adopteti, tad ir jajauta, kads tev ir raksturs, ka tu nevienam nerupi? arii bralim/masai, ja tadi ir?
par sirdsakjiem nerunaju, ne katram tas ir aktuali. tieshi par draugiem, kaiminjiem. tad ir jasaka, pati vainiiga, ka tev ta ir.
2018-12-01 09:04

JOHAIDI21  2 11 Dotajā gadījumā,vientulība ir pazaudētā komforta zona,un,tai pat laikā, lieliska iespēja pārdomu periodam. Tā teikt ,iespēja pārvērtēt vērtību vērtības. Izsecināt,kas tad ir tās tavas dzīves patiesās vērtības,kuru dēļ ir vērts dzīvot. Mēģināt kaut nedaudz izprast dzīves jēgu kamdēļ mēs vispār dzīvojam.
Visbīstamākie "padomdevēji" ir tie cilvēki,kuri piedāvā meklēt jaunus draugus,jaunu sabiedrību,akli mesties šai pūstošās sabiedrības purvā. Vientulības brīdi cilvēks ir ļoti trauslā dvēseliskā stāvoklī,visvieglāk ievainojams un ietekmējams. Tādā brīdī ,nez no kurienes,uzrodas maitas putni,kuri skaidri saskata savu upuri lai to saplosītu . Tieši šādus,vientuļus,apjukušus,neizlēmīgus cilvēkus māca medīt teologiem vai reliģiskajiem fanātiķiem. Tie ir tik pat bīstami,kā bāru un klubiņu piedāvātāji.
Vientulība ir lielisks brīdis,kad Tu vari paraudzīties uz sevi un izvērtēt,kas tad tu patiesībā esi,cik stiprs ir tavs izveidotais dvēseles gars. Ko tu esi darījis vai nedarījis sabiedrības,draugu,radu labā,ka esi nonācis tādā vientulības ,pamestības zonā. Varbūt ..tā ir īstā ceļazīme dzīves ceļā,ka esi dzīvojis nepareizu vai pareizu dzīvesveidu?
Tātad..vientulības fakts nenorāda uz to sliktāko virzienu,bet gan uz to,ka esi dzīvojusi tieši tam,kas bija tavs dzīves mērķis sapnis. Tava dzīve tika orientēta uz tavu sapņu piepildījumu,nevis pašapmierināšanos par ko liecina fakts,ka tev nav "tukšo pelavu" draugu un tas jau ir pozitīvi vērtējams.Tātad tev bija labi un tu nevēlējies nevienu citu ielaist savā dzīves buduārā.
Cilvēks ir tik stiprs un spēcīgs,cik viņš ir stiprs savā vientulībā! Tā ir reāla cilvēka dvēseles mērvienība.
Galvenais ir nepakļauties bara instinktam,nepakļauties ārējiem vilinājumiem un malduguņiem. Atrodi nodarbi,kura tevi aizrauj un kura būtu noderīga arī citiem. Ieej ar visu savu dvēseli un miesu citā komfota zonā,izcīni savu dzīves telpu un tu sapratīsi,ka tā vientulība bija tikai īss
2018-12-01 10:10

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu