Uzvards...

Ko domajiet par taa mainu? Cik svarigi ir virietim,lai sieva butu vina uzvarda? Un sievietes-vai vairaku laulibu registracijaa,katru reizi tiek mainits? Pieredze..

Maribella15  2 5 Bērnam tak tēva uzvārds. Tā kā sievietei jau nav jēgas savu mainīt... 2019-08-11

Raivis_1977  13 2 Kā par brīnumiem ko nesen uzzināju, ka šodienas nesen pieņemtie likumi oficiāli atļauj nomainīt savu uzvārdu pret kādu citu uzvārdu. Un tas ir pat tīri likumīgi!
Bet es tomēr atturos no šādas iespējas, jo manā dzimšanas apliecībā jau ir mans esošais, īstais, patiesais uzvārds. Un tur viss ir paties!
Bet manā darbā jau viens darbinieks ir pamodies uz ko tādu, tipsks dzeltmatains blonds latviešu puisis, un jau nēsā kaut kādu tur turciskas izcelsmes uzvārdu Arbidāns!
Kaut gan, viņš pilnīgi nekam tādam pat nelīdzinās, un turki ir tumšmataini!
Vai šeit netiek pārkāpta jau kaut kāda cenzūra pret mūsu (tautu), un vai mūsu izdotie likumi ir pilnvērtīgu atbilstošu tās statusu un tās autonomiju ar to, ka daru ko vien gribu??!
Ko Jūs domājat par to??!
2019-08-11

riebekle  2 11 Nemainīju. Vīrs pārnāca manā. Tā bija viņa izvēle. 2019-08-11

Raivis_1977  10 2 Vai tad tas nav zināms, kad jau sen salaulājoties uzvārdiem apmainās vīrs ar sievu, un drīkst arī tos pat nemainīt! Viss atkarīgs pēc pašu vēlmēm un patikas!
Ja uzvārds nepatīk, un katram tikai patīk savs, tad tos nemaina!
Bet ja bērni ir iemantoti katrs no sava tēva, tad paliek spēkā to tēvu esošie uzvārdi!
- Bet šajā gadījumā ir, daudzkārt, dzirdēts tas, ka tādām kurām ir pat pieci un pat vairāk bērni, un katrs no kaut kāda tur brūdgāna savlaik ieņemti. Tad bieži ir dzirdēts tas, ka viņa pati pat nemaz īsti nezina kurš no kura tēva pat ir! Tad jāizdara risinājums pašai!
2019-08-11

Aurora  5   domāju, ka laimi nevar iemantot tā-bez vajadzības mainot uzvārdu...man patīk savējais, satieku maniaku, pasaku uzvārdu, viņš laipni atsveicinās novēlot jauku dienu
tādam jābūt uzvārdam.
2019-08-11

ieva03  3 2 Laulībā uzvārdam nav būtiska nozīme,ja nu vienīgi ,ja uzvārds ir netīkams,tad jau vīrs var pāriet pat sievas uzvārdā,bet var jau katrs palikt pie sava,kur problēma?Nu ,bet ja katrs bērns no sava vīra,tad gan mazliet savādāk…..??? 2019-08-11

saulite34  2 9 Aizdomajos par to,jo tikko svaigs notikums-sievietei tressa lauliba,gaida treso bernu,un katram bernam cits uzvards... Kas notiek ssai pasauliite? :)[c]

Pats galvenais ,lai visi saticīgi un draudzīgi dzīvo.
2019-08-11

Nate  2 4 Es vairs nemainītu. Baigais čakars ar dokumentiem. 2019-08-11

AsgardA  1 10 Nesen kāds paziņa (vīrietis, gandrīz 40, ne reizi vēl neprecējies) sarunā par līdzīgu tēmu paziņoja, ka, ja viņa līgava precoties neņemtu viņa uzvārdu, viņš to uzskatītu par necieņu pret viņu un viņa ģimeni/dzimtu!
- Savukārt, man tas lika atcerēties citu stāstu iz dzīves: reiz kāds kolēģis atzinās, ka viņa uzvārds patiesībā ir viņa (uz to brīdi jau bijušās) sievas uzvārds! - Savs esot bijis tik briesmīgs, ka nedomājot un ar prieku pārgājis sievas uzvārdā...
Cik cilvēku, tik dažādu dzīves situāciju un uzskatu ;)
2019-08-11

riebekle  1 8 Manuprāt, stipram vīrietim (un ar stipru es nedomāju fizisku spēku) būs pieņemama jebkura savas sievietes izvēle - palikt savā uzvārdā, pieņemt vīra vai veidot dubultuzvārdu. Pēdējais variants ir labs kompromiss, manas draudzenes meita ar savu vīru tā vienojās, jo abas dzimtas stipras un ar savām tradīcijām. Un forši, ka tā. :) 2019-08-11

Jurijs1962Augums163  1 4 Ērgle pemēram katra gribētu kļūt, Ovcehujlova piemēram diez va kāda :) 2019-08-11

fargo  2 2 arābu garos vārdus veido piecas komponentes.
ism - vecāku dotais vārds;
nasab - īsumā, tēvavārds;
laqab vai nisbah - pirmais ir tuvāko cilstskoka radinieku vienojošais nosaukums, dzimtas nosaukums, bet nasbah ir plašāka ciltskoka nosakumus, t.i. cilts nosaukums. tiek lietots vai nu viens, vai otrs;
kunya - kaut kādas izteiktas īpašības citu piešķirts vārds, var to iedomāties kā iesauku, t.i. drošsirdīgais, resnais, ceļotājs utt.

par tēmu.
viens. ja sieviete negrib pievienoties vīra ciltskokam, tad tāda nav jāprec.

otrs. ja pirmais vīrs ir dzīvs, tad visas pārējās laulības ir laulības tikai formāli, kaut kādas tajā laikā un vietā pārejošas varas acīs. tam vnk nav nekādas nozīmes kādi un cik viņai uzvārdi.
2019-08-11

Nate  2 3 Es otro reizi precoties uzvārdu nemainīju, bet tad man nebija 1. vīra uzvārds, to jau biju nomainījusi uz savu meitas uzvārdu.
Dubultos nesaprotu ne vārdus ne uzvārdus. Tiem esot sarežģīts liktenis. Kādēļ pievilināt grūtības.
2019-08-11

Jurijs1962Augums163  1 1 13:11 Latvijā tomēr atrasta nafta, un mes pievienojamies Arābu Emirātiem ? :))))) 2019-08-11

DaLila  1 2 Latvijā jau sen atrasta nafta un nupat sāka rūpniecisko ieguvi...bet ne par to stāsts...

Bērnam uzvārdu nosaka pēc izvēles - vienalga kura vecāka, ja vecākiem uzvārdi atšķiras.

Bet vispār - tā ir brīva izvēle... protams, ir saprotamāk tautai no malas, ja ģimenei uzvārds viens:) Bet no otras puses - kāda tautai no malas darīšana, vai ne?:)
2019-08-11

Letija    2 Arī esmu vecmodīga un šķiet labākais no labākajiem variantiem, ja ģimenēs ir savi - kopīgie bērni, nevis plus vēl sievas bērns un vīra bērns.
Tas tā - jaunajām ģimenēm.
Dzīves otrajā pusē liktens var ieviest negribētas korekcijas un tad jau, protams, kopā sagājušajiem ir katram savi pieauguši bērni un labi, ka tā.
2019-08-11

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu