Vientuļā mamma pēc pašas gribas

Pasaules attīstītajās valstīs uzvaras gājienu piedzīvo kustība “single mother by choice” (vientuļā mamma pēc pašas gribas). Bērni, kas nāk pasaulē, ir donoru bērni. Globāli raugoties, šīs sievietes, vecumā ap 40, ir gana veiksmīgas karjerā, spējīgas sevi pilnībā apgādāt, kā arī gadu gaitā nonākušas pie secinājuma, ka labi ar visu tiek galā pašu spēkiem. Daudzas no šīm sievietēm ir vīlušās attiecībās, saņemot no dzīvesbiedriem gan fiziskus, gan morālus aizvainojumus, piemēram, mūžīgo atrunu par negatavību pēcnācējiem, taču sievietes bioloģiskais pulkstenis skrien strauji uz priekšu.
Manā paziņu lokā ir pāris sievietes, kurām bērni dzimuši ne no donoriem (lai gan...), bet sen nolūkotiem vīriešiem, kuri zina par bērnu eksistenci, taču sievietes pašas apzināti nevēlas tikt atbalstītas no šiem tēviem, jo bērnus ir dzemdējušas sev. Un tikai.
Kā jums šķiet, vai šādu izvēli - vienai apzināti laist pasaulē bērnu bez tēva - var saukt par egoismu?
Kā sievietei realizēt iedzimto mātes instinktu, ja nav izdevies sastapt vīrieti, ar kuru izveidot ģimenes dzīvi?

raina1970  3 11 Dzīvē, protams, ka notiek dazādi- ne vienmēr pēc tā visvēlamāka scenārija, tomēr... laist pasaule bērnu- tas ir nopietns lēmums, kuru pieņemot-nedrīkst sieviete domāt tikai par sevi-- es gribu, man vajag, man nevajag..Jo ta doma- es dzemdēju bērnu sev- ir aplama pašā saknē, --kādu- sev, ja laid pasaulē cilvēku- kurš augs, izaugs, un kuram ir jādzīvo pilnvērtīga-sava dzīve..Personīgi man šāda motivācija- apzināti dzemdēt bērnu- bez tēva, škiet aplama, jo tad ir japrot risināt gana daudz situāciju un problēmu- kuru varētu nebūt. 2019-09-23

Drole  4 2 Veel viens marksistu ierocis socikju elektoraata gjenereeshanai (pilotprojekts bija "black single moms", kas tika stingri uzseedinaatas uz pabalstu adatas) un ciinjai pret balto viirieti.

https://journals.sagepub.com/doi/pdf/10.1177/1536504215615059
2019-09-23

Reds  10 11 "Kā sievietei realizēt iedzimto mātes instinktu, ja nav izdevies sastapt vīrieti, ar kuru izveidot ģimenes dzīvi?" - pilna pasaule vīriešu kas to ir gatavi darīt, mūsdienās jau nu sievietem nav izveles trūkums šai lietā. Saprastu ja pēc kara 50tajos par vīriešu trūkumu sūdzētos, bet nē - toreiz gan sievietes prata sev atrast vīru, kas būs arī uzticams bērnu tēvs. Tas mūsdienās tikai tā - drāžas apkārt līdz 40 un tad attopas ka vairs neviens normāls vīrietis ar viņam neko negrib veidot. 2019-09-23

anis  1 5 Par pabalstiem neņemos spriest,bet zinu apķērīgas,smukas,visādā ziņā simpātiskas un labi pelnošas,bet saistības negribošas. Var jau būt,ka viņām un citiem tā pat ir labāk,bet bērna normāla attīstība ir tikai pilnvērtīgā ģimenē-un vēlams ne vienīgajam bērnam esot. Var dažādas teorijas bīdīt,bet pie cilvēkiem tā bija iegājies. Tagad viss jūk/mainās un ģimenes lieta ir viena no tām. Vai muslimu noturība nestiprinās viņu tradīciju izturētībā? 2019-09-23

Reds  9 5 Protams ka tas ir egoisms - vēl jau tajā "attīstītajā" pasaulē mātes arī izvēlas bērna dzimumu - piedzimst puika, bet viņa izvēlas ka būs meitene.

"sievietes pašas apzināti nevēlas tikt atbalstītas no šiem tēviem, jo bērnus ir dzemdējušas sev. Un tikai." - atņemt tēvam bērnus arī pie mums nav nekas jauns. Mums 100 000 vientuļo māšu un izteikti lielākā daļa nav atraitnes, tātad vienā vai otrā veidā tas ir pēc viņu pašu izvēles - lielakoties gan tas ir alimentu bizness.
2019-09-23

Luusila  6 18 Cienītie, vai jūs negribētu aprakstīt arī tādu parādību, kā apkārt maukojošos vīriešus, kuriem ir pilnīgs po par to, ka vajadzētu kaut ko tā kā savam sīcim sagādāt, sarūpēt?
Mana vīra māsīca šitā lāvās apdullināties no viena pišas gribētāja. Līdz tam dzīvojusi ģimenē, kur tēvs gādīgi rūpējās par savu saimi, viņa nespēja iedomāties, ka šamās tekulis ir netaisās par lētu naudiņu noīrētajā dzīvoklīti sagādāt malku, lai būtu jaundzimušajam un pašiem siltums. Tā šī savāca savu sīci, un tipu-tapu atpakaļ uz tēva mājām. Viena vientuļā māte vairāk. Vainīga? Jā! Par to, ka kārtīgi nepaskatījās, kam guļas apakšā. Bet bērns izauga, tēva tā i ne reizi vairāk neapmeklēts. Neviens jau tam mērkaķim nebūtu liedzis ar bērnu tikties, a šim to vajadzēja? Nu nē tak.
2019-09-23

Nate  5 10 Pat ne egoisms, bet idiotisms. Vinas nesaprot, vai negrib saprast, kā jutīsies viņas bērns, kad redzēs, ka citiem bērniem ir tēvi. Un kādu ģimeni izveidos, ja nekad nav redzējis, kā ir, kad pilnvērtīga ģimene, mamma, tētis, brāļi māsas. 2019-09-23

MP_94_95  7 4 Egoisma būtība būs tadā izpratnē, ka bērnam tiks atņemta iespēja augt pilnvērtīgā ģimenē. Ja dzīves ceļā nav sastapts normāls vecis, bet bioloģiskais pulkstens tikšķ, tad labāk pašai uzņemties atbildību laist pasaulē pēcnācēju ar donora palīdzību, vai kā tur tas viss saucas. Pie tam, ja dzīve ir nodrošināta, tad nahren vajadzīgs kāds, lai tikai būtu; pļēgurs nelabs līdz zilumam vai dzīves tīkotājs ar slimām smadzenēm.
Uz donoru es nepretendēju :))
2019-09-23

neiet  8 5 Ja ļoti bagāta, tad vēl kaut kā, bet LV cik novērots, tad vientuļās māmiņas ir tieši trūcīgās, dzemdē un tad internetā meklē sev vīru un bērnam patēvu.
10:47 Pat pretendējot to nespētu.
2019-09-23

meenesgaisma  1 10 Lai sieviete dara kā grib, ja vien var atļauties bērnu. Ja viņai nav līdzās vīrietis no kura vēlētos bērnu, vai arī nevēlas nopietnas attiecības ar vīrieti, kopdzīvi? Vai sievietei jāgaida sapņu princi nezin cik gadus? Ja arī sarunā ar vīrieti, kad būs vienkārši ,kas palīdz radīt bērnu un nejauksies viņas dzīvē ,tad kur ir garantija, kad pēc tam nepārdomās ,neizdomās , kad vēlas bērnu , rūpēties, satikt? Nav jau tā ,kad vīrieši ir bezjūtīgi radījumi, kuri vienmēr var iesēt sēkliņu un aizmirst. Nebūs arī labāks gadījums ,ja sieviete speciāli paliek stāvoklī no vīrieša un pazūd..Pēc tam vīrietis netīšām uzzinās par šo soli.
Vē jau var gadīties, kad ar laiku sieviete satiks īsto un varēs kopīgi audzināt jau esošo bērnu.

Mūsdienās ģimenes ir ļoti trauslas. Ja arī bērns tiek ieņemts mīlošā ģimenē, tad nav garantija, kad ģimene būs mūžīgi kopā, pāris neizšķirsies.
Vienīgi žēl būs bērna, kad viņam iestāsies apzinīgāks vecums un tomēr prasīs mammai ,kur ir tētis?
2019-09-23

Kurts69  4 12 Ja sieviete ir laimīga viena bez vīrieša, nu lai tā būtu. Tik vien, ka aizdomas par to, vai bērns nav viņas spēļmantiņa un vēlme pamatot savu eksistenci ārpus pilnvērtīgām attiecībām. Bērnam augt ģimenē kur trūkst vīrieša vai sievietes ir psiholoģiski grūtāk un to nevajadzētu ignorēt.
Vientulība nav veiksmīgu cilvēku pazīme. Vientulība ir sekas ar kurām cilvēki sadzīvo kā nu kurš prot.
Un ne jau vīriešu trūkumā ir problēmas sakne, bet gan pārspīlētās ambīcijās un bieži vien paškritikas trūkumā. kaut vienmēr jau vienkāršāk ir vainu ieraudzīt ārpus sevis.
2019-09-23

Chris1986  9 5 Tēmas par bērniem mani garlaiko /nožāvājas/. Tik interesē, no kā tad alimentus pieprasīs? 2019-09-23

MP_94_95  9 4 "10:47 Pat pretendējot to nespētu."(c)

neiet", kārtējo reizi nākas tevi mudināt pierakstīties pie manis uz konsultāciju. Tavs dvēseles stāvoklis (un ne tikai) paliek arvien čābīgāks un tas strauji virzās 9 apļu virzienā. Klausi mani un nespītējies.
2019-09-23

nazis  3 5 Šī tendence tikai pieaugs. Bija tāds ģimenes modelis, kuru mēs saucam par matriarhātu - bērniem nav tēva. Ģimene sastāv tikai no mātēm, viņu meitām un dēliem, brāļiem, pusbrāļiem, brālēniem. Tēva loma tur nebija nozīmīga. latvijā tas ir sevišķi raksturīgi, jo pie šīm matriarhāta tradīcijām vēsturē ir atgriezušies vairākas reizes, atkal un atkal.
Patriarhāts radās vēlāk līdz ar lauksaimniecības attīstību, kad bija svarīgas īpašuma tiesības. Šobrīd tam vairs nav lielas nozīmes, tāpēc atkal atgriežas matriarhāts. Nav jau sievietei cita uzdevuma dzīvē. Ir jādzemdē un jāaudzina bērni, un to neviens nevar aizliegt.
2019-09-23

Alexa  2 9 Vēl jau ir arī tādas sievietes, kurām pašām bērnībā bija jāuzaug bez normāliem, gādīgiem un visādā ziņā sakarīgiem tēviem.
Tādām sievietēm, attiecīgi, arī ir augstāks risks (jaunībā), aiz pieredzes trūkuma, nonākt fiziskā kontaktā ar tādu vīrieti, kurš atteiksies no rūpēm par bērnu.
Ja bērns ir viens (nevis bariņš) un sieviete pagātnē jau ir izdarījusi vajadzīgos secinājumus, tad citiem, čista aiz ziņkārības un ar netīriem zābakiem nebūs līst viņas dzīvē.
Ko ta varat ieteikt? Bēŗnu par spermotozoīdu pataisīt un pārdomāt situāciju?
Idiotisma mainfests.
2019-09-23

marselis  7 2 nevelesanas atrast kompromisu-,egoisma pazime.Patiba.
Kapitala sabiedriba psihologija-,es un Tas.
2019-09-23

Aurora  7 6 pilnīgi piekrītu Alexai. tēvs ķeksīša dēļ ir tas pats, kas lexus uz nomaksu minimālās saņēmējam!
tas ir mīnuss, ka bērnam nav tēva, bet viņš jau no gadiem aš 7-8 tiek vērtēts pirmkārt, pēc tā, kāds ir pats. Arī vizuāli, spējas. Viņš mierīgi var aiziet priekšā veca resna papuča lolojumam (jo tādi ļaujās sašņorēties, un vēl priekšzīmīgus tēvus nav kauna tēlot) jau 10 gadu vecumā skolā. Par vēlāko dzīvi nerunājot. Egoisms un nespēja komunicēt gan var būt nopietns vienbērna ģimenes blakusefekts, bet tie vecāki, kuriem domāšana sniedzas tiktāl, lai par to aizdomātos, noteikti spēj rast risinājumus. Pēdējokārt-ir nožēlojami pēkstēt kaut ko pret vientuļajām mātēm, kad nācija izmirst. Bet ko padarīsi, ja cilvēciņš ir nožēlojams pēc definīcijas:) Viss viņa bizness balstīts uz to, kā iedvest bagātai gādīgai mātītei sajūtu, ka uz viņu (vīrieti) pastāv konkurss.
2019-09-23

Paula6  1 16 Pazīstu vienu sievieti, kura apzināti dzemdēja dēlu, pat neinformējot par to savu draugu, bērna tēvu, un pilnīgi izstumjot viņu no savas dzīves. Pēc daudziem gadiem, uzzinot par dēlu, vīrietisw bija ļoti pārsteigts par sievietes rīcību un tagad izmisīgi domā par attiecību sakārtošanu ar dēlu..par viņa emocijām nerunāšu. Tagad viņu dēlam ir 13 gadi un mātei neklājas viegli, ne tik daudz materiālā ziņā, cik emocionālā ziņā. Diemžēl daudzas sievietes tā dzemdējot, neapzinās vai neaizdomājas, ka šādā gadījumā sievietei būs jābūt gan mātes, gan tēva lomā, lai neizaugtu mīkstmiesīgs, neizlēmīgs, nevarošs un nepatstāvīgs vīrietis, aizmirst, ka sievietei būs daudz jāziedo no sevis(dažreiz arī karjera) un brīžiem jāaizmirst par asarām, par savu nevarēšanu u.tt., ka nedrīkstēsi žēlot, lai gan iekšēji tā gribēsies tev viņu samīļot. Bērnam ir jāaug pilnvērtīgā ģimenē, ja tēvs nav varmāka vai pilnīgs alkoholiķis, un ļoti daudz jārunā ar viņu, jābūt kopā, ar savu paraugu jāmāca ģimenes attiecības, kompromisu rašanu un vēl daudz ko citu.
Pēc bērna tēva nāves esmu to piedzīvojusi, tāpēc varu šos vārdus teikt, bet kopā ar dēlu esmu izveidojusi gan karjeru, gan dēlu izaudzināju, par kuru nav kauns un kurš ir mans draugs.
Ja sieviete grib realizēt vēlmi būt mātei, tad ir jābūt gatavai izaudzināt labu bērnu - tas ir gan sievietes dabiskais instinkts, gan arī ne vienmēr attaisnojams egoisms.
Bet te diemžēl ir jāmet akmentiņš arī sievietes dzīves lauciņā - attiecībās ne tikai parādīt savu varu, spēku, bet arī iemācīties solīti atkāpties, lai ietu uz priekšu, rast kompromisu attiecībās un nenoniecināt vīrieti. Šodien sieviete ir spēcīga, bet ne visu varoša, arī es negribu būt sieviete- tanks. Bagātība un nauda vēl nav garants patstāvīga un laimīga cilvēka izaugšanai, tam ir vajadzīga liela mīlestība pret bērnu un viņa turpmāko dzīvi.
2019-09-23

Aurora  12 2 jautājums uz uzmanību-cik reizes komentāros pieminēts vārds "kompromiss"? pareizās atbildes autorei randiņš ar apbērnoto mauķelsonu.
mīkstmiesīgs, neizlēmīgs, nevarošs un nepatstāvīgs ha ha ha
2019-09-23

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu