Mīts "vīrietis savā būtībā ir un paliek kā bērns"...

Mīts par vīrieti, kurš "savā būtībā ir un paliek bērns" ir radies no sieviešu skatu punkta. Pateikšu kāpēc - sievietēm ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmas jomas, kuras viņas vispār uzskata par kaut cik svarīgām, tās ir attiecības, ģimene, šopings, dažām kādreiz arī darbs. Tāpēc viņas no sirds nesaprot, kā viņš var ķimerēties ap visādām, viņasprāt, nesvarīgām lietām, ko viņš tur ņemās tajā garāžā, laboratorijā un tik daudz laika velta visādai "figņai". Bet patiesība ir tāda, ka vīrieša būtība ir būt radošam, iekarotājam, pasaules izzinātājam. Pateicoties viņu interesei par sieviešuprāt "mazsvarīgām" lietām mums ir atklājumi visās sfērās un tehnoloģiskais progress. No sieviešu skatpunkta Stīvs Džobss sēžot garāžā un ķimerējoties ap kaut kādu "herņu" bija "galīgs bērns", tikai tas produkts, ko viņš radīja pateicoties "infantilismam" ir atstājis milzīgu pēdu cilvēces progresā. Vīriešu hobiji, kuri ir ārpus sieviešu tradicionālās darbības jomām, viņām nav saprotami. Otra medaļas puse - jā vīrieti, kurš aizrauts ar radošām idejām var neinteresēt sadzīviski sīkumi, kuri sievietei šķiet megasvarīgi, tāpēc viņai šķiet, ka viņš ir "bērns". Es tikai varu vairāk visiem vīriešiem novēlēt - esiet kā bērnis šajā nozīmē, izziniet pasauli, iekarojiet to, pārveidojiet to, padariet mūsu visu dzīvi ērtāku un labāku, kā tas ir noticis līdz šim. Ja vīrieši būtu sēdējuši ar bērniem mājās un domājuši kā sievietes, mēs vēl šodien būtu akmens laikmetā. Ko jūs par to domājat?

Felde    20 Vai neesi padomaajis,ka taadu viriessu,kurus kautkas interesee,paliek aizvien mazak?
Tie,kuru kkimerejas garazza,vai vel nez kur-te neiesaistas katraa teemaa! :) Un,parcik te tomeer ir vairums briivu viriessu,nu neliekullojiet,ka sievietes jums nellauj ko darit,ejiet-dariet!
2020-02-11 17:17

AivarsN  4 6 Sava taisnība tajā tiešām ir. Ja vīrietis ar kaut ko tā pa īstam aizraujas, viņam var uz laiku zust saikne ar pārējo pasauli, tai skaitā sievieti. Un tas viņas ļoti tracina. Taču, ja reiz sievietes pielīdzina vīriešus bērniem, tad vajadzētu vismaz aptuveni nojaust, kā jūtas bērns, kad viņu atrauj no iemīļotās rotaļas, vai atņem mīļāko mantiņu. Un ja nu tiešām tur top ģeniāls izgudrojums, vai arī tas ir ļoti svarīgi vīrieša pašapziņai? 2020-02-11 17:19

Mailija    9 Es nekad personīgi neesmu teikusi ka vīrietis ir kā bērns.Es tak neveidotu attiecības ar bērnu.:D Varu tikai pateikt ka ir vīrieši kas jau jauni ir gudri-visās jomās arī savstarpējo attiecību.Ir kam tā pieredze un gudrība nāk ar gadiem un ir tādi kuriem atnāk tikai vecums. 2020-02-11 17:26

elis24  2 12 Marija Geperta-Maiera bija vācu izcelsmes amerikāņu fiziķe. 1963. gada Nobela prēmijas fizikā laureāte par atoma kodola struktūras pētījumiem.[1] Otrā sieviete pēc Marijas Kirī, kura ieguvusi Nobela prēmiju fizikā.
Berta Karlika bija austriešu fiziķe, pirmā sieviete, kas kļuva par Vīnes Universitātes profesori. Atklājusi 85. ķīmisko elementu astatu dabiskās sabrukšanas procesu produktos.
Amālija Emmija Nētere bija vācu matemātiķe, kura ir kļuvusi ievērojama ar savu ieguldījumu abstraktās algebras un teorētiskās fizikas attīstībā. Alberts Einšteins un citi viņu ir nosaukuši par svarīgāko sievieti matemātikas vēsturē.[1]
Tas būs pierādījums tam,ka sievietes spēj vairāk kā par tām domā Forsaakais.Ir sievietes,kuras paspēj gan par bērnu aprūpēt,gan karjeru veidot,gan pasauli izzināt,gan vīrieti appuišot.

Pēc divām lietām alkst īsts vīrietis - briesmu un rotaļas. Tieši tāpēc viņam ir vajadzīga sieviete - pati bīstamākā no visām rotaļlietām.To teicis ir Nīče.
Šopings-personīgi es ienīstu šo nodarbi.
Kas ir sadzīviski sīkumi autoram?
Kāpēc viss tiek mērīts pēc vienas sievietes,kurai izņemot neko nedarīt patīk čakarēt prātu vīrietim,,,,,visas tiek uzreiz mērītas pēc vienas mērauklas.
2020-02-11 17:42

Piparkuka  2 4 Sieviete savā būtībā ir un paliek maza meitene vai jauna jaunkundzīte.
Tā ka. Diez vai ir šķirojami dzimumi. Tikai konkrētas personības!
2020-02-11 17:45

sauljuks    9 "Dzejnieks ir cilvēks, kas nav pazaudējis bērna acis" /autoru neatceros un citāts iespējams neprecīzs/

Varbūt to bērnu sevī tomēr ir vērts saglabāt? Nu kaut kādā apjomā? Neatkarīgi no dzimuma...
2020-02-11 17:46

anis    4 Vai tad tā nav? Un nemaz neņemu ļaunā,kad ar to mēģina manipulēt. Daudz ko nesaprotu-kā var ar nopietnu seju ņemties par niekiem,kuri sakārtojami dažos piegājienos? Kņadu par starpgadījumu,ko var atrisināt ar vienkāršu atvainošanos,buču? Vai tad sievietēm nav mīļo nodarbju,rīku,nekritizējamo nieku? Varētu teikt,ka tas ir kompliments-bērnu niķi ir tik mīļi... 2020-02-11 17:48

saulite34  1 2 Es tikai varu vairāk visiem vīriešiem novēlēt - esiet kā bērnis šajā nozīmē, izziniet pasauli, iekarojiet to, pārveidojiet to, padariet mūsu visu dzīvi ērtāku un labāku, kā tas ir noticis līdz šim[c]

Daudzi jau nesaprot,ko iesākt ar to ērtāko un labāko dzīvi.Un,kad sieviete uzvedas kā bērns,tad vīrietim tas nemaz nepatīk.
2020-02-11 17:59

Napoleone  8 3 Jā, vīriešiem izdodas atklāt ko jaunu un izdarīt tālejošus sasniegumus kādā vienā, viņam interesējošā jomā, jo vīriešu smadzenes tā iekārtotas - vienvirzienā, šaurā gaismas kūlī, vīrieši var koncentrēties tikai uz vienu darbu. Tāpēc, jo vairāk vīrietis kaut kur ir izcils, jo mazāka varbūtība, ka citās jomās būs kaut cik prasmīgs. Vīriešu domāšanas modelis ir vektorīgs, mērķtiecīgs, tāpēc viņiem ir jākonkurē sociumā, jākaro un jādara visas tās - caursitamās lietas.

Sievietes psihe, pretēji - ir vienlīdz vispusīga, sievietes vienlaicīgi var noturēt uzmanību uz vairākiem objektiem, tāpēc tās visās jomās būs labas, bet nevienā tik izcilas, kā vīrietis kādā vienā jomā.
Tāpēc sievietes vidēji visas ir gudras, bet vīrieši - daļa ir izcilnieki kādā jomā, bet liela daļa - padumji vai lūzeri... iespējams, ka dēļ šī apstākļa izveidojies priekšstats, ka vīrieši ir kā bērni.
2020-02-11 18:06

Reds    4 Nesen dzirdēju labu komentāru par šo tēmu - kāda motivācija vīrietim ir nebūt bērnam un "pieaugt"? Jo, ja sieviete 99% gadījumos domā ka vīrietis būs pieaudzis tikai tad, kad apmaksās vairāk viņas izklaides un kauninot vīrieti mēģina to panakt, nu tas nav nekāds iemesls vīrietim mainīt savus hobijus / neiesaistīties dažādos perspektīvos projektos / neeksperimentēt pašam ar kaut ko, kam ir labs potenciāls nākotnē.

Toties tas ir labs iemesls mainīt sievieti. Nu, ja ir jāizvēlas būvēt skaistu un pārticīgu nākotni, vai apmierināt sievietes vēlmi tērēties tagd un tūlīt, tur tak nav jautājumu ko darīt.

Nu i viss - bimbo tās , kurām nekā nav ar ko pieaistīt "pieaugušu" vīrieti. Un te mēs atgriežamies pie tā ko vīrietis meklē sievietē. Diez vai ka kādam ir baigi kritiski atrast kādu, kura mācīs viņam kā strādāt un dzīvot.
2020-02-11 18:22

raina1970    2 Bērns- ir katrā no mums, un tieši patiecoties šai daļai - katra indivīda psihē- tiek sadarītas lielas lietas- gan darbi, gan nedarbi. Diemzel, vai par laimi-- tas nav sieviešu izgudrojums.. Tas ir psihiatrijas lauciņš- akademiskā medicīna.Un tieši tādēļ, ka vīrietis , pēc dabas dotā uzstādījuma, ir tendēts realizēties vispirmāmkartām- ārpus ģimenes- darbā, sabiedrībā( tur būs i mamuta medības, i mordobojs, i atklajumi kodolfizikā, vai dajebkura cita jomā, u.t.t)- viņam šī saikne ar pasu sevi- bērna vecumā- ir ļoti svarīga, un paliek aktuāla un viegli atsekojama gandrīz visa mūža garumā. Sievietei ir citi uzdevumi- viņai ir daba ir paredzējusi citas iespējas un piedzīvojumus.Ja mazliet tā nopietnāk to visu papēta- tad šis iekšējais bērns var būt gan bremzējošs spēks, gan- motivējošs un radošs. Ja mazliet citā rakursa uz tēmu paskatās- tad jā, cilvēki , kuriem ir kāds izteikts talants, spožs prāts, atklājēja /izgudrotāja dzirkstele-- reti, kad būs piemerots tā īsti- kopdzīvei, sadzīvei un ikdienai, it seviški- ja blakus ir ne tik neordinārs dzīvesbiedrs. Tas ir pilnīgi normāli, jo daba ir ļoti pragmatiska madama, resursus netērē lieki. 2020-02-11 18:29

LaskovijMerzavec  3 8 Un ko pats esi izkjimerējis?!?! Visdrizāk nrko.

Protams varetu parekjināt, bet karaliene Elizabete noteikti nopelnija vairaak nekaa Stīvs Dzobs.
Un ari pasaule butu citada, ja GB nebutu iekarojusi puspasauli....kamer puikas ar kraninjiem garazhaa meeraas :)
2020-02-11 18:29

Reds  1 2 elis24 17:42 - vienīgās kas noliedz šo sieviešu (un ne tikai šo) sasniegumus ir feministes, kuras par katru cenu mēģina visiem pierādīt ka tajos laikos sievietes bija pieķēdētas pie plīts (jā burtiski) un no rīta līdz vakaram apbižotas visos iespējamos veidos.

Normāls cilvēks nedomā galējībās - visam ir izņēmumi un, ja tu vari pasaules vēsturē nosaukt labi ja ap 10 sievietēm, piedomājot, kas ir ietekmējušas vēstures gaitu, tad vīriešus var brīvi saukt vienu pēc otra. Un tas vēl ekstrēmāk izpaužas tādās nozarēs kā fizika. Tā ka sorry , nav visas sievietes visās jomās pārākas pār vīriešiem(tik vien ka negrib izrādīties), kā tas šobrīd tiek apzināti maldinoši sludināts.
2020-02-11 18:37

CoCoSan  3 3 Es domāju, ka Forshajam derētu šad tad iedzert, lai par stulbībām mazāk domātu. Mož ij pie viena izdotos kādu foršu sievieti "salīmēt" 🤣

Topiku nesapratu. Pirmajā teikumā sašutis protests, pēdējā valgi sapņains novēlējums...bet mož viņš jau dzer rakstot? 🤣🤣🤣
2020-02-11 18:42

jauns_vards    4 njā,vīrieši vairāk pamanās būt uzticīgi sev, saviem hobijiem, interesēm, draugiem, kamēr sievietes, nu, jā - bērni, kotletes, da viss pārējais, lai vīrietis šitajā visā stāstā aizturētos.. un tad nereti ir noskrējošās beibes, kuras kaut kad attopas kā šķirtenes ar dillemu - ko tagad darīt.

Dažas skumst, dažas parakstās uz pirmo plus mīnus pieņemamo, citas, atceras, ka savulaik bija meitenes , kuras viss kaut ko sapņoja un sāk savos 40 un cik tur gados spēlēties - hobiji, mācības, eksperimenti ar sevi un savu dzīvi..

40 gadīgi bērni, kuri meklē mammīti/papuci, kas nomaksās rēķinus/izklaides/apčubinās - tas gan ir baisi :D
2020-02-11 18:57

SpoguliitisTM    3 Ceru, ka ir. Arii nevisai labaas beerna iipashiibas. Un tapeec arii noveerteeju tos, kuri sevi ir to beernu saglabaajushi. 2020-02-11 19:14

elis24    3 Reds nav runa par feminismu,bet par autora apgalvojumu,ka sievietes bremzē vīrieša radošo darbību.Vai nepieļauj iespēju,ka sieviete var iedvesmot atklājumiem,sasniegumiem?Nav noslēpums, ka aiz šīs pasaules veiksmīgākajiem vīriešiem stāv atbalstošas un uzticamas sievietes. Lai arī tas nav nosacījums veiksmei un karjerai, uzticams dzīves partneris var veicināt profesionālo attīstību un padarīt dzīvi daudz jēgpilnāku un spilgtāku.
Piekrītu,ka vīriešu būs pārsvars gan zinātnē,gan politikā,,,,,tomēr sadzīve,bērni un visi tie nieki,kuri ģeniālā vīrieša dzīvi padara komfortablāku ir uz sievietes pleciem.Paskaties apkārt cik veiksmīgu sieviešu ir biznesā,bieži vientuļas,jo laika ģimenei neatliek.
2020-02-11 19:31

preilene    5 Forsaakais, Tev ir laboratorija? Manuprāt, tas ir riktīgi interesanti un labprāt apskatītos. 2020-02-11 19:57

_Krasula_    2 Bet varbūt šo mītu ir radījuši vīrieši, jo viņiem ir izdevīgi uzvesties kā bērniem?
Personīgi nesaskatu to "bērnu" vīriešos vairāk nekā sievietēs. Jāa, lielākajai daļai vīriešu laikam gan darbs būs 1.vietā un tikai pēc tam ģimene. Sievietei otrādi. Taču radošums un zinātkāre domāju, ka atkarīga no personības kā tādas nevis dzimuma.
Pie tam tas bērns var rotaļāties tika tad, ja nav sadzīves rūpju nomākts un pārguris. Dažkārt ģimenē šajā jomā svaru kausi ir nevienādi.
2020-02-11 20:00

pomerance  1 1 Tev vajag savu laboratoriju, savu īgnumu un vēlmi eksponēties vajag izmantot lietderīgi, var būt var ar to sākt ražot elektrību vai kaut ko citu sadomāt. 2020-02-11 20:09

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu