Par principiem un principialitāti

Mainu gultasveļu reizi nedēļā un katru dienu nostaigāju vismaz 10km, kā arī jau gadiem praktizēju kontrastdušu (veselā miesā mājo vesels gars…). Vācu pļavas tējas, jo matus mazgāju zāļu novārījumos.
Man nepatīk būt parādā (kredītsaistības ar banku, manuprāt, ir kas cits). Naudas lietās ievēroju senu teicienu: “Esam draugi, taču naudas lietās - žīdi!”. Neskatos “Panorāmu” un neziedoju “uz dullo”, taču regulāri nesu uz “Otro elpu” apģērbu, kas manā garderobē zaudējis aktualitāti. Patīk cilvēki, kuri ar cieņu izturas pret savu veselību (garīgo/fizisko).
Kas ir tie principi, kas jums liek sajusties savas dzīves noteicējiem?

CoCoSan      Tā arī nesapratu, tie ir principi vai pašdisciplīna?
Kā viens no principiem dzēst jebkuru iniciatīvu "alpīnistiem" pasēdēt uz galvas. Vēl princips pateikties par kvalitatīvi sniegtu pakalpojumu.
2024-02-06 20:05

Sanija_      Būt par savas dzīves noteicējiem, manuprāt, vispirms ir pašpietiekamība - neesi upura pozīcijā un cieni arī citus. Nenosodi apkārtējos, jo viņu kurpēs iekāpt nevari. Tavu garastāvokli nevar neviens cits ietekmēt, izņemot tevi pašu. Ar Tevi nevar manipulēt masu mēdiji un patērētāju psiholoģijas manipulācijas, jo tikai pats zini, ko tev vajag. Pārējais tikai nianses. 2024-02-06 20:06

Maskava13      Kuram gan interesē cik bieži cilvēks maina gultas veļu!Staigāt tak var cik ir spēks un cik patīk!Kāds var būt princips kas nosaka cilvēka dzīvi?Mēs visi vairāk vai mazāk esam atkarīgi no apstākļiem!! 2024-02-06 20:08

dabasmiilis      Principa pēc nemainu gultasveļu, lai būtu savas dzīves noteicējs! 😍

Agrāk mamma mainīja, vai atgādināja, ka jānomaina, bet tagad savas dzīves noteicējs! 😂
Ja nomainīšu, tad kļūšu kā visi - kļūšu atkarīgs no kopējā egregora!

Kur tad palika zaļā domāšana, sen zināms fakts, ka palagos mēdz dzīvot dzīvā radībiņa!? 🤣
2024-02-06 20:12

Sigvarts60      Principi vienkārši.
Būt godīgam pret sevi, un godīgam pret citiem (godīgums manā izpratnē).
Cienīt sevi un cienīt arī visus citus.
Vēl trešais - cieņa pret īpašumu (gan savu, gan citu)
Viss pārējais ir katra "īpatņa" interpretācija.
2024-02-06 20:12

jumper      Neslikta pašreklāma. Vnk zelta gabaliņš. :D 2024-02-06 20:13

kruela      ....vasara vai ziema.... sniegs vai lietus, bet braucu ar velo uz darbu 10km turp - 10km atpakaļ.... lai saka ka cigaretes kaitīgas, alkohols tāpat.... neatteikšos no čipšiem, Maķīša burgeriem, jo āds saka ka tas nav labi.....zinat kā saka - pats stulbākais ir nomirt veselam..... 2024-02-06 20:17

CoCoSan      Vai tas nozīmētu, ka nemazgāsi matus principiāli, ja nav pieejama zāļu tēja?
Vai tas nozīmētu, ka principiāli gulētu stāvus vai sēžot, ja pieejamajā gultasvietā veļa nav svaiga vai tās vispār nav?
Vai tu principiāli uzkrātu nederīgo apģērbu, ja nebūtu pieejamas tekstila izstrādājumu nodošanas vietas?
2024-02-06 20:40

Ruu      Pulka man bijis un vēl joprojām to pricipu. Gadu gaitā daži arī pamainijušīes.
Viens no svarīgajiem, mēģināt ieturēt mērenu distanci ar ļaužiem kam pulka putnu galvā. Nu kaut vismaz tais brīžos, kad tie tur lielu troksni sataisijuši.

Kabi par uzskaitītajiem.
1. Gultas veļu mainu ne pēc kalendāra. Parasti jau ace vai deguns pasaka priekšā ka ir laiks... Bet mazgājas labāk vecā mēnesī.
2. Ja ir laiks un spēks, nostaigāju tik kilometrus cik nu sanāk. Ja 3 ar ir labi. A ka desmit, ta vispār...
3. Ja jūtu ka esmu īgns un paguris, uztaisu arī kontrastdušu. Vienīgi, brēciens nešpetns gan tai laikā var pasprukt. Naktī kad kaimiņi guļ mēģinu atturēties.
4. Kādu tēju kādreiz no pļavas jeb krustmātes piparmētru dobes paņemt gadās, tak gribās kādas pārmaiņas dzīvē. Galvu gan mazgāju galvenokārt tikai ar tīru ūdeni, to matu bedzamajā desmitgadē praktiski ir neir.
5. Vot parādā būt gan nepatīk, ja sanāk, iespējami ātri mēģinu lietas sakārtot.
6. Un Panorāmu arī neskatos gandrīz nekad, kaut nekādu ļaunumu tajā neesmu redzējis. Vnk, nav iegājies. Un oho arī tāpat visas svarīgās lietas tiek izspriestas. Vakardien pat. Par valsts budžetu un algas lietām nu ir skaidrība.
7.Vēl gaužām labas lietas miskastē arī nemetu, Parasti atrodas kāds kam var noderēt. Un tagad vēl tie lielie konteineri pie lielveikaliem...
8. Bet patīk man visi cilvēki. Dažu cilvēku dažas izdarības gan dažreiz man nepatīk. Bet kabi ļaunums no tām neceļās, ar savām gudrībām par spundi visām mucām arī nebāžos.
2024-02-06 21:14

aija_69      Nav tādas vēlmes sajusties savas dzīves noteicējai un pielietot kādus īpašus principus. Drīzāk ļauties upes plūdumam, ieraudzīt daudzveidību, uztaustīt cēloņu/seku sakarības. Saprast, kādas kārtis ir tikušas iedalītas šajā dzīves spēlē un ko ar to varu iesākt. 2024-02-06 21:15

saulite34      Savas dzīves noteicēji ir tie,kas brīvi ļaujas dzīvei,nevis ieliek sevi kaut kādos rāmjos. 2024-02-06 21:31

jozolsen      Tie principi jau tikai aiz durvīm..Sabiedrībai tavi principi pie kājas.. Mēs dzīvojam sabiedrībā, laikā, vīdē..
Vēl jau ir kur augt zero waste- nekas nebūs jānes āra pa durvīm..
Parāds bankai (žī brejiem..) nav parāds!!!
2024-02-06 21:39

Raivis_1977      dodekeadrs, labāk paslinko, jo tas kas tev nav jādara, tas nu nav jādara ...
Dzīve pati ir gudra štelle, un viņa pati uzbāzīsies ar pilnīgi ne ar ko un nāksies šā vai tā iztērēt taukus tur kur nevajag.
Tas tā vienmēr ir bijis, labāk pataupies vai pietaupies.
Redzu pat arī tādu, kas ikdienā pilnīgi neko nav darījis un arī nedara, un tu zini, savu izskatu pilnīgi nav pat mainījis, drīzāk pat saglabājis! ...
Vecums nāk un nāks ar visu, arī izskatu nesataupīsi. Nu tā tas parasti ir!)
Ja arī vecumā meģināsi sportot tad izskatu kaut nedaudz var pielabot bet tad arī uz kādu īsu laiku gan ...
2024-02-06 21:43

DanaL      Princips uzšķaudīt principiem. 2024-02-06 21:45

CoCoSan      Mhm, tiešām tiešām princips uzšķaudīt principiem?, nu piem nebiedroties un netikties ar neveiksminiekiem, gaudotājiem, diedelniekiem, meļiem, viltniekiem, krāpniekiem utt 2024-02-06 21:59

dabasmiilis      20:22,
-Vispār jau bauda ir tas, kas cilvēci pazudināja, tik ļoti aizrāvās skrienot pakaļ baudai, ka aizmirsa domāt un dzīvot!

Krāsainie un saldinātie dzērieni[kolas], pārtika ar visām ķīmiskajām krāsvielām un e-vielām, vēl fluors zobu pastā, šur tur arī ūdenim bāž klāt, tie visi ietekmē jūsu epifīzi, un pateicoties jūsu baudām, jūs esat viegli manipulējams ganāmpulks, ko reptiļi kopā ar pelēkajiem veiksmīgi izmanto, kontrolējot jūsu domas un vēlmes!

Cilvēks ir tīrs ūdens, bet kad visādus sūdus salietojas, kļūst par mirušo ūdeni, nokauj ķermeni - līdzsvars tiek izjaukts, tad arī rodas onkoloģijas un vēl nez kas! Tā kā nevajag indes reklamēt!
2024-02-06 22:12

DanaL      Kas vispār ir princips? Kaut kādi sev izvirzīti noteikumi?

Pamatos man daži tādi ir. Bet es no tiem periodiski atsakos vai apeju ar likumu, ja man tie traucē. Un cenšos par to neiespringt.

Konkrēts piemērs - vakardienas diskusija par valsts sektorā strādājošo algām. Apzinos, ka principā nevajadzētu vispār iesaistīties tajā bulšitā. Tomēr norāvos.

Kaut kā tā.
2024-02-06 22:16

siikaa16      Tie visi ir ieradumi, kurus nemainīsi dēļ principa. 2024-02-06 22:33

Raivis_1977      Ja neiespringsi uz principiem, ātrāk laiks paskries un pašam labāk ...
Bet runājot par sids slimībām un asinsvadu slimībām Latvijas iedzīvotājiem tas ir diezgan visai aktuāli!
No kā tas ir??! Drīzākais, visticamāk, tas varētu būt no mums īpatnējā pieejamā ūdensvada ūneņa. Labāk jau tad tomēr būtu dzert destilētu ūdeni veikalā nopirktu, vai nu limonādes ...
Un tik tiešām es jūtos samērā labi nekā tad ja pastāvīgā lietojumā izmantojot ūnsvada ūdeni, teiksim, visas dienas garumā, nu tā tālāk ...
Jo, kā izrādās, pierādījumi liecina, ka ūdenskvalitāte ir apstiprinoši ļoti laba, pat atbilstoša ES standartiem!
Bet toties, ar ļoti augstas izšķirtspējas metodi centās šķetināt vai tik tiešām mums krānā pieejamā ūdenskvalitāte ir tiešām laba?!
Un ziniet, atklājās kas negaidīts, ka tur esošās mikrodaļiņas liecināja par arsēna, dzīvsudraba piejaukumiem, sērskābes piejaukumiem ... No kurienes tas???! Nav ne jausmas ...
Bija pat manīti farmacētisko zāļu piejaukumi kā pretsāpju zāļu piejaukumi pārsvarā!
Vienā krāna notekūdeņu piejaukumā tika konstatēts pat Aids vīruss. - Viena mikrodaļiņa kas nav pat būtisks drauds cilvēka veselībai, jo tā bija milimilimilimilimilimikrodaļmiņas vīruss!
Šeit līdzīgi minētie būtiskie ķīmiski bīstamie piejaukumi tika konstatēti pavisam 11gabali.
Šāda te augsta izšķirtspējas iekārta ir visai ļoti, ļoti dārga, un tāda ir tikai un vienīgi mums dažās ES valstīs!
Pat arī ja šādu ūdeni lietojam uzturā, nekādi būtiski draudi it kā mūsu veselībai nevarētu rasties kuru var it kā lietot arī pat kā nevārītu.
Turklāt, ja mēs šādu ūdeni pastāvīgi ilglaicīgi lietotu uzturā kaut vai vārītu bez pārstājas, tad vienalga pēc 11 gadiem var sākt rasties (kaut kādas minimālas veselības problēmas).

Kaut gan, šādu te ūdeni nav iespējams nekādi tehnoloģiski attīrīt, jo līdzšinēji nav nekādu tehnoloģiju šim nolūkam!
2024-02-06 22:56

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Iepazīšanās internetā Vēlies iepazīties vai meklē draugus? Iepazīšanās internetā - viss par iepazīšanos internetā, atsauksmes, padomi, kā arī plašākā iepazīšanās sludinājumu datu bāze. www.iepazisanas-interneta.lv
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu