Romantikas medības

Uzcept šo topiku iedvesmoja kaligulas komentārs par putriņu ar sviestu porcelāna piālā. Aizdomājos, kas tad īsti ir romantika. Ja pragmātiski no malas, kāda tur romantika putrā. No rīta pamodies, zini, ka viņam garšo putras, zini, ka patīk smalki trauki, novārīji, ielēji, pasniedzi. Kas tur tāds īpašs?
Vai nav tā, ka cilvēki savā iztēlē piešķir parastām lietām vai notikumiem pārdabisku, izšķirošu spēku? Tāda kā apmātība ievest sevi fantāziju transā?? Kaligula, Dieva dēļ, nekā personīga, vnk paspilgtināts situācijas piemērs.
Kas jūsuprāt ir romantika un vai romantika ir tikai tad, ja tā attaisnojusi/realizējusi/piepildījusi konkrētu fantāziju?
Mana pieredze rāda- 1) uzmanies no tā, ko vēlies un 2)viskrutākā romantika ir random negaidīti sakrituši apstākļi.

klaidone    3 Kāpēc jāuzmanās no tā,ko vēlamies? Vai tad tas nav īstais virzītājspēks?
Es cenšos uzmanīties no cerības ka otrs cilvēks piepildīs manas vēlmes .Tad parasti seko vilšanās.
Romantika var sanākt dažādi, gan plānoti, gan sakritības.Tas ir tāds īpašs un skaists piedzīvojums.
2020-02-16 11:30

puupoliite    19 Romantika - manuprāt, tie ir skaistie brīži, kuri paliek atmiņā. Piemēram, līst lietus, un Tev pēc darba atbrauc pakaļ, jo draugs ir padomājis par to, lai tev būtu vieglāk. Un izdarījis mājās to, ko parasti dari tu. Ir pamanījis un palīdzējis kādā brīdī, jo redz, ka viņa sievietei ir grūts periods:). Tas ir viens no...:) 2020-02-16 11:52

_Krasula_    5 Izjust otra rūpes,-tā var būt romantika. It īpaši, ja tā ļoti ilgu laiku pietrūcis. Un tad, vai tā ir mannā putra vai skābu kāpostu zupa, nav tik svarīgi. Pasniegšanas veidam, protams, ir nozīme.
Kāju pēdiņu masēšana vakaros arī var būt romantika. Pieņemu gan, ka regulāri kaut ko saņemot, tas tiek pieņemts kā pats par sevi saprotams, pāriet rutīnā un romantika zūd.
"Uzmanies no tā, ko vēlies"-interesanta doma. Bet nav pieredzes.:)
Negaidīti sakrituši apstākļi var būt romantiski. Kā viss patīkamais negaidītais. Negaidīta uzmanība, negaidīta palīdzība. Vēlme pārsteigt, iepriecināt. Oriģinalitāte. Un viss skaistais dzīvē. Jebkas.
2020-02-16 11:56

rinkulis  1 5 "Romantikas" būtība ir negaidītuma momentā - attiecīgi tā ir ļoooti grūti "pērkama", kā arī retrospekcijā. Respektīvi ir kaut kādi pagātnes notikumi, kam ir spēcīgs pozitīvs emocionālais fons, un notrigerējot šo reakciju, to iespējams atsaukt atmiņā/pārdzīvot no jauna. Tikai tas strādā ar ļoti labi aizmirstām lietām. Mana pieredze rāda - jo vairāk apzināti centies, piemēram, kaut ko radīt, jo štruntīgāk sanāk.
Vislabāk ir "būt momentā" un baudīt, to ko tev dzīve "pasniedz". Putriņa porcelāna bļodā, kad to neesi piedzīvojis 30 gadus un absolūti negaidi - tik tiešām var radīt ļoti spēcīgu emocionālo reakciju, bet tādā veidā to var izdarīt tikai 1 makismums 2x cilvēka mūžā. Lejot putriņu kaut vai vienu reizi katru gadu vai ik pār-gadu - nebūs vairs tādas emocionālās pievienotās vērtības šim aktam.
2020-02-16 12:16

klaidone  1 3 rinkulis, jā piekrītu
Bet drīkst arī plānot un parūpēties,ne tikai gaidīt ka viss sakritīs pats no sevis.
Sieviete gaida arī ka vīrietis ienesīs malku un iekurs kamīnu.
Ziedi ir jānopērk vai jāsaplūc...
Pēdas ir kādam jāmasē (pie tam abpusēji)
Pastaigā ir jāiziet kopā,tam jāatrod laiks.
Romantika uzplaukst tur,kur ir rūpes un mīlestība.
2020-02-16 12:25

Dezyree    9 Par to- uzmanies no tā ko vēlies, zinu kā tas ir, piezemēti un banāli- nopirku superīgus džinsus, ļoti iespīlēti, bet biju pārliecināta- saņemšos un notievēšu, būs kā kādreiz atkal 58kg!! No saņemšanās nekas nesanāca un uzriju vēl vairāk kg, visu laiku grabēju par savu "resno d" un sapņoju, ka notiks brīnums un bez sporta un diētām kg pazudīs!!! Nu ko- SAPŅI PIEPILDĀS-atnāca "brīnums"- strutainā angīna.... Drudzis, antibiotiku nepanesība, apetītes trūkums, vemšana utt, utt, pēc 10 dienu slimošanas rezultāts 59kg, džinsi der, viss kā vēlējos, bet vai es to TĀ vēlējos??? Tā var notievēt līdz koka mētelītim..... 2020-02-16 12:28

burleska    4 Man šķiet, ka ir forši, ja sakrīt vīrieša un sievietes priekšstats par romantiku. Man putra nezin kādā traukā romantisku noskaņojumu neradīs, vienīgi liks novērtēt vīrieša rūpes. Bet romantika ir bijusi- dejas lietū, kad citi vairs nedejoja, jo līst... Nakts ziemā mašīnā, lai sagaidītu saullēktu pie sarkanajām klintīm pēc vētras. Un fantastiski skaistas, apledojušas klintis no rīta... Pārsalšana jūrā peldoties pērkona laikā, kad drēbes un mantas ir ieraktas smiltīs, lai nesalīst... Un pat tādas varbūt klišejiskas izdarības, kad vīrietis mani paceļ un nogulda zālē, lai noskūpstītu... Tādu mirkļu dēļ ir bijis vērts dzīvot :) 2020-02-16 12:29

antarktida  1 2 2)viskrutākā romantika ir random negaidīti sakrituši apstākļi. Riktīgi - tieši tā un ne savādāk. Kāda tur romantika, ja viss iepriekš paredzams? 2020-02-16 12:31

klaidone    1 burleska - super! 2020-02-16 12:41

kaligula  1 7 Atļaušos iekomentēt. Ne tā kā daži gaida. Iespējams, nebūs romantiski. :) .
Prelūdija.
Kad uztaisīšu kafiju, tad iebēršu vēl kādu riekšavu. Piesakās, kam ar kanēli, kam bez.
Tātad, bija man pazīstama sieviete, kurai dažreiz uzdāvināju ziedus. Man patīk dažādi ziedi. Katram cilvēkam atšķirīgi. Es tos rūpīgi izraugos atbilstoši noskaņojumam un gaidāmajam pasakumam. Par nerakstītiem etiķetes noteikumiem pat neminēšu.
Es pārbaudu vai ziedi ir svaigi, vai tie pareizi elpo, vai pārdevēja saprot kā ar tiem rīkoties un neaiztiek nepareizi, vai ziedi sagādās prieku vēl ilgu laiku pēc manas aiziešanas, vai arī nožēlojami nokārs visu, ko var nokārt.
Ir reizes, kad neder pušķis, kad neder maigas un smaržīgas puķes, kad neder mazie ziediņi, kuri citkārt ir burvīgi un maigi ziņo par to, cik tu kādam esi svarīgs. Ir vajadīga spēcīga, gara, vēsa, nedaudz lietišķa, bet gracioza roze. Ne no tām tumšajām, kuras dāvina īpaši, un ne baltajām, kuras nes svešiem, nē, tādu, kura ir kā saules riets vasarā ar nedaudz karmīna no ārpuses.
Un, ja tu uzdāvini tādu rozi. Staltu. 60 - 70 cm garu. Spēcīgu, kā sacītu - slotas kātu, bet nopietnu ziedu. Un redzi, ka saņemējs to brutāli pārlauž uz pusēm , lai iestūķētu mazā vāzītē, tad, tAD pazūd jebkāda romantika. Visa mūzika nodziest reizē ar zāles gaismām, ar kātu misenē, ar sajūtām un domām, kuras nāca līdzi visu ceļu.
..
....
..
Dažkārt romantika ir tad, kad roze ir ielikta bleķa spainī.
2020-02-16 12:42

kaligula  3 8 p.s.
Putru var pasniegt simtiem reižu un tur būs romantika.
..Ja cilvēkam tu esi svarīgs un viņš to dara no sirds.
..
Kad tajā neredzi vair romantiku, tava mīlestība ir NOMIRUSI.
Man patika šis.
Atradu pirms gadiem OHO. Tas izmainīja manī daudz.
...
.."Pienākums bez mīlestības padara īgnu,
Atbildība bez mīlestības padara nesaudzīgu,
Taisnība bez mīlestības padara cietsirdīgu,
Laipnība bez mīlestības padara liekulīgu,
Gudrība bez mīlestības padara nežēlīgu,
Kārtība bez mīlestības padara sīkumainu,
Gods bez mīlestības padara augstprātīgu,
Īpašums bez mīlestības padara skopu,
Ticība bez mīlestības padara fanātisku,
Dzīve bez mīlestības ir bezjēdzīga,
Toties dzīve mīlestībā dod laimi un prieku. "
beigas tādas salkanas, bet sākums labs.
2020-02-16 12:49

puupoliite  2 8 Skumīgi, kad garu rozi pārlauž, lai ieliktu mazā vāzītē.:(Bet tas arī parāda atšķirīgo domāšanu, pasaules uztveri. Un ja ilgākas attiecības, tad jāsaka uzmanīgi, kas tev nepatīk un kas patīk. Jo tas otrs cilvēks to nevar uzminēt. Un ja viņš Tevi mīl, tad viņš/viņa to ņems vērā un nedarīs vairs tā. 2020-02-16 12:52

ketija64  1 8 Putras un griezto ziedu romantiķe neesmu, nesaista. Ir jau tas vecums :),kad sāku atšķirt melus no patiesības un arvien vairāk riebjas,jā tieši riebjas, tukšie vārdi,izlikšanās...nespēju priecāties ,ja reāli prieka nav (no garas,nogrieztas rozes piemēram).
Mana romantika ir daba t.i. jūra,vējš,negaiss,mēness,mežs un piedevām mūzika.
2020-02-16 12:58

burleska  1 6 Jā, laikam jau mīlestība ir tad, kad Tu zini, ka vīrietim gara roze kaut ko nozīmē, un nelauz to. Lai gan Tev pašai tie garie kāti vienaldzīgi. 2020-02-16 12:58

mana_velme  11 1 Man bija ļoti romantisks vakars ar meiteni no cita saita. Mēs abi salietojāmies LSD (viņai bija) un viss šķita tik romantisks, tik krāsains. Ievēroju katru smaidu, vārdu. Likās kā pasaka. Citas reizes tam visas nav nozīmes. 2020-02-16 13:00

Epifanija  2 3 Romantika manā izpratnē ir sajūtas, ko radām otram, lai pievērstu sev uzmanību un tas ir plašs spektrs, kas nu kuram - rada patīkamas sajūtas, romantika aptur ikdienas steigu, sasilda, samīļo, ļauj sajusties svarīgam, dārgam, tuvam, apbur un palutina mūs sajūtu līmenī, kas tik ļoti ir nepieciešama sajust no cilvēka, kas tev ir blakus, tās ir rūpes, lai otrs justies labi, esot kopā 2020-02-16 13:06

kaligula  7 1 Romantika, laba romantika ir tad, ja trīs x un vairāk ir jāatkārto O MAI GĀD!! Facepalm ir obligāts.
Ja tas ir nofilmēts un ielikts saitos.
Tiek kaut kas piedāvāts. Labāk, ja kaut kas dārgs. Der arī laulības.
2020-02-16 13:15

coldlands    3 Tak kad drēbes izraks viņas būs smilšainas un netīras. 2020-02-16 13:36

_Krasula_  1 3 Kaligulas eseja par ziediem izraisīja smaidu.:)
Ar ziediem un visu pārējo, ko dāvina, laikam jau jāskatās, vai otrs spēs to novērtēt.
Tā pa īstam saņemtie ziedi mani ir aizkustinājuši 1.reiz dzīvē. Daudz, daudz gadus atpakaļ kāds darba kolēģis pavasarī man uzdāvināja tulpes "Lustige Witwe". Viņam ar sievu bija savs piemājas dārziņš. Jautāju-"par ko tās puķes"? Viņš teica-"tāpat.vienkārši tāpat."
Laikam jau ziedus ir arī jāprot saņemt. Gadus 20 atpakaļ māsa man palūdza nopirkt puķes ķirurgam, kurš ārstēja viņas lauzto potīti. Es paķēru alstromēriju pušķi. Pēc tam jautāju māsai, kā ķirurgam patika puķes. Viņa teica, ka ārsts vispirms tās rūpīgi apskatījis, pēc tam pasmaržojis un beigās pateicis paldies. Bet var jau būt, ka māsa šo ainu uzbūra, lai iepriecinātu mani.:)
2020-02-16 13:44

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu