Gandrīz

Kā dzied Ilmārs Dzenis:
_Un es gandrīz jau biju
Gatavs aizmirsties, lepnums lai krīt.
Gandrīz jau biju
Gatavs sirdsapziņu dubļos mīt_
Vai tāda situācija, kad vīrietis ir gandrīz jau pavests, bet tomēr kkādā brīnumainā veidā noturējies, ir vai nav uzskatāma par krāpšanu? Nu, iespējams, ka nākamreiz viņš vairs līdzīgā situācijā neradīs sevī dvēseles spēkus neuzkāpt pavedējai? Nu, iespējams, ka viņa būs skaistā un kkā tā ..

DaLila  Tevi paveda, bet Tu nobijies? ;)

DaLila  Nu diezgan muļķīgi tas no Dzeņa puses... un ja vēl par to elēģiski dzied, tad jau skaidrs, ka visiem izstāsta savu nožēlu...

tad jau labāk jau lai viņš pats domā, ka tas bij cēli... un ka tā nav krāpšana, tik skaistas dvēseles sāpes...

a kāpēc Tu klausies Dzeni.....? ;)

Kurts69  Nez vai būtu jādomā, ka dziedātājs vienmēr izdzied savu sāpi, gluži tāpat kā šeit ielikto tēmu autori ne vienmēr jautā par pašu piedzīvoto.

nazis  Ilmārs Dzenis nerakstīja dziesmas pats. Labākajā gadījumā viņš pārtulkoja dziesmu vārdus latviski, un prata ļoti izjusti nodziedāt. Tāpēc Dzeni aprunāt nebūtu vietā.
Cik esmu lasījis, tad viņš bija ļoti jautrs puisis, savu sievu atrada Austrālijā, kad kopā ar Čikāgas Piecīšiem tur koncertēja, kroga apkalpotāju, latviešu meiteni (no Slokas). Un sagrēkot viņam noteikti bija iespēju daudz, tāpat kā mums pārējiem arī.
Cik atceros, šī dziesma sākas ar vārdiem "Vakar viens pats kad sēdēju krogā ..." un beidzas ar "bet Tava mīla lika man atgriezties." Tā kā dziesmā viss ir pateikts, tā nav par sagrēkošanu, bet par mīlestības visvarenību.

amors_mors  Tāds tirlinš, tas tēmas autors vien ir, ko padarīsi!

amors_mors  Uzdziedi pats, vai labāk mācēsi?! Vai tiešām latenti - var būt tik daudz?!

uzplanaledus  Kaut kā gribēšana vienmēr var būt, jautājums, vai to izdari vai nē.
Pilnībā varu piekrist -nazim.

Viss dziesmas teksts:

Vakar viens pats, kad sēdēju krogā,
Skaistu sievieti redzēju tur.
Lūpām sarkanām, dzērienu rokā,
Acīm tumšām, kas kvēlo un bur.

Viņa pienāca, nosēdās blakām,
Maigs un pavedinošs pieskāriens.
Melnais acīs man likās ko sakām,
Kārdināja kā dzirkstošais vīns.

Un es gandrīz jau biju
Gatavs aizmirsties, lepnums lai krīt.
Gandrīz jau biju
Gatavs sirdsapziņu dubļos mīt.

Kad, kopā dejojot, čukstēja viņa:
Nāc līdzi, lai vakars nav velts.
Likās atspīdam tumšajās acīs
Mana laulības gredzena zelti.

Un es jau gandrīz biju
Gatavs viņai iet līdzi, aizmirsties.
Jā, gandrīz jau biju,
Bet tava mīla lika man atgriezties.

Skarlete  Grēks arī domās ir grēks...un ja dziesmu dzied izjusti, nevis tajā brīdī domā piem. par makšķerēšanu, tātad jā - tā ir krāpšana!!:))

Piparkuka  Nav krāpšana.
Tāpēc, ka tāda gribēšana ir tikpat līdzīga, kā iedomas par filmām, grāmatām, citām ainām, par ko aizdomājamies....
Fantāzija.
P.S. Ed Šīrans šodien! Foorši...
P.P.S. Ja esi "senatnīgs", ar to ne vienmēr ir jālielās. Uzskatu, ka daudz foršāk ir iet laikam līdzi un +/- vismaz zināt, kas kur ko dzied!

DaLila  Bet neviens jau neteica, ka jāskatās uz tuvāko sievu ;)

nazis  Šīrons vai Dzenis? Abi labi katrs savā veidā.
Bet ja par to krāpšanu, tad kādā starpība, kāpēc galva jālauza? Tik pat labi var iekārot un neiegūt, pēc tam lielīties, cik es labiņš, tik pat labi padoties, izdrāzt viņu, un nevienam neteikt. Tāda filozofēšana ne pie kā laba nenoved.

langstinsh  Nelasīju neko..............
Man 365 grābekļi gadā.!

fargo  "Vai tāda situācija, kad vīrietis ir gandrīz jau pavests, bet tomēr kkādā brīnumainā veidā noturējies, ir vai nav uzskatāma par krāpšanu?"

nē. tikt kārdinātam nenozīmē grēkot.
bet tas ir niansētāk par viennozīmīgu atbildi.
ir tikai viens bauslis, kas skar nodomu - desmitais, jo pārējie skar tiešu rīcību. bet pēdējais skar nodomu. chamad tiek tukots kā iekārot. bet chamad nenozīmē vienkārši par kaut ko domāt, bet "aktīvi" domāt, shēmot. "tev nebūs iekārot otra namu/otra sievu", piemēram, angliski tiek tulkots ar diviem dažādiem vārdiem - desire par sievu un crave par namu un tad vēl angliski tiek izmantots vards covet. ar to mēģinu parādīt to, ka līdzīgi kā ar vārdu mīlestība, latviski viens vārds tiek izmantots visam, sākot no mīlestības pret bērnu, draugu, sievu, brāli līdz beidzot ar mīlestību pret Dievu. bet citās valodās ganrīz katrai mīlestības formai ir cits vārds, lai to aprakstītu.
līdzīgi ir ar "iekārot".
nu, tad lūk... chamad un iekārot desmitajā bauslī ir aktīva shēmošana, bet vēl bez rīcības.
piemēram, tev vēl nav seksa ar svešu sievu, bet tu jau pilnās burās ar viņu flirtē pa teleonu, sūti intīmus sms utt - flirtē. līdzīgi ar cita īpašumu iekārošanu. tas nenozīmē vnk vēlēties kaut ko, bet shēmot, lai iegūtu sev to, kas tev nepieder.

Vizmonta  Uz stipriem pamatiem būvētas mājas nešķobās.

ne_meklejumos  Krāpšana ir apzināta melošana vai solījuma nepildīšana. Kas, cik, kad ko iekāroja ir neapmierinātība ar esošo partneri vai mirkļa vājums.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu