Izglītība

Līdz šim uzskatīju, ka izglītība nav nekāds rādītājs. Cilvēki piedzimst ar zināmu inteliģences un intelekta pakāpi un iespējām un oficiālais kādā nebūt universitātē iegūtais papīrs nav rādītājs.

tak tagad, atkal un atkal saņemt vienvārda vēstules no cilvēkiem bez augstākās izglītības, nemaz nerunājot par pareizrakstību un interpunkciju, sapratu, ka šeit, šajā portālā laikam būs jāuzstāda augstāka latiņa.

Gramatiskās pārrakstīšanās kļūdas pieļauju pati. Kaut ko izlaboju, kaut ko nepamanu. Tas nav galvenais rādītājs. Bet sarunas veidošanas prasme, teikuma konstrukcijas, vārdu izvēle - nianses, kas saraksti padara interesantu - lūk, tas ir svarīgi! Cik reti šeit izdodas saņemt vēstuli, kuru ir patīkami un interesanti lasīt!

Kāds ir Jūsu viedoklis un personīgā pieredze par izglītības ietekmi uz cilvēka komunicēt un rakstīt spējām?

saulite34  4 10 tak tagad, atkal un atkal saņemt vienvārda vēstules no cilvēkiem bez augstākās izglītības, nemaz nerunājot par pareizrakstību un interpunkciju, sapratu, ka šeit, šajā portālā laikam būs jāuzstāda augstāka latiņa.[c]

Vienvārda vēstules raksta arī cilvēki ar augstāko izglītību.pats galvenais ,lai cilvēks prot īsi un skaidri izteikt savu domu.
2019-06-08

riebekle  12 14 Nē, izglītības līmenis neko nenosaka, arī to tevis norādīto teikuma veidošanu un māku sarunāties. Ir rakstījuši parasti strādnieki un cilvēki ar dažāda līmeņa augstāko izglītību. tekšu kā ir - mēdz gadīties gan patīkami pārsteigumi ar zemāku izglītību, gan nepatīkami pārsteigumi ar augstāko. Tīri no cilvēka atkarīgs.
Vēl jau ir tādi, kuriem grūti ko uzrakstīt, bet kuri ir lieli runātāji, pa telefonu var runāt stundām, bet kā jāraksta - tā grūti. :D Tāpēc - kā paveiksies. :D
2019-06-08

Marija_Anna  9 4 Ja viena kvalitāte aizstāj citu ( rakstīto vārdu virāžas ), tad ir pilnīgi iespējams atrast kopīgu valodu.
Kāds ir cilvēks visās izpausmēs. Interesēs, darbos, uzskatos, mērķos un to izpildījumā.
Ja izdodas salīdzsvarot augstākminēto, tad rezultāts var būt pozitīvs.
Uz to arī ceru.
2019-06-08

av2  4 8 Man ir sanaacis darbaa straadaat kopaa ar austrumu valstu tautiibaam arii. Nu tad vinni, var stundaam, burtiski stundaam tarksskkeet pa teleafonu. Katru briivu briidi, katru dienu, no vakara , braucot uz darbu, un peec darba. Un vissi, kaa viens. KO VAR STUNDAAM VAARIITIES PA TELAFONU , non stopaa ? Bet, ko dariit, nacionaalas iipatnibas , laikam. Darbu tomeer padara, miers maajas :)
Tas tikai taa, paardomaam. Nav raadiitaasj izgliitiiba, ssinii jomaa. Ir vienkaarssi oratori, un ir kluseetaaji, dariitaaji, es teiktu.
Izgliitiiba, par konkreetu teemu, jaa , vareetu buut noziime tad, jo cilveeks ...sajeegs, par ko iet diskusija, it sevisskki, ja veel ir dziives pieredze tajaa jomaa.
Pieredze + attieciigaas jomas izgliitiiba (pamatiem), un sirds gudriiba veel ja, es teiktu, tas ir veertiigs cilveeks.
2019-06-08

nazis  8 10 Izglītība vien nav rādītājs. Augstākā izglītība ir vienā konkrētā jomā, un tai var nebūt nekādas saistības ar prasmi runāt vai skaisti rakstīt. Par visām tēmām muldēt, komplimentus mētāt, būt interesantam ir audzināšanas jautājums, ģimenes pieredze. Inteliģence un intelekts neiedzimst, to iegūst vai neiegūst dzīves laikā, cik tur pats cilvēks vainīgs, cik apkārtējie apstākļi, kuros viņš uzaudzis un dzīvo, tas jau ir cits jautājums. 2019-06-08

Selfconfident  12 4 Izglītība nav vienīgais rādītājs. Ir vairāki citi. Bet par piedzimšanu - kurš ir redzējis bebi, kurš gramatiski pareizi un daiļrunīgi raksta??? Tāds viennozīmīgi būtu ģēnijs.
Rakstītprasme drīzāk liecina, cik tuvas attiecības pašam rakstītājam ir bijušas ar grāmatām.
2019-06-08

riebekle  13 14 Man tētim ir 4 klašu izglītība, bet savulaik viņa raksti un stāstiņi tika publicēti rajona laikrakstā. Visu savu mūžu tētis ir visu pats iemācījies un par visu ko interesējies, mamma tētim nomira, kad viņam bija 2 gadiņi, audzināja vecmamma. Tāpēc no katra paša vien ir atkarīgs, kāds būs, ko jēgs un ko nejēgs. 2019-06-08

PatiesibasKalns  6 8 Skolā nemāca valdzināšanas prasmes.

Vispār muļķīgi iedomāties ka skolā Tev mācīs ko vairāk ka tevis izvēlēto profesiju, izglītības sistēma jau ilgi domā lai oho tantuļiem būtu vēl kāds kritērijs pēc kura izdarīt savus super inteliģentos lēmumus.

Idioti, vieni idioti apkārt.
2019-06-08

Letija  14 6 Man ļoti mīļa tēmiņa - izglītība.
Ļoti patīk gramatiski pareizi uzrakstīti teksti. Protams, ka arī cilvēks bez augstākās var zināt gramatiku.
Un tomēr - pareizrakstība un domas izklāsts vairumā gadījumu atšķiras. Nesaku, ka nevar būt izņēmumi.
Tēma jau nav tikai par vēstulēm - dzīvojot kopā, nez vai, būs interesanti, ja cilvēks "mokās" ar elementāru vārdu rakstību un diezgan stipru domu prozaisku piezemētību.
Vienkārši pati dzīve ir parādījusi, ka izglītībai IR nozīme, kaut daudzi spurojas pretim un negrib to atzīt.

P.S. Domāju mūsdienas, ne senos laikus, kad izglītība bija ekskluzīva iespēja retajiem un bagātajiem.
2019-06-08

multi  4 17 Kad naudas maks ir biezāks, kā vairākumam, tad dāmām izglītības līmenis nav nr. 1. prioritāte.... 2019-06-08

Virgo  9 20 Daiļās dāmas, no sirds novēlu Jums fantastisku seksu,.... ar Latviešu valodas gramatikas grāmatu ! 2019-06-08

Letija  12 6 Multi, naudas maks biezāks ir tiem, kas dzīvē kaut ko sasnieguši.
Un gan jau, ka arī izglītībai te nav bijusi gluži pēdējā loma.

P.S. Jūs saviem bērniem arī spīdat ar kaismīgu izglītības noliegšanu?
......tāds kā lāča pakalpojums sanāk......
2019-06-08

neko    23 Varētu padomāt, ka cilvēks nevar aizmirst lietas ko mācījies pirms 40 gadiem un nekad nav lietojis, ta ij uz vecumu daudziem atmiņa sāk pieklibot:) 2019-06-08

PatiesibasKalns  6 9 Nē, nekādā gadījumā. Tieši jācīnās par bērnu izglītību.

Bet ar debilajiem kas no reālās dzīves neko nerubī sapņo kaut ko par izglītotajiem un gvelž stulbības, tādus viedokļus vispār atsakos ņemt vērā.
Reti kurš no izglītotajiem dara ko vairāk kā algotu darbu. Un reti kurš no absolventiem vispār zin ko vairāk kā būt pareizajā vietā, pareizajā laikā darīt pareizos uzdevumus un runāt pareizās lietas.
Uztrenēti lai varētu darīt uzdevumus.


Sievietēm pašām uz sevi kritiskāk vajadzētu paskatīties. Ja pati neraksti dzeju un stāstus, kāda velna pēc tu gribi lai tev visu laiku kāds cītīgi sacerētu ko uzrakstīt. Kādēļ tu domā ka tu esi tik īpaša?

Kas Tev vispār bez tās starpenes ir?
2019-06-08

multi    10 Ne Latvijā, Letija!
Liela daļa šobrīd cienījamo/ turīgo cilvēku savu turības pamatu visai "interesantā" veidā dabūjuši.... Varētu padiskutēt cik ētiski/ likumīgi... Savu tagadējo " lepno izglītību" arī...
P.S Nepārprotam! Te nav runa par cilvēkiem ar sūri grūti pelnītu 2k+ algu un pilnu d... ar kredītiem!
2019-06-08

VECA_PIEPE  8 7 "Kad naudas maks ir biezāks, kā vairākumam,..." (c) tad pēc Tavas teorijas: visam bagāto, neizglītoto vīriešu vairākumam- ik katram no viņiem, jau ir sava dāma pie sāna, kurai uz izglītību ir pofigs?
Sabiedrības vairākums neizglītotu cilvēku pāru bagāti un laimīgi.

Tad kur ir problēma?
Problēma, ka sabiedrībā mazākums izglītoto, bet nabadzīgo vīriešu nepietiks uz visām tām sievietēm,... kurām ne pontenciālā vīra maka biezums, bet gan viņa izglītība ir svarīga kā
"nr. 1. prioritāte" (c)?

Un pie kuras vīriešu daļas Tu pats sevi pieskaiti: pie vairākuma vai pie tiem, kuri ir mazākumā?
(stipri kasa pakausi, jo nekādi nesaprot #10:39 sludināto)
2019-06-08

PatiesibasKalns    8 Nu labi man mazāk vajadzētu lamāties. Bez augstākās izglītības to saprotu. 2019-06-08

VECA_PIEPE  7   Es pagaidām kavējos izlasīto #10:39 "atķeksēt"/c. Finka/,...bet es ļoti gribētu izlasīt publiski atklāti visu to oponentu viedokļus, kuri ir piekrituši un atbalstījuši Multi komentu par izcilu esam.
Lūdzu!
2019-06-08

Letija  8 4 Mani neizbrīna teksti, ka "augstākā izglītība ir vienā konkrētā jomā" un par lietu aizmiršanu, ko "mācījies pirms 40 gadiem".
Klasika. Daudzkārt dzirdēta.
Lielākajai daļai izglītoto tomēr domāšana neiekapsulējas vienā profesijā, bet gan ir plašāka un pasauli adekvātāk uztveroša - tieši tā ir izglītības pievienotā vērtība.
11:54
Multi, man zināmie labi pelnošie ir ar augstākajām izglītībām un tepat Latvijā.

Šī diskusija te ir jau pasen un ar nemainīgi kareivīgu pozīciju pret izglītību.
Galvenais, lai jaunieši saprastu nepieciešamību mācīties.
Mana pieredze saka, ka visi normālie saprot.
2019-06-08

anis  1 10 Vai nav kārtējā nekonsekvence? Izglītība vai inteliģence-nav viens un tas pats! Var būt inteliģents kurpnieks un izglītots "zābaks"... Daudziem izglītotajiem šķiet šķiet,ka inteliģence nāk automātiski ar izglītību... Man šķiet,ka inteliģencei saknes meklējamas bērnībā-kā saka bērnistabā. Vēlāk var apgūt daudz ko,bet iekšēji tas ar grūtībām iesakņojas...
Inteliģents cilvēks daudz ko var aizmirst,sajaukt,bet reakcija uz neveiklību parādīs kas ir kas...
2019-06-08

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu